reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2023

Omg, faktycznie warto pomyśleć o segregatorze… póki co nie mam tego aż tak dużo i wystarczała mi zwykła teczka, ale… przybywa papierów.
Ja chyba skłaniam się ku formatom A4, jakieś to bardziej eleganckie dla mnie. Rozejrzę się.

Myślałam też nad takim „pamiętnikiem ciąży”, żeby powklejac sobie jakieś zdjęcia z usg. Ale może to dziecinne? Co o tym sądzicie? Robiłyście coś takiego?
 
reklama
Budynie w samej cukrzycy to nie bardzo, bo mogą wywalać. U Ciebie jak sytuacja nie jest jasna albo bym poczekała albo zapytała lekarza. ☺️
A ja się tak wtrącę, jako doświadczona dziewczyna z cukrzycą 😉 Oczywiście, że budyń można, ale nie na śniadanie. Na śniadanie nie można jeść (nie powinno się) raczej nic mlecznego, serów, jogurtów. Później już tak - obserwując jak wpływa to na Twój organizm.
Pozdrawiam
 
Ja na zrzutkę wpalcilam kiedyś ,założyła kobieta niby dla znajomego jak zmarła jego żona ,później były wizyty na policji co jak i kiedy bo kobieta kasę zgarnęła i poszkodowanemu nie dała....

Ooo a miałam już ochotę 🙂
Narazie jak badam po godzinie po posiłku to zawsze poniżej 100 mam.jakas nadzieja się we mnie tli 🙂ale wiem że glukoza to dawka konkretna ...
No właśnie, mi diabetolog mówiła, że ta dawka jest tak duża, że nie bez powodu nazywa się "obciążenie". 😵😵
 
Omg, faktycznie warto pomyśleć o segregatorze… póki co nie mam tego aż tak dużo i wystarczała mi zwykła teczka, ale… przybywa papierów.
Ja chyba skłaniam się ku formatom A4, jakieś to bardziej eleganckie dla mnie. Rozejrzę się.

Myślałam też nad takim „pamiętnikiem ciąży”, żeby powklejac sobie jakieś zdjęcia z usg. Ale może to dziecinne? Co o tym sądzicie? Robiłyście coś takiego?
ja o tym myślałem, ale tutaj chce się wstrzymać do wyników genetyki 🙃 chciałabym mieć taką pamiątkę dla bombelka 😊 widzialam, że są różne dzienniki, pamiętniki itp., ale obecalam sama sobie ze research w tym temacie zrobię ciut pozniej 😉
 
A ja się tak wtrącę, jako doświadczona dziewczyna z cukrzycą 😉 Oczywiście, że budyń można, ale nie na śniadanie. Na śniadanie nie można jeść (nie powinno się) raczej nic mlecznego, serów, jogurtów. Później już tak - obserwując jak wpływa to na Twój organizm.
Pozdrawiam
Ja tez mam cukrzycę (ale typ 2) i mi diabetolog nie polecała na żaden posiłek a zwłaszcza na śniadanie, bo jeśli to pierwszy posiłek, to może wystąpić tzw efekt brzasku i budyń (zakładam, że ze skrobi) może podbić cukier 🤷‍♀️🤷‍♀️Trzeba też nauczyć się co służy a co nie, po prostu obserwować.
 
Ja tez mam cukrzycę (ale typ 2) i mi diabetolog nie polecała na żaden posiłek a zwłaszcza na śniadanie, bo jeśli to pierwszy posiłek, to może wystąpić tzw efekt brzasku i budyń (zakładam, że ze skrobi) może podbić cukier 🤷‍♀️🤷‍♀️Trzeba też nauczyć się co służy a co nie, po prostu obserwować.
A zapomniałam jeszcze dodać, że ma znaczenie ilość i to co wybiera się na dodatek + rodzaj słodziła. 😁
 
To nie żałuj sobie i kup 😘
tak tylko właśnie caly czas mam rozkmine czy ten rozmiar jest ok czy nie lepiej ten większy (o którym nie ma opinii w necie) 😜 z drugiej strony, jak się przestanę mieścić to najwyżej mogę się pod koniec na większy format przerzucić. Pytanie czy będzie mi się chciało to wszystko od początku układać 🤦🏼‍♀️😅 boszzzzz dlaczego ja mam zawsze problemy z podjęciem jakiejkolwiek decyzji (zodiakalna waga, może dlatego??? 😝😅)
 
Omg, faktycznie warto pomyśleć o segregatorze… póki co nie mam tego aż tak dużo i wystarczała mi zwykła teczka, ale… przybywa papierów.
Ja chyba skłaniam się ku formatom A4, jakieś to bardziej eleganckie dla mnie. Rozejrzę się.

Myślałam też nad takim „pamiętnikiem ciąży”, żeby powklejac sobie jakieś zdjęcia z usg. Ale może to dziecinne? Co o tym sądzicie? Robiłyście coś takiego?
Ja mam z córką taka książkę ,wpisywałam różne rzeczy,są mi kaca na pamiątki ,są później rzeczy typu pierwsze ząbki itd🙂
A ja się tak wtrącę, jako doświadczona dziewczyna z cukrzycą 😉 Oczywiście, że budyń można, ale nie na śniadanie. Na śniadanie nie można jeść (nie powinno się) raczej nic mlecznego, serów, jogurtów. Później już tak - obserwując jak wpływa to na Twój organizm.
Pozdrawiam
Zrobiłam sobie tego budyniu,zjadłam może pół szklanki? ale ten bez cukru,zmierze po godzinie cukier. Będzie tak ok dla rozeznania?
No właśnie, mi diabetolog mówiła, że ta dawka jest tak duża, że nie bez powodu nazywa się "obciążenie". 😵😵
Może na początek da mi obciążenie 50? A nie 75?ciekawe.
Ja tez mam cukrzycę (ale typ 2) i mi diabetolog nie polecała na żaden posiłek a zwłaszcza na śniadanie, bo jeśli to pierwszy posiłek, to może wystąpić tzw efekt brzasku i budyń (zakładam, że ze skrobi) może podbić cukier 🤷‍♀️🤷‍♀️Trzeba też nauczyć się co służy a co nie, po prostu obserwować.
Te boje się odstawic całkowicie teraz nawet cukry,bo ja jak się zapre to cukru nie ruszę ,ale teraz nie mam nakazanej ani diety ani nic tylko napisała mi doktorka "ograniczyć białe pieczywo,makarony,słodkie napoje słodycze" ograniczyć.nie całkiem jakoś odrzucić. Ale u mnie tak albo tak i nie jem tego wcale .
 
reklama
Do góry