reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2025

reklama
Dziewczyny, które mają luteinę dopochwowa. Czy jak ją zaaplikujecie to leżycie jakiś czas? Czy generalnie przez to więcej leżycie?
Jeden lekarz powiedział, że po tym to trzeba większość dnia leżeć, ale jakoś nie wyobrażam sobie, że połowa kobiet w ciąży leży z luteina.
Ja mam cyclogest, to też progesteron i mam go brać na noc, właśnie żeby jak najmniej wypluwało, jak najwięcej się wchłonęło:)
 
Macie do polecenia jakieś książki o ciąży i później o niemowlaku? Może w wolnym czasie zaczęłabym coś czytać, bo w tematach niemowlęcych jestem totalnie zielona :)
 
Dziewczyny, które mają luteinę dopochwowa. Czy jak ją zaaplikujecie to leżycie jakiś czas? Czy generalnie przez to więcej leżycie?
Jeden lekarz powiedział, że po tym to trzeba większość dnia leżeć, ale jakoś nie wyobrażam sobie, że połowa kobiet w ciąży leży z luteina.
W poprzedniej ciąży brałam na noc więc to oczywiste, że leżałam:) lek musi mieć czas żeby zadziałać więc warto poleżeć 20-30 minut żeby trochę mu to ułatwić:)
 
Dziewczyny, które mają luteinę dopochwowa. Czy jak ją zaaplikujecie to leżycie jakiś czas? Czy generalnie przez to więcej leżycie?
Jeden lekarz powiedział, że po tym to trzeba większość dnia leżeć, ale jakoś nie wyobrażam sobie, że połowa kobiet w ciąży leży z luteina.
Ja leżałam, od 30 minut do godziny. Niestety, nawet po takim czasie czasami zdarzało się że coś jeszcze nie do końca się rozpuściło.
Macie do polecenia jakieś książki o ciąży i później o niemowlaku? Może w wolnym czasie zaczęłabym coś czytać, bo w tematach niemowlęcych jestem totalnie zielona :)
Jedyna którą czytałam i zawsze do niej wracam to Kaz Cooke - "Ciężarówką przez 9 miesięcy". Zerknij sobie, jest świetna. Jest napisana trochę żartobliwie (przemyślenia autorki) ale jest mnóstwo porad i wskazówek. Ma też książkę "Dzieciozmagania" i w niej jest o opiece nad dzieckiem, ale tej nie czytałam

 
Ja czytam "W oczekiwaniu na dziecko" (vinted) i planuje jeszcze coś z serii Natuli o porodzie naturalnym, cc, może o kp (też upolować na vinted, bo są dość drogie 😅). Narzeczony czyta "ciąża dla facetów", bo sobie ją ambitnie wyszukał. Ma mieszane opinie (podobno bywa trochę stereotypowa w podziale na role dla kobiet i mężczyzn) ale nie mówiłam mu tego, aby nie osłabiać jego zapału. 😅 Na plus na pewno to, że zdał sobie sprawę z jakimi objawami się zmagam i skąd to się bierze. 😅
 
Dziewczyny, które mają luteinę dopochwowa. Czy jak ją zaaplikujecie to leżycie jakiś czas? Czy generalnie przez to więcej leżycie?
Jeden lekarz powiedział, że po tym to trzeba większość dnia leżeć, ale jakoś nie wyobrażam sobie, że połowa kobiet w ciąży leży z luteina.
Ja biorę luteinę i nic mi lekarz nie mówił aby leżeć bezpośrednio po aplikacji. Ogólnie zalecał pierwsze tygodnie się oszczędzać i odpoczywać, ale wzmianki stricte o stosowaniu w ten sposób nie było.
 
reklama
Ja biorę luteinę i nic mi lekarz nie mówił aby leżeć bezpośrednio po aplikacji. Ogólnie zalecał pierwsze tygodnie się oszczędzać i odpoczywać, ale wzmianki stricte o stosowaniu w ten sposób nie było.
Ja mam 2 razy dziennie, więc biorę też rano. Wieczorem to mogę leżeć. Rano się nie da. Ale czasem jak zakładam rano to w środku jest jeszcze ta z nocy jakby się nie rozpuściła. Tzn taka papka jest 🙈
 
Do góry