reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

W pierwszej ciąży około 8 tygodnia mnie odrzuciło od kawy, nie mogłam nawet zapachu znieść i tak do końca ciąży. Teraz na razie jest ok. Pije max 2, ale najczęściej 1.
ja staram się ogarniczyc do minimum (kupiłam nawet kawę bezkofeinowa bo ja z rozpuszczalna to tak srednio mam po drodze, a kawy mielone sa jednak mocniejsze...No ta bezkofeinowa to ughhhhh 😖) ale są takie dni że POTRZEBUJE kofeiny i wtedy pozwalam sobie na słaba kawusie, ale raczej z rana (ponoć kofeina u ciężarnych utrzymuje się dużo dłużej w organizmie) i uważam zeby nie pic coli (tu tylko czasem na szczęście mam zachcianke) ani czarnych herbat czy kakao. Takze tak to u mnie wygląda.
 
reklama
ja staram się ogarniczyc do minimum (kupiłam nawet kawę bezkofeinowa bo ja z rozpuszczalna to tak srednio mam po drodze, a kawy mielone sa jednak mocniejsze...No ta bezkofeinowa to ughhhhh 😖) ale są takie dni że POTRZEBUJE kofeiny i wtedy pozwalam sobie na słaba kawusie, ale raczej z rana (ponoć kofeina u ciężarnych utrzymuje się dużo dłużej w organizmie) i uważam zeby nie pic coli (tu tylko czasem na szczęście mam zachcianke) ani czarnych herbat czy kakao. Takze tak to u mnie wygląda.
A u mnie w żabce widziałam cole zero bez kofeiny. Wiadomo, nie za bardzo zdrowo.
 
ooo to może jest rozwiązanie na jakieś zachciankowe momenty 😅 musze się rozejrzeć bo nie widziałam takiej do tej pory (ale to moze sumienie nie pozwalało mi takowej dostrzec 😜)
ja na szczęście zazwyczaj pije głównie wodę, czasem jakiś sok tłoczony z Biedry 😅 ale głównie wodę. Teraz najgorzej że muszę pic taka wysokozmineralizowana (Muszynianka) a ta mi nie podchodzi w ogóle... I po prostu mecze się jak nie wiem. No ale skoro lekarz kazał to trzeba się przestawić 😮‍💨 mam nadzieję że szybko mi przejdzie i będę mogła wrócić do zwykłej wody jak najszybciej 😜
 
na pewno przeżyłaś ogromną traumę i nie nam oceniać to z czym się teraz borykasz To co ja bym Ci zaproponowała, to zadbać o siebie i pogadać o tym z terapeuta. Bo pewne rzeczy trzeba po prostu przerobić w głowie, tak żeby przestały być przeszkodami, a stały się doświadczeniem. Ja sama podczas starań nabawiłam się incydentów depresyjnych i wiem, że sama bym sobie nie pomogła. Czasem kilka wizyt (nie jestem pod stała opieka- bylam jedynie wlasnie kilka razy) potrafi zdziałać cuda i naprawdę dało mi tonsile zeby sobie samej pewne rzeczy w domowym zaciszu w głowie poukładać. Wszystkie będziemy Ci tu mocno kibicować, bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz! ❤️
Moje przeczucie mi mówi ze i tym razem coś będzie nie tak. To od kwestii- czy będzie zdrowe. A kwestia jak my sobie damy radę finansowo i mieszkaniowo- o tym nawet nie myśle.
 
Moje przeczucie mi mówi ze i tym razem coś będzie nie tak. To od kwestii- czy będzie zdrowe. A kwestia jak my sobie damy radę finansowo i mieszkaniowo- o tym nawet nie myśle.
my wszystkie 3mamy kciuki, żeby tym razem wszystko było dobrze! Będziemy te kciuki trzymać za Ciebie do samego końca! 💕🍀
 
W pierwszej ciąży około 8 tygodnia mnie odrzuciło od kawy, nie mogłam nawet zapachu znieść i tak do końca ciąży. Teraz na razie jest ok. Pije max 2, ale najczęściej 1.
Ja zapomniałam zapytać czy mogę a jestem kawoszem…
Pije espresso :/
Ale narazie staram się nie pic a jeśli już to max jedna kawa dziennie czarna ale już nie tak mocna, mam z natury niskie ciśnienie a teraz to cały czas był spała, wczoraj spałam po spacerze (20tys kroków nad morzem u znajomych) 2,5 h od 19 🤦‍♀️
Ciężko będzie mi ukrywać jeszcze tyle tygodni 🙄znajomi dziwili się ze nie pije i ciagle śpię 😂
Wymyśliłam antybiotyk… 😳
 
reklama
Ja zapomniałam zapytać czy mogę a jestem kawoszem…
Pije espresso :/
Ale narazie staram się nie pic a jeśli już to max jedna kawa dziennie czarna ale już nie tak mocna, mam z natury niskie ciśnienie a teraz to cały czas był spała, wczoraj spałam po spacerze (20tys kroków nad morzem u znajomych) 2,5 h od 19 🤦‍♀️
Ciężko będzie mi ukrywać jeszcze tyle tygodni 🙄znajomi dziwili się ze nie pije i ciagle śpię 😂
Wymyśliłam antybiotyk… 😳
znam ten ból. Właśnie jadę na imieniny rodzinne 😜😅 i nie- nie prowadzę 😜 ale coś będę wymyślać 🙃
 
Do góry