reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Ja już dziś po prenatalnych. Strasznie bałam się testu podwójnego, ze względu na choroby przewlekle i wiek (36 lat). Poza tym w żadnej z dwóch poprzednich ciąż nie robiłam testu Pappa właśnie ze względu na te błędy statystyczne, o których się naczytałam. Ale tak się cieszę, że tym razem się zdecydowałam 🙂 Dzidziuś pięknie rośnie (ma 5,7 cm), ❤️ 166 uderzeń na minutę, nt 1,2. Ryzyko skorygowane trisomii 21 wynosi 1:4112. Więc cały stres mnie póki co odpuścił 🙂 A co tam u Was? Czy któraś dzisiaj wizytuje? Trzymam mocno kciuki i dawajcie znać 🙂
Ja własnie jestem w takiej samej sytuacji jak Ty i nadal czekam na wyniki PAPPA i powiem Ci, że póki co żałuje, że zrobiłam właśnie ze względu na te błędy statysyczne.
 
reklama
Ja własnie jestem w takiej samej sytuacji jak Ty i nadal czekam na wyniki PAPPA i powiem Ci, że póki co żałuje, że zrobiłam właśnie ze względu na te błędy statysyczne.
Wiesz, nawet przed samymi drzwiami zastanawiałam się czy wejść czy uciec. Ale przekonało mnie to, że zrobią mi bardzo dokładne USG (i to w 3D), w dodatku na kasę chorych. A jeśli wyszłyby hocki-klocki to zdecydowałabym się na Nifty. W żadnym wypadku i tak nie robiłabym amniopunkcji. Z perspektywy czasu polecam, nic w sumie się takiego nie ryzykuje. A od razu ta pani doktor, która robiła mi USG wszystko dokładnie omówiła. To też było dla mnie bardzo ważne, gdyż w poprzednich ciążach miałam stan przedrzucawkowy (ze statystyki wynika, że i tym razem prawdopodobnie go nie uniknę).
 
Dziewczyny proszę powiedzcie mi bo już się trochę pogubiłam :) jak to jest z tymi prenatalnymi badaniami. W środę idę i będzie to u mnie 12t4d. Lekarka wypisała mi po prostu skierowanie na USG pierwszego trymestru. A ja bym chciała mieć USG prenatalne czy to jest to samo? Bo chciałabym tylko USG ale nie chcę robić tego pappa z krwi. Czy to jest możliwe osobno? Wczoraj jak byłam w poradni to była inna lekarka niż moja i nie mogłam się z nią jakoś dogadać. Trochę ostatnio się gubię we wszystkim. :) Jeszcze dziś mi doszło podwyższone ciśnienie a już miałam je tak ładnie unormowane.... Pozdrawiam serdecznie 🤗
 
Jak to prowdzący mówił, że dziewczyna?

Ja jak już pisałam powoli zbieram rzeczy, nie ma dla mnei znaczenia czy za wcześnie. Robie jak mi pasuję.
Ale jak kiedyś wspominałam jak nie kupuje nic nowego ( założenia ideologiczne). Pewnie gdybym kupowała nówki rzeczy to bym jeszcze nic nie kupiła a tak zbieram no bo np jak koleżanka chciała już się pozbyć wózka to wzięłam i już mam w głowy kombinowanie gondoli. Druga koleżanka ma łóżeczko więc tez już mam " zaklepane" tylko kiedys tam sobie odbiorę bo ona ma gdzie trzymać.

A nie masz może psa? Mnie spacer i trening z psem zawsze relaksuje, pozwoli oderwać się od stresu, smutku.

Ja na płeć to czekam bardzo żeby zacząć szyć dla maluszka z włóczki.

U mnie widać tzn ja widzę ale otoczenie jeszcze nie, choć niektórzy coś już podejrzewają ( tzn Ci co mnie widzą codziennie ). Jestem 13,3. Ale w poprzedniej ciąży w okolicach 12-13 też już było widać. Wiadomo, że to nie dziecko wypycha brzuch ale jednak macica inaczej się nieco układa, tłuszczyk itd
Psa nie mam, mam kota 🙂
 
Ja już dziś po prenatalnych. Strasznie bałam się testu podwójnego, ze względu na choroby przewlekle i wiek (36 lat). Poza tym w żadnej z dwóch poprzednich ciąż nie robiłam testu Pappa właśnie ze względu na te błędy statystyczne, o których się naczytałam. Ale tak się cieszę, że tym razem się zdecydowałam 🙂 Dzidziuś pięknie rośnie (ma 5,7 cm), ❤️ 166 uderzeń na minutę, nt 1,2. Ryzyko skorygowane trisomii 21 wynosi 1:4112. Więc cały stres mnie póki co odpuścił 🙂 A co tam u Was? Czy któraś dzisiaj wizytuje? Trzymam mocno kciuki i dawajcie znać 🙂
Gratulacje dobrych wiadomości ❤️
A płeć udało się zobaczyć ?? 😉
 
Dziewczyny proszę powiedzcie mi bo już się trochę pogubiłam :) jak to jest z tymi prenatalnymi badaniami. W środę idę i będzie to u mnie 12t4d. Lekarka wypisała mi po prostu skierowanie na USG pierwszego trymestru. A ja bym chciała mieć USG prenatalne czy to jest to samo? Bo chciałabym tylko USG ale nie chcę robić tego pappa z krwi. Czy to jest możliwe osobno? Wczoraj jak byłam w poradni to była inna lekarka niż moja i nie mogłam się z nią jakoś dogadać. Trochę ostatnio się gubię we wszystkim. :) Jeszcze dziś mi doszło podwyższone ciśnienie a już miałam je tak ładnie unormowane.... Pozdrawiam serdecznie 🤗

USG pierwszego trymestru to USG prenatalne tam zawsze sprawdza się kość nosowa i przyziemność karkową.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie, dziś przebywałam około 2 godzin w świeżo pomolowanym pokoju, pokój był malowany wczoraj, zapach ciągle się unosił. Teraz się zastanawiam czy nie zaszkodziłam tym dziecku?
 
Do góry