reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

reklama
Mam tak samo! Też niby trzecia ciąża, a o mnóstwie rzeczy dowiaduje się teraz, głównie z forum 😉 wcześniej niby sprawdzałam co mogę jeść, robić, czego nie wolno, ale jeśli chodzi np. o badania, to robiłam to, co miałam zlecone, ufając, że lekarz lepiej wie co i kiedy mi zlecić i które są mi potrzebne.
Troszkę mnie martwi też to że do dziś nie wiem jak rozpoznać rozpoczynający się poród... Pojadę na porodówkę, niby taka doświadczona wieloródka, się okaże, że np. za wcześnie i będzie wstyd 🙈
Ale do tego momentu jeszcze duuuużo czasu...
Pamiętaj ze na to nigdy nie jest za wczesnie. Cokolwiek by Cie na koniec niepokoiło śmiało ruszaj na IP. Ja tez być może będę rodzic 3 raz i także nie wiem jak samo się zaczyna, bo oba miałam wywoływane…
Mnie od wczoraj strasznie boli głowa 😭

W którym dokładnie tygodniu umawiacie się na prenatalne?
11+1 mam najpierw wizytę z genetykiem. Nie wiem czy zaraz po badanie prenatalne czy dadzą mi osobny termin. Dodzwoniłam się dzisiaj do UCK w Gdańsku, a tam najpierw konsultacja z genetykiem a później prenatalne. Co inna placówka to inaczej to wyglada…
Ja nawet nie próbuje nadrobić.
Mam nadzieję, że same dobre wieści po wizytach.
Jak wczoraj było super tak dzisiaj mam takie mdłości, że ciekną mi łzy. A mój mały ma energii za trzech. 🥺
u mnie wczoraj było kiepsko, a dzisiaj wszystko super, oprócz niechęci do jedzenia. Ale za to bez mdłości 😊
 
Dziękuję. Pamiętam kiedyś dała mi ginekolog bromergon na obniżenie TSH przed zajściem w ciążę. Po jednej tabletce myślałam , że się przekręce.
Sprawdziłam, to nie jest to samo. Zamiennikiem euthyroxu jest właśnie letrox, lekko inny skład ma novothyral, nie jest podobno zbyt bezpieczny i dlatego rzadko się go stosuje. Czytałam, że ten bromergon ma faktycznie silne skutki uboczne, ale we wskazaniach było o prolaktynie coś, więc nie wiem dlaczego dostałaś go na tarczyce... ale lekarze lepiej się znają, pewnie miała powód.
Jakbyś nadal źle się czuła to może poproś lekarza też o zmianę na letrox, czytałam teraz, że dzięki temu, że nie zawiera laktozy, niektórym lepiej służy. Może taka zmiana pomoże...
 
Wyczytałam, że to zależy od testy Nifty plus i Nifty Pro są badane w różnych krajach
Tak. Ja robiłam Nifty pro i krew szła do laboratorium w Hongkongu 🙂 jakiś wong się podpisał 😁😁🤭
 

Załączniki

  • IMG_20220804_174203.jpg
    IMG_20220804_174203.jpg
    231,6 KB · Wyświetleń: 85
reklama
Do góry