reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

A ja mam dziewczyny przeboje z umówieniem się na te prenatalne… wczoraj dodzwoniłam się do jednego z 5 punktów. I cieszyłam się bo się zarejestrowałam. Ale szybko minelo szczęście, bo pani oddzwoniła z informacja ze muszę poprawić skierowanie. Dzisiaj dzwonię do swojej gin i mówię jak sytuacja wyglada i ze musi to i to dopisać (gadam z pielęgniarka z rejestracji) a ona uświadomiła mnie ze pani dr nie może wpisać tego kodu i jedynie przyjmą mnie w innym punkcie i tam muszę dzwonić 🤦‍♀️ Czekam teraz na tel bo powiedział mi ze załatwi mi nowe skierowanie tak aby tam mnie przyjeli… coś czuje ze tak łatwo nie będzie… ale mam koło zapasowe. Jest u nas w miejscowości jeden lekarz ginekolog na NFZ. I umówiłam sie do niego. Prawdopodobnie wypisuje skierowania bez problemu. Także licze ze uda mi sie od niego coś wyciągnąć. Jednak wiem ze ciaz raczej nie prowadzi… szkoda bo myślałam ze dawałby mi skierowania na wyniki…
O to, powiedz coś więcej jaki zakres badań prenatalnych dostałaś na skierowaniu. Bo też mnie to czeka w piątek..a że to moja pierwsza ciąża, i się kwalifikuje, to chciałabym wiedzieć czy poza USG prenatalnym np, na amnio też dają bez problemu..
 
reklama
Ja mam psa i chomika. Chomika mamy od marca i jest uroczy 🥰 a sunia ma 15 lat w tym roku i też jest przekochana i dalej ma siłę na zabawę.
Śliczna, nie wygląda na tyle lat, uwielbiam pieski :*
Tez mam psa, amstaff- Mafis , wbrew pozorą na tą rasę jest to najbardziej przytulaśny i łagodny pies jakiego miałam :)
 
Mi też dzisiaj pęka głowa, bylam na pogrzebie wróciłam i musiałam się położyć chociaż na godzinę, wstalam ale nic lepiej dodatkowo mi nos zawaliło :/
Spróbuję go wypłukać, może coś pomoże...
Jeszcze tak gorąco... :(
Wczoraj plażowalam a dziś nie mam siły na nic.

Ja mam 29 lat a mój partner 30 :)
zatkany nos to zmora mojej każdej ciąży 😞 nieznosze tego poczucia, że nie mogę oddychać nosem... teraz też zaczynam to czuć:(
 
O to, powiedz coś więcej jaki zakres badań prenatalnych dostałaś na skierowaniu. Bo też mnie to czeka w piątek..a że to moja pierwsza ciąża, i się kwalifikuje, to chciałabym wiedzieć czy poza USG prenatalnym np, na amnio też dają bez problemu..
żeby dostać skierowanie na amniopunkcje muszą być chyba wskazania, typu nieprawidlowy wynik usg/testu pappa? Tak mi się wydaje...
 
Oo, właśnie ja bym chciała się przerzucić na udo, bo nie wyobrażam sobie w późniejszym czasie robić zastrzyki w brzuch. Ta insulinowa, to chyba krótsza nie? Boje się, że jak będę robiła w udo, to sobie w mięsień wbiję 😅
W sumie ta igła to jest maleństwo, ja kupiłam krótkie, ale w zestawie miałam dosyć długie, brrr.
 
zatkany nos to zmora mojej każdej ciąży 😞 nieznosze tego poczucia, że nie mogę oddychać nosem... teraz też zaczynam to czuć:(
Maskara wierze, ja się dodatkowo martwie bo choruje przewlekle na zapalenie zatok przynosowych, miałam już jedna operacje, nic nie pomogło... laryngolodzy umywają już ręce... Teraz skierowali mnie do alergologa, u którego też juz byłam i zero efektów, problem się ciągnie od 3 lat, nauczyłam się już z tym żyć, nawet nie pamiętam jak oddycha się nosem :(
Polecasz coś na tę dolegliwość ? :)
 
Maskara wierze, ja się dodatkowo martwie bo choruje przewlekle na zapalenie zatok przynosowych, miałam już jedna operacje, nic nie pomogło... laryngolodzy umywają już ręce... Teraz skierowali mnie do alergologa, u którego też juz byłam i zero efektów, problem się ciągnie od 3 lat, nauczyłam się już z tym żyć, nawet nie pamiętam jak oddycha się nosem :(
Polecasz coś na tę dolegliwość ? :)
ja niestety nie znalazłam sposobu, na dodatek w ciazy chyba tylko woda morska do nosa, a to i tak nic nie pomaga.
 
reklama
Ok, czyli stopniowo. Najpierw USG, potem ewentualnie dalsze postępowanie.. dzięki
Ja się zapisałam na samo usg to mi babka powiedziała ze tak nie można, bo zeby było badanie prenatalne to musi być pakier z krwią...
Wiem że niektóre Panie robią tylko Usg, ale już mi się nie chciało z nią kłócić..
 
Do góry