reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2023

Nawet samo głupie jeżdżenie po lekarzach, usg, badania krwi będzie jak ogarnąć gdy będzie w żłobku.
jestem tego samego zdania. żłobek i przedszkole to błogosławieństwo. Ja wybrałam płatne, ponieważ w panstwowym mieliśmy złe doświadczenia. Ale nie ma co porównywać żłobków bo to wszystko zależy i tak od kadry.
 
reklama
Jeszcze swoja decyzję będę uzależniać od tego czy przeszłam zakażenie cytomegalia czy nie. Jednak to bardzo niebezpieczna choroba dla płodu. A dziecko może to świństwo przynieść ze żłobka.
 
ja jak byłam mała i chodziłam do żłobka bo moi rodzice musieli pracować a nie było dziadków na miejscu to w jedną zimę przyjęłam 9 antybiotyków 😱 aż mi słabo jak mysle o takim maluchu w żłobku. Ale plus był taki że później już wcale nie chorowałam jako dziecko. Także są plusy o minusy. Chociaż mnie się wydaje że więcej plusów. Co do integracji, to mnie rodzice ze żłobka, a później z przedszkola wyciagnac nie mogli bo nie chciałam wychodzić do domu😂
moje starszaki poszły w jednym roku do placówek. Żłobek i przedszkole. Pierwszy rok z głowy, choroba za chorobą, ale później mój młodszy był najlepiej chodzącym dzieckiem do maluchów, zero chorób. Ja dlatego nie chcę odstawiać młodego od piersi jeszcze, bo liczę, że go to trochę uchroni przed chorobami.
 
Musisz to przemyśleć. Na pewno jest większa szansa na noszenie chorób ze żłobka i ryzyko że zarazi noworodka. Z drugiej strony na początku często się jeździ na szczepienia i badania typu USG bioderek więc logistycznie łatwiej z jednym dzieckiem niż z dwójka. Moja dwójka będzie chodzić do przedszkola więc też na pewno będą nosić choroby ale są już w takim wieku że w domu nie usiedza za długo i przedszkole to dla nich atrakcja.
dlatego też warto poszczepienny starszaka na co się da, żeby np. ospy nie przyniósł noworodkowi albo jakiegoś Rota.
 
jestem tego samego zdania. żłobek i przedszkole to błogosławieństwo. Ja wybrałam płatne, ponieważ w panstwowym mieliśmy złe doświadczenia. Ale nie ma co porównywać żłobków bo to wszystko zależy i tak od kadry.
oczywiście. Moje starszaki chodziły do nowootwartego państwowego i był świetny. Teraz jednak mieszkamy w innej gminie i tu są tylko prywatne z dofinansowaniem od gminy. Zobaczymy jak będzie.
 
reklama
Do góry