reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny, zostawmy już ten temat szczepionek. Nie psujmy sobie tu atmosfery, w końcu czeka nas jeszcze 7 miesięcy a może i dłużej będziemy się dzielić troskami i radami nawet już po porodzie 😊

Wróćmy na tematy związane z codziennością ciążowa. Piszcie jak to Wasze samopoczucie, nudności, wizyty i dziewczyny podlinkujcie te stronki z sukienkami ciazowymi😊

Też tak myślę, że to nie miejsce na dyskusje szczepionkowe i proszę Was Dziewczyny, zakończcie już ten temat, bo nie tylko Wy się denerwujecie, ale ta atmosfera udziela się nam wszystkim, a chyba najbardziej teraz potrzebujemy spokoju. :)

Czytałam, że kilka z Was martwi się tym, że TSH wam podskoczyło. To sprawka ciąży. :) Maleństwa pod sercem nie produkują jeszcze swoich hormonów tarczycy a pobierają je z organizmu matki więc jest ich mniej i stąd wzrost TSH. Dlatego po pierwsze - najczęściej w ciąży uzupełnia się niedobory hormonów lekami (np. Euthyrox) a po drugie suplementuje się jod, żeby układ nerwowy i tarczyca rozwijającego się dziecka mogły prawidłowo się kształtować i funkcjonować.
Czy Wy suplementujecie jod?

Jeśli chodzi o ciążowe zachcianki, bo i takie pytanie kiedyś padło, u mnie prym wiodą: czerwona papryka, hummus, awokado z czosnkiem, ogórki konserwowe i kiszone, kefir (na litry!), musztarda, masło i wszelkiego rodzaju oleje. :D
Na początku miałam niezły apetyt, ale od wczoraj odechciało mi się jeść zupełnie. Mam obrzydzenie do jedzenia i zmuszam się bardzo... I tak samo mam huśtawki nastrojów - raz błogi spokój a raz strasznie się denerwuję. Teraz mam ten niepokój...
 
reklama
Kurcze.. co za lekarz :( zastanawiam się czy naprawdę miał taki kiepski sprzęt czy nie zna się na tym co robi :( jak można tak kobietę w ciąży stresować... dobrze że poszłaś od ranu do drugiego i że tak to się wszystko skończyło


Gratuluje i witamy :) jeśli dobrze rozumiem bierzesz jednocześnie i magnez i żelazo? może przy okazji skonsultuj to z lekarzem. Mi kiedyś lekarz powiedział że nie należy łączyć magnezu i żelaza bo one się na wzajem wypierają i żadne z nich nie zadziała.

Iskra87, mam to uzgodnione z lekarzem. :)
Magnez biorę rano po śniadaniu, a żelazo wieczorem przed snem. W wynikach krwi wyszły mi niedobory więc lekarz zalecił wyrównanie poziomu lekami.
Zresztą dużo rzeczy biorę, bo zdrowie mam liche, i w ciągu dnia mam wszystko tak rozplanowane, żeby były odpowiednie przerwy. :)
 
To była odpowiedź na tekst o tym, że ktoś nie będzie ryzykował życia dziecka i się nie zaszczepi. Widzę, że nie potrafisz odpuścić tematu.
Mogę wiedzieć czemu Ty możesz narażać mnie na stres i mnie straszysz na forum ciążowym, a na mnie naskakujesz o to z innymi? Chciałam pokazać tylko hipokryzje.
 
To twoja pierwsza ciąża? Ja poza piersiami które bolą mnie raz mniej raz mocniej i tym cholernym zmęczeniem to nie mam jeszcze żadnych objawów 🤷🏼‍♀️ Może jeszcze uczucie jakby mniejszego żołądka 🤔 zjem połowę zwykłej swojej porcji a czuję się pełna jakbym nie wiem ile zjadła 😬
Tak, pierwsza..
no właśnie zmęczenie mi tez doskwiera😩😩
 
To jedziemy na tym samym wozku!! :) dzis rano robilam bete wyszla 250 troche za mało w środę powtorka i wizyta i gina. Zobaczymy :) a jak się czujesz?
Powodzonka,trzymam kciuki ✊✊. Jak będziesz miała już wiadomości to oznacz mnie proszę,żeby mi nic nie umknęło 🤭🙃 Ja dopiero 28 idę na wizytę ale zrobię 27 jeszcze betę. Na razie odpuściłam badania,bo za dużo nerwów mnie to kosztowało. A się czuję chyba normalnie. Czasami jajniki mnie zakuja, do WC częściej chodzę i śpiąca się robię tak ok.13 ale nie wiem czy to przez ciążę czy poprostu z nudów w pracy 😅. I Nie wiem jeszcze czy to związane z hormonami czy tak poprostu ale w tamtym tyg przez jakieś 4 dni ból brzucha mnie wubudzal ze snu i na kibel cisnęlo. Taka poranna biegunka. Piersi bolą ale jakos nie tak drastycznie, z wyglądu też za specjalnie się nie zmieniły. No i śluz przeważnie mam rozciągliwy. A tak to reszta normalnie. A jak u Ciebie ?
 
Jod przyjmuję w witaminach ciążowych, powinnam jeszcze oddzielnie jakiś jod kupić? TSH zawsze miałam dobre, w ciąży mi do 4 podskoczyło. Jutro pewnie dostanę euthyrox, w pierwszej ciąży było tak samo.

Nie we wszystkich witaminach dla kobiet w ciąży ten jod jest, ale jeśli masz w witaminach, które bierzesz, to dodatkowo już nie musisz. :)
 
Bzdura. Widocznie nie miałaś zgonu w rodzinie po szczepionce. Zdrowi ludzie młodsi ode mnie umierają od tego gówna.
I masz pewne info, że to od szczepionki? 100% ktoś powiedział: to w wyniku szczepienia? Poza tym, nie pisałam nic o zgonach więc nie wiem dlaczego to tutaj przytoczyłas. Ja słyszałam o grupie staruszków z Nałęczowa, która nie żyje po szczepieniu. Tylko problem jest taki, że nie istnieje ta grupa, bo ktoś wymyślił taką historię.
 
reklama
Do góry