reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2025

Taki .
 

Załączniki

  • IMG_8564.jpeg
    IMG_8564.jpeg
    74,7 KB · Wyświetleń: 30
reklama
Ej a odnośnie pełnego pęcherza. Czy na USG prenatalne trzeba iść z pełnym pęcherzem? Bo gdzieś mi się rzuciło takie info w necie, ale ani mój lekarz, ani panie w rejestracji nic nie wspominały.
no mi sie wydaje , że na każde USG wykonywane przez powłoki brzuszne trzeba mieć pełny pęcherz . Mój pierwszy skan przez brzuch będzie teraz w czwartek w 12+0 i dostałam informację aby przyjść z pełnym pęcherzem i do godziny przed wizyta wypić ok 1l wody .
 
Ej a odnośnie pełnego pęcherza. Czy na USG prenatalne trzeba iść z pełnym pęcherzem? Bo gdzieś mi się rzuciło takie info w necie, ale ani mój lekarz, ani panie w rejestracji nic nie wspominały.
Ja wyczytałam, że to zależy... Powinno się to badanie robić przezbrzusznie i wtedy pełny pęcherz ułatwia (jest dodatkowym ekranem akustycznym). Ale niekiedy lekarze dla doprecyzowania używają metody przezpochwowej. A wtedy z kolei pełny pęcherz może fałszować, wydłużać wartości pomiarów długości i szyjki macicy i w ogóle ją odsuwać.
BTW Najlepiej dzień wcześniej i w dniu badania nie smarować brzucha kremami bo to dodatkowa warstwa, która zakłóca drogę ultradźwiękom.
 
Właśnie, dwie wersje! Wyczytałam coś w stylu, że pełen pęcherz "wypycha" macicę (czy tam jakkolwiek nazwać to co z nią robi), i więcej widać. Z kolei przed USG przezpochwowym opróżnić pęcherz.
Ooo, to super, że macie info odnośnie przygotowania. To moja 1 ciąża, to jestem zielona, a wyczytałam jedynie wskazówki, jak postępować z tym konkretnym lekarzem (bo jego opis brzmi jakby był lekko nawiedzony i oprócz USG stresuje mnie sama jego osoba :oops:🫣)
 
Przepraszam ze się wtącam jako lutówka, ale czy mogłabyś mi powiedzieć co to za książka? :)

Jak już się wtrącam to napisze bo widzę ze pare z was na to narzeka, na bole skurczowe podbrzusza bardzo polecam aspargin! Magnez z potasem, można w ciąży mi mega pomaga (No spa nie daje NIC kompletnie) a mam dwa szkraby wiec te bole się ładnie pokazują bo macica szybciutko rośnie :)
Książka mamyginekolog "O ciąży". Ja swoją kupiłam na Vinted za 60 zł.
 

Załączniki

  • 20240819_110237.jpg
    20240819_110237.jpg
    2,8 MB · Wyświetleń: 25
  • 20240819_110519.jpg
    20240819_110519.jpg
    3,5 MB · Wyświetleń: 27
Za poradą siostry chciałam sobie przygotować taką torbę szpitalną, taką wiecie, podstawową na wszelki wypadek. Chciałam kupić ze dwie koszule takie już pod karmienie i mam totalny kryzys. Może to coś w mojej głowie, ale albo wydają mi się wielkimi namiotami albo są aż zbyt urocze jak na moje jedno- i ciemno kolorowe standardy :D

Jak jesteśmy przy USG prenatalnym to wykonuje się je przez brzuch? To już dziś i zastanawiam się jak się ubrać 😅
To zależy od tego, jak będzie widać przez powłoki brzuszne. Może być tak i tak, więc polecam sukienkę :D Koniecznie daj znać nam zielonym jak to przebiegło!
 
Jak jesteśmy przy USG prenatalnym to wykonuje się je przez brzuch? To już dziś i zastanawiam się jak się ubrać 😅
Tak, głównie tak, ale tam gdzie idę, wiem, że też często sprawdzają szyjkę, więc po USG przez brzuch, idziesz się przygotować i masz przezpochwowe jeszcze.

A chyba najlepiej sukienkę z guzikami. Najpierw rozpinasz guziki, które trzeba, a potem masz spódniczkę na ewentualne badanie. 😅

Ja z kolei mam problem ze stanikami. Generalnie z tego co widzę, to już mi się lekko cycki powiększyły, a myślę, że będzie jeszcze gorzej. 😒 Znalazłam fajnę na bonprix, z pełną rozmiarówką (noszę 75E/F) i patrzyłam na ciążowe u nich już coś w stylu 75G i generalnie mało modeli miało miseczkę G (w większości kończyły się na E/F 😟).
 
reklama
Za poradą siostry chciałam sobie przygotować taką torbę szpitalną, taką wiecie, podstawową na wszelki wypadek. Chciałam kupić ze dwie koszule takie już pod karmienie i mam totalny kryzys. Może to coś w mojej głowie, ale albo wydają mi się wielkimi namiotami albo są aż zbyt urocze jak na moje jedno- i ciemno kolorowe standardy :D


To zależy od tego, jak będzie widać przez powłoki brzuszne. Może być tak i tak, więc polecam sukienkę :D Koniecznie daj znać nam zielonym jak to przebiegło!
Mi jedyne koszule jakie pasują to są te z formommy. Są ciemne i wyglądają jak sukienki:)
 
Do góry