reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

U mnie w miejscowości wybór spośród lekarzy NFZ jest niewielki, nawet bardzo okrojony. Dlatego chcąc prowadzić ciążę państwowo trzeba czasami wybrać najmniejsze zło. Ale postanowiłam, że badania itd przynajmniej będę miała bezpłatnie a na ważniejsze USG pójdę prywatnie również.
Dlatego ja chodzę prywatnie, trochę grosza idzie na to ale przynajmniej mam dobry kontakt z lekarzem i potrafi uspokoić i doradzić. Ale tez można znaleźć dobrego na NFZ ale trzeba w dobrym miejscu mieszkać
 
reklama
Na szczęście to była tylko ginekolog w szpitalu. Ciążę prowadzę prywatnie u super lekarza, który co tydzień karze mi się stawiać na usg żeby zobaczyć co z krwiakiem i oni grosza za to nie wziął 😁
To dobrze. Te krwiaki to są takie skubańce nie wiadomo skąd się to bierze a tyle stresu robi 😡 dobrze ze mogą się wchłonąć albo wydalić, tylko szkoda ze na nie nie ma tak na prawdę lekarstwa i trzeba czekac 😊 Oby było dobrze. Krwiaki strasznie długo znikają, ale warto być cierpliwym
 
Cześć dziewczyny 😊 ja mam termin na 9 marca. Nie dość, że ciąża była zaskoczeniem to jeszcze w 6 tygodniu trafiłam do szpitala z krwawieniem... Okazało się, że mam dużego krwiaka. Pobyt w szpitalu to była masakra traume mam do teraz. Pani ginekolog tak mi robiła usg, że płakałam z bólu po czym powiedziała "proszę zobaczyć tu ma. Pani serce dziecka ale ciążę i tak pani poroni a tak w ogóle to nie wiem czy jakąkolwiek pani donosi bo jakaś dziwna macica" także ten. Aktualnie jestem w 12+5 tyg jutro mamy prenatalne 😊 krwiak nadal jest ale już tak nie zagraża ciąży. Chociaż plamiłam dwa dni temu ale podejrzewam, że maluszek się tak rusza, że wypycha resztę krwiaka bo jest na samym dole..

Miłego dni wszystkim życzę 😊😁
Cześć i gratulacje, ja też jestem tu od niedawna 🙂 Dużo przeszłaś, ale ważne, że dobrze się to skończyło. Lekarze są różni, są chamscy i bezczelni, są też chodzące anioły. Zresztą jak w każdej innej grupie ludzi. Oby nam wszystkim dane było częściej tych drugich spotykać.
 
Dlatego ja chodzę prywatnie, trochę grosza idzie na to ale przynajmniej mam dobry kontakt z lekarzem i potrafi uspokoić i doradzić. Ale tez można znaleźć dobrego na NFZ ale trzeba w dobrym miejscu mieszkać
Fakt trafić na fajnego lekarza na nfz jest ciężko, ja mam to szczęście że mi się udało i mam nadzieję, że moja lekarka nie pójdzie z końcem grudnia na emeryture chociaż stara lekarka to jej ufam i nie ma żadnych problemów z wytłumaczeniem mi tego co chce wiedzieć.
 
Dziewczyny co za emocje, ale wszystko dobrze 12 tyd z usg I chyba będzie dziewczynka❤ płakać mi się chciało że szczęścia jak mi wszystko pokazywał🤭
super wieści :) gratulacje 😍
Dziś będę spać jak zabita🤣
nie dziwię się, tez bym tak spała po takich nerwach 😂
Fakt trafić na fajnego lekarza na nfz jest ciężko, ja mam to szczęście że mi się udało i mam nadzieję, że moja lekarka nie pójdzie z końcem grudnia na emeryture chociaż stara lekarka to jej ufam i nie ma żadnych problemów z wytłumaczeniem mi tego co chce wiedzieć.
dlatego ja żałuję że już nie ma lekarza który prowadził moją ciążę z Nikosiem, chodziłam na
wizyty z NFZ ale takiego lekarza jeszcze nie spotkałam, rewelacja, jak pojechałam rodzić do szpitala w którym pracował, to akurat tak się zdarzyło że nie trafiłam na jego dyżur, jak przyszedł do pracy i się dowiedział że urodziłam to pierwsze co przyleciał do mnie, pytał co chwilę jak się czuję, w skali od 1 do 10 to mu daję 11 ....
 
Fajnie dziewczyny ze macie takie podejście do Boga myślałam ze w obecnych czasach mało jest ludzi którzy nadal wierzą bo teraz głównie jest wyśmiewanie się itp ja codziennie rano i wieczorem odmawiam pacierz oczywiście w intencji mojej fasolki rodziny najbliższych i ludzi i będę uczyła tego mojej przyszłej dzidzi żeby zawsze szacunek był
 
Cześć dziewczyny.😊 Czy Wy też macie ustanie jakichkolwiek bólów podbrzusza? Tzn ciągnięcia, kłócia itp ? Mi ostanio ustały i zaczynam sie martwić czy to znaczy, że macicia się nie rozciąga? Brzuch taki pół twardy pół miękki. Mdłości nadal mam. Wizyta u gina dopiero w środę🙈 proszę pocieszcie mnie jakoś bo świruje
 
reklama
Cześć dziewczyny.😊 Czy Wy też macie ustanie jakichkolwiek bólów podbrzusza? Tzn ciągnięcia, kłócia itp ? Mi ostanio ustały i zaczynam sie martwić czy to znaczy, że macicia się nie rozciąga? Brzuch taki pół twardy pół miękki. Mdłości nadal mam. Wizyta u gina dopiero w środę🙈 proszę pocieszcie mnie jakoś bo świruje
Ja tak miałam, że dwa tygodnie prawie nic, zero bólów. Oczywiście już panika 🙈 ale ginekolog na wizycie powiedział że to organizm zaakceptował ciążę. Za to od dwóch tak się maluch rozpycha, że daj spokój 😂
 
Do góry