reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
Ale wlasnie tak mamy w Polsce jak piszesz. Jest USG prenatalne miedzy 11 a 13 tyg a potem połówkowe. Wizyty co 4 tygodnie owszem, ale wizyta nie równa się USG, choć powinno być robione KTG po prenatalnym właśnie
masakra…dla mnie to zdecydowanie za mało. Szczególnie, jeśli ktoś jest po poronieniu…
Ja nie mieszkam w Polsce, a w innym europejskim kraju.
a to przepraszam, nie wiem dlaczego myślałam, że w Polsce 🙈 to masz wielkie szczęście…
Masakra z tym covidem. I jak to się w twoim przypadku zakończyło wszystko było dobrze ?
Wiesz co, no u mnie serduszko biło, a co za tym idzie - covid najprawdopodobniej nie dostał się do dziecka. A co dalej to powiem Ci za 2 tygodnie, o ile cokolwiek mi powiedzą o narządach. Ale jeżeli będzie źle (odpukać!!!) to ja bym nie obwiniała u siebie tylko covida, a szereg innych przypadkowych sytuacji na które nie miałam wpływu, a mogły zaszkodzić. Także nawet po odpowiedzi mojej za dwa tygodnie pamiętaj, żeby się nie sugerować niczym, chociaż jak u mnie będzie wszystko ok to chyba zdarzy się cud 😅
 
Hej dziewczyny po raz drugi. Poprzedniej wiadomości nikt nie skomentował więc jakoś ciężko mi sie tu wbić i w ogóle dołączyć. Czy przyjmujecie jeszcze ' nowych" członków do wspólnego przeżywania ciązy ?
Tak przyjmujemy wszystkie przyszłe mamusie ❤️
Większość z nas jeszcze pracuje wiec odpisujemy czasem z dużym opóźnieniem 😘
 
A co do wizyt refundowanych są co 4 tygodnie nie co 8 ;)
Z tego co dziewczyny pisza które chodzą prywatnie tez chodzą co 4 tygodnie w max co 3 jak się dogadają z lekarzem
Ja chodzę tylko prywatnie, mam swojego lekarza i to potwierdzam wizyty mam co 4 lub co 3 tygodnie teraz miałam 10.08 a kolejna mam 31.08. Uważam, że to nie jest aż tak odległy czas, tym bardziej jak się człowiek czymś zajmie, to nawet nie wiadomo, kiedy to zleciało 🙂Też jestem po poronieniu i mam stracha jak diabli, bo to moja "pierwsza", druga ciąża, doświadczenia nie mam żadnego, no i wiek 30++
 
Rozmiarówka dziecięca jest tak rozjechana, że to chyba moje największe zaskoczenie macierzysntwa, nawet czasem w jednej marce np dwie 56 będą się od siebie roznily. Mój syn miał 4530g i 61cm i w jedne 56 wchodził, a w inne 62 już nie, także była ostra weryfikacja garderoby już po urodzeniu. Taka najbardziej stabilna rozmiarówka wg mnie ma Smyk
właśnie dlatego obawiam się takiego kupowania na zaś. Chociaż w końcu nastąpi ten moment że trzeba już będzie albo wpadniemy w szał 🤪 i kompletnie nie wiem jaki rozmiar kupować. Nie chciałabym później ani ciuszków za małych których nie ubiorę ani w sumie za dużych i nie będę mieć dziecka w co ubrać 🙈
Hej dziewczyny, jak wasze brzuszki i waga? Mój brzuch wzdety strasznie wieczorem mam ochotę pęknąć i mam wrażenie ze już widać go, ale stary mówi ze jakbym się za dużo objadla i tyle 😅 na wadze już mam +2.5kg a jestem gdzieś 11+3. Trochę mnie to przeraża ze będę 🚚 z prawdziwego zdarzenia za chwile 😬
ja brzuszek mam bądź nie w zależności od dnia. Moja waga nieznacznie skoczyła z 52 na całe 53 kg, z czego podejrzewam że wszystko poszło w cycki 😂 a dzisiaj jestem dokładnie 11+5 więc podobnie. Jem wszystko na co mam ochotę, a mam niestety na różne rzeczy i zdrowe i nie, ale teraz o tym nie myślę tylko już złapałam się na tym że jak mi brzuszek odstaje to się po nim głaskam 😜
Ja mam bardzo widoczny brzuszek, tak że nie mogę chodzić w spodniach. Zostają mi tylko sukienki i legginsy :D
Na wadze mam obecnie +1 kg więc nie tak dużo :)
ja już też w żadne spodnie się nie dopinam. Już nawet nie próbuje, bo jak już muszę założyć to chodzę z rozpiętym guzikiem
Wszystkie nadrobimy :)
Ale dziwne uczucie z taką piłeczka na brzuszku 😀

W ogóle na jutro mam umówione pobranie krwi na nifty pro. Mega stres mnie złapał.. już bym chciała wyniki 🤦🏼‍♀️
dawaj znać koniecznie jak już będą. Trzymam kciuki 🤞
 
A ja od początku -5kg...także no- ktoś pobije ?:)) Ale takie moje uroki ciążowe...
A ja przytyłam 1 kg, a brzucha jeszcze w cale jak stoję to może się na siłę coś znajdzie, ale jak się położę na plecach to totalnie płasko, ale pewnie później jak mnie wywali to będę mieć największy 😂
 
Cześć dziewczyny ❤️
Jesteśmy po wizycie u lekarza. Serduszko bije !! Nie zatrzymało się ❤️ nie mogłam spać przez tą myśl. Według USG 8t4d termin na 25.03 :) zobaczymy czy się sprawdzi 😁
Za 4 tygodnie pierwsze prenatalne. Z racji tego że jestem rok przed 35 urodzinami 🙈 muszę za badania prenatalne zapłacić. Choć choruje na nadciśnienie i cukrzycę to NFZ i tak mi nie refunduje. Moje pytanie brzmi kochane czy place tylko za badania dodatkowe z krwi czy za USG też? Nie wiem czy dobrze zrozumiałam moja ginekolog. Na szczęście kolejna wizyta 07.09 to może dopytam :) gratuluję wszystkim dobrych wizyt, trzymam kciuki za resztę 😘❤️
 
Cześć dziewczyny 🤗
Widziałam, ze wcześniej dopytywalyscie czy powstał wątek prywatny. Ten wątek jest już od jakiegoś czasu. W związku z tym, ze mi przypadła rola moderatora stworzyłam wówczas listę osób, która przesłałam do administratorki.
Proszę, nie odbierajcie tego osobiście!!! To sa osoby, które na tamten czas były już ze sobą zżyte i chciały stworzyć mini społeczność. Absolutnie nie na zasadzie „tę dam, a ta mi nie pasuje i jej nie dam”.
Pamiętajcie, ze w każdej chwili możecie stworzyć tez swój wątek, z osobami, z którymi chciałybyście dzielić się bardziej intymnymi sprawami :) wówczas trzeba wybrać spośród chętnych osób dwie osoby do roli moderatora + listę osób przesłać do aniaslu.
Miłego dnia 🌸
 
reklama
Cześć dziewczyny ❤️
Jesteśmy po wizycie u lekarza. Serduszko bije !! Nie zatrzymało się ❤️ nie mogłam spać przez tą myśl. Według USG 8t4d termin na 25.03 :) zobaczymy czy się sprawdzi 😁
Za 4 tygodnie pierwsze prenatalne. Z racji tego że jestem rok przed 35 urodzinami 🙈 muszę za badania prenatalne zapłacić. Choć choruje na nadciśnienie i cukrzycę to NFZ i tak mi nie refunduje. Moje pytanie brzmi kochane czy place tylko za badania dodatkowe z krwi czy za USG też? Nie wiem czy dobrze zrozumiałam moja ginekolog. Na szczęście kolejna wizyta 07.09 to może dopytam :) gratuluję wszystkim dobrych wizyt, trzymam kciuki za resztę 😘❤️
chyba za jedno i drugie. Ja mimo wieku i tak robię prywatnie, mam już zaufanego lekarza.
 
Do góry