reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

ja jeszcze nie po prenatalnych ale lekarz powiedział też, że z dużym prawdopodobieństwem dziewczynka 🥰

my wczoraj też posłuchaliśmy już, aż mi się łezka zakreśliła ☺️
my dla chłopca mieliśmy mnóstwo imion, które się nam podobają. Jak się okazało że pewnie będzie dziewczynka to albo nam się żadne imię nie podoba tak że razem albo coś No nie dojdziemy do ładu 😂
my już wczoraj dostaliśmy od przyjaciół pierwsze śpioszki. Jak je zobaczyłam jakie to maleństwo to mnie zatkało, a to nie najmniejsze. Dziewczyny doświadczone podpowiedzcie jaki rozmiar najlepiej na sam początek kupować dla noworodka?
ja od zawsze na brzuchu więc teraz nie mogę się przyzwyczaić do żadnej innej pozycji. Dzisiaj np jak poszłam w nocy się wysikać to później w żadnej pozycji nie mogłam zasnąć
A w którym tygodniu Wam powiedział że dziewczynka? :)
 
reklama
Ja dopiero prenatalne mam 01.09…niby tylko dwa tygodnie, ale wydaje się jak wieczność. Jeżeli nie poznamy płci (a pewnie jeszcze nie) to mamy zamiar iść na prywatne usg między 13 a 14 tygodniem do kliniki, która się tym zajmuje, nie mogę się już doczekać 😄 poza tym to wydaje mi się, że niby już 10+5, to zaraz 12 tydzień, ale znowu wrócił jakiś niepokój. Chyba dlatego, że tyle przerwy mam między jednym USG a drugim. A z drugiej strony tak mi to szybko zleciało…nie mogę uwierzyć, że to już prawie 11 tydzień, przecież dopiero co był 6 🙈
Apropo brzucha - urosły już Wam trochę? Bo ja nie mogę powiedzieć czy to wzdęcia czy ciąża 🤣 a przytyłam już niby 2.5kg.
U mnie jutro powinno być na prenatalnym 11+4 ale z usg od samego początku wychodzi więcej i jeśli się nic nie zmieni to 12+0 tez nie mam pojęcia kiedy to minęło, dopiero zrobiłam test a minęły już dwa miesiące od tego czasu 🙈☺️
Mam nadzieje, ze uda się zobaczyć jutro płeć :) ale jeśli nie to dowiem się za tydzień z sanco :))
Co do brzucha, do tamtego tygodnia wieczorem miałam większy a rano płaski czyli jak przed ciąża, na wadze może 0,5 kg do przodu :)
Ale jakoś od weekendu mam brzuszek wieczorem który rano nie znika, jakbym miała wzdęcia ale taki kształt śmieszny jak kredka 😂
Widzę to tylko ja póki co, stary mówi ze się przejadłam i nie biegam i mam to z grubości 😂
Ale ja takiego kształtu brzucha nie miałam nigdy ☺️
 
ja jeszcze nie po prenatalnych ale lekarz powiedział też, że z dużym prawdopodobieństwem dziewczynka 🥰

my wczoraj też posłuchaliśmy już, aż mi się łezka zakreśliła ☺️
my dla chłopca mieliśmy mnóstwo imion, które się nam podobają. Jak się okazało że pewnie będzie dziewczynka to albo nam się żadne imię nie podoba tak że razem albo coś No nie dojdziemy do ładu 😂
my już wczoraj dostaliśmy od przyjaciół pierwsze śpioszki. Jak je zobaczyłam jakie to maleństwo to mnie zatkało, a to nie najmniejsze. Dziewczyny doświadczone podpowiedzcie jaki rozmiar najlepiej na sam początek kupować dla noworodka?
ja od zawsze na brzuchu więc teraz nie mogę się przyzwyczaić do żadnej innej pozycji. Dzisiaj np jak poszłam w nocy się wysikać to później w żadnej pozycji nie mogłam zasnąć
Ja kupiłam 56/62 na początek i fakt ,jak córka urodziła się 51cm to 56 było jeszcze lekko za duże,ale szybko nadgonila do 62 i ten rozmiar u nas trwał najdłużej .
Ja właśnie siedzę na teście obciążenia glukoza, już minęła godzina nie jest źle. Trzymajcie kciuki, żeby cukrzuca mi znowu nie wyszła!
Daj znać jak wynik! Powodzenia ,aby tego dziadostwa nie było,też robię za jakiś ponad tydzień. Kupiłam sobie smakowa glukozę cytrynowa,ale nie wiem czy nie lepiej było dodać by cytryny po prostu. Pamiętam jak mi się później odbijała pół dnia ta glukoza.....
 
Dziś miałam badania prenatalne usg+ pappa obecnie 13 tydzień , z usg wszystko dobrze wyniki za 7 dni. Będzie córeczka 🥰🥰🥰
Jeju ja mam prenatalne jutro i się coraz bardziej martwię 🙈🙉 na kiedy masz termin wyznaczony?
Wyniki pappa juz mam te z labu i w normach wolna beta w moim tygodniu jest 125, a u mnie wyszla wolna beta 200 🤷
Pappa 1.59 mi wyszlo to wedlug labu w normie, zobaczymy co jutro lekarz powie 🙈
 
Ja dopiero prenatalne mam 01.09…niby tylko dwa tygodnie, ale wydaje się jak wieczność. Jeżeli nie poznamy płci (a pewnie jeszcze nie) to mamy zamiar iść na prywatne usg między 13 a 14 tygodniem do kliniki, która się tym zajmuje, nie mogę się już doczekać 😄 poza tym to wydaje mi się, że niby już 10+5, to zaraz 12 tydzień, ale znowu wrócił jakiś niepokój. Chyba dlatego, że tyle przerwy mam między jednym USG a drugim. A z drugiej strony tak mi to szybko zleciało…nie mogę uwierzyć, że to już prawie 11 tydzień, przecież dopiero co był 6 🙈
Apropo brzucha - urosły już Wam trochę? Bo ja nie mogę powiedzieć czy to wzdęcia czy ciąża 🤣 a przytyłam już niby 2.5kg.

Ja się już w spodnie nie mieszczę. Brzuch chowam pod luźnymi tshirtami :) oprócz brzuszka tylko biust mi urósł, a tak bez zmian.
 
Dziewczyny miałyście tak, ze badania z krwi są płatne bo skierował was lekarz z prywatnego gabinetu ? Zaśpiewali mi dzisiaj 210 zł, zdziwiłam się bo normalnie lekarz wystawił mi skierowanie na prenatalne i będę miała je za darmo z powodu obciążeń genetycznych z NFZ a krew to już nie ?
 
reklama
Dziewczyny miałyście tak, ze badania z krwi są płatne bo skierował was lekarz z prywatnego gabinetu ? Zaśpiewali mi dzisiaj 210 zł, zdziwiłam się bo normalnie lekarz wystawił mi skierowanie na prenatalne i będę miała je za darmo z powodu obciążeń genetycznych z NFZ a krew to już nie ?
prywatnie jak Ci wystawi lekarz to są chyba płatne, chyba że ma umowę z NFZ. Ja zawsze proszę lekarza rodzinnego o skierowanie
 
Do góry