reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Raczej ciężko żeby ktoś to zobaczył, chyba że lekarz wykonujący usg zostawi dla Twojej doktor ukrytą wiadomość 😁
A kiedy miałaś ostatnie USG? Jak się nic nie dzieję, nie boli Cię brzuch i nie plamisz, to chyba faktycznie nie ma sensu zaglądać do dzieciątka, niech sobie w spokoju rośnie, ale z tym naświetlaniem to mnie trochę zszokowałaś, bo z tego co mi wiadomo, to tam żadnych naświetlań nie ma, tylko ultradźwięki, które ewentualnie lekko podnoszą temperaturę w badanej okolicy.
W zeszły wtorek miałam ostatnie Usg :)
Teraz 06.09 prenatalne.
 
reklama
Hej dziewczyny po raz drugi. Poprzedniej wiadomości nikt nie skomentował więc jakoś ciężko mi sie tu wbić i w ogóle dołączyć. Czy przyjmujecie jeszcze ' nowych" członków do wspólnego przeżywania ciązy ?
Heeej :)
Tyle czasami dziennie jest pisanych postów, że nie wszystko można zauważyć :p
Na jakim etapie ciąży jesteś? :)
 
to znaczy? Mi każdy powtarza wszędzie, że USG jest bezpieczne i że nie ma żadnego wpływu ani na matkę ani na dziecko…trochę mnie tym teraz zaniepokoiłyście 🤔
USG jest bezpieczne, jak najbardziej, podobnie jak współżycie, jeżeli nie ma przeciwwskazań. Ale to też nie jest powod, żeby sobie tak po prostu zaglądać czy u dziecka wszystko okej, jeżeli mama czuje sie dobrze i nic się nie dzieje. W pierwszym trymestrze jest to dodatkowo usg transwaginalne, a tamta okolica jak wiemy jest w ciąży bardziej podatna na podrażnienia i urazy mechaniczne, + usg powoduje nieznaczne podwyższenie temperatury w badanej okolicy o ok. 1°C, ale jeżeli nie trwa ono godzinami to nic się nie dzieje, trochę tak jak z doplerem i słuchaniem serduszka, które na początku nie jest zalecane, bo powoduje jeszcze wyższe temperatury.
Usg nie ma żadnego negatywnego wpływu na dziecko ani mame, ale jeżeli nie ma wskazan nagłych, poza tymi planowymi na kontrolach to nie ma potrzeby żeby tam zaglądać, po prostu z medycznego punktu widzenia nie ma to sensu 🙈
 
No to hej :)
Jestem mamą dwójki chłopców lat 10 i 4. Obecnie bardzo czekam na dziewczynkę, no ale nie nastawiam się, żeby potem nie czuć rozczarowania :p Generalnie nie wiem czemu ale jakoś ta ciąża mnie wyjątkowo schizuje. Tamte były spokojne, luźne- tutaj ciągle sobie wkręcam dziwne myśli. Podczas pierwszego USG nie było widać jeszcze serduszka więc to chyba dlatego.
Jako, ze moje miesiączki żyją swoim życiem ciężko określić wg niej wiek ciąży, natomiast sugerując sie pierwszym USG ( w 5,1d) wychodzi mi obecnie 11-12 tydzień. Jutro idę na prenatalne a w piatek na PAPPA ( wiek już daje mi opcje zrobienia tego testu na NFZ) Ciesze się, że to już jutro bo wiem, że w końcu jak zobaczę, że serce bije i jest ok to odetchnę z ulgą.
Objawy:
mam wrażenie, że co tydzień mam inne oprócz jednego, który towarzyszy mi zawsze przy każdej ciązy. KATAR. Okropny, utrudniający funkcjonowanie katar.
A tak? Chyba obecnie nie mam żadnych objawów.
 
No to hej :)
Jestem mamą dwójki chłopców lat 10 i 4. Obecnie bardzo czekam na dziewczynkę, no ale nie nastawiam się, żeby potem nie czuć rozczarowania :p Generalnie nie wiem czemu ale jakoś ta ciąża mnie wyjątkowo schizuje. Tamte były spokojne, luźne- tutaj ciągle sobie wkręcam dziwne myśli. Podczas pierwszego USG nie było widać jeszcze serduszka więc to chyba dlatego.
Jako, ze moje miesiączki żyją swoim życiem ciężko określić wg niej wiek ciąży, natomiast sugerując sie pierwszym USG ( w 5,1d) wychodzi mi obecnie 11-12 tydzień. Jutro idę na prenatalne a w piatek na PAPPA ( wiek już daje mi opcje zrobienia tego testu na NFZ) Ciesze się, że to już jutro bo wiem, że w końcu jak zobaczę, że serce bije i jest ok to odetchnę z ulgą.
Objawy:
mam wrażenie, że co tydzień mam inne oprócz jednego, który towarzyszy mi zawsze przy każdej ciązy. KATAR. Okropny, utrudniający funkcjonowanie katar.
A tak? Chyba obecnie nie mam żadnych objawów.
cześć, witamy. Ja nie powiem, że z dziewczynką, to do 3 razy sztuka, bo sama mam 3 chłopaków 😂 ale trzymam kciuki, żeby Ci się udało tak jak chcesz.
 
ja jeszcze nie po prenatalnych ale lekarz powiedział też, że z dużym prawdopodobieństwem dziewczynka 🥰

my wczoraj też posłuchaliśmy już, aż mi się łezka zakreśliła ☺️
my dla chłopca mieliśmy mnóstwo imion, które się nam podobają. Jak się okazało że pewnie będzie dziewczynka to albo nam się żadne imię nie podoba tak że razem albo coś No nie dojdziemy do ładu 😂
my już wczoraj dostaliśmy od przyjaciół pierwsze śpioszki. Jak je zobaczyłam jakie to maleństwo to mnie zatkało, a to nie najmniejsze. Dziewczyny doświadczone podpowiedzcie jaki rozmiar najlepiej na sam początek kupować dla noworodka?
ja od zawsze na brzuchu więc teraz nie mogę się przyzwyczaić do żadnej innej pozycji. Dzisiaj np jak poszłam w nocy się wysikać to później w żadnej pozycji nie mogłam zasnąć
Rozmiarówka dziecięca jest tak rozjechana, że to chyba moje największe zaskoczenie macierzysntwa, nawet czasem w jednej marce np dwie 56 będą się od siebie roznily. Mój syn miał 4530g i 61cm i w jedne 56 wchodził, a w inne 62 już nie, także była ostra weryfikacja garderoby już po urodzeniu. Taka najbardziej stabilna rozmiarówka wg mnie ma Smyk
 
Hej dziewczyny po raz drugi. Poprzedniej wiadomości nikt nie skomentował więc jakoś ciężko mi sie tu wbić i w ogóle dołączyć. Czy przyjmujecie jeszcze ' nowych" członków do wspólnego przeżywania ciązy ?
Zapraszamy 🙂
czasami może umknąć jakiś post, a zwłaszcza jak są dni że naprawdę jest dużo do czytania 🙂
Pisz posty, odpowiadaj innym dziewczyna i w się szybko 🙂
Nie wiem czy pisałaś ale napisz nam cos o sobie o ciąży.
 
reklama
No to hej :)
Jestem mamą dwójki chłopców lat 10 i 4. Obecnie bardzo czekam na dziewczynkę, no ale nie nastawiam się, żeby potem nie czuć rozczarowania :p Generalnie nie wiem czemu ale jakoś ta ciąża mnie wyjątkowo schizuje. Tamte były spokojne, luźne- tutaj ciągle sobie wkręcam dziwne myśli. Podczas pierwszego USG nie było widać jeszcze serduszka więc to chyba dlatego.
Jako, ze moje miesiączki żyją swoim życiem ciężko określić wg niej wiek ciąży, natomiast sugerując sie pierwszym USG ( w 5,1d) wychodzi mi obecnie 11-12 tydzień. Jutro idę na prenatalne a w piatek na PAPPA ( wiek już daje mi opcje zrobienia tego testu na NFZ) Ciesze się, że to już jutro bo wiem, że w końcu jak zobaczę, że serce bije i jest ok to odetchnę z ulgą.
Objawy:
mam wrażenie, że co tydzień mam inne oprócz jednego, który towarzyszy mi zawsze przy każdej ciązy. KATAR. Okropny, utrudniający funkcjonowanie katar.
A tak? Chyba obecnie nie mam żadnych objawów.
Za długo odpisywałam na poprzednia wiadomość 🤣 wybacz hehehe
 
Do góry