reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Super! Witamy 😃 Napisz coś więcej. Kiedy miałaś ostatnio miesiączkę, kiedy robiłaś test? Za kilka dni kreska powinna być ciemniejsza.
Hejka nie wiedziałam jakimś cudem twojego wpisu 🥰 do okresu 6 dni. Poki co ani nabrzmiałych piersi, nic cisza… ogromne ilości śluzu tylko… test z dzisiaj :) oby była ciemniejsza z każdym dniem ❤️Chociaż w poprzedniej ciąży w 8 dniu PO już była bardziej widoczna. Tylko inne testy miałam
 
reklama
Dołączam i ja, trochę nieśmiało ale jednak 🙂. Zobaczymy jak się sprawy potoczą. Wczoraj test, w pierwszy dzień planowanego okresu. Jest radość ale i strach przed nieznanym.... Mam nadzieję, że wspólnie osłodzimy sobie tę drogę 😉
 

Załączniki

  • 450e0cb0-a782-41e7-ad8e-ed0a4746c9f5.jpg
    450e0cb0-a782-41e7-ad8e-ed0a4746c9f5.jpg
    38,3 KB · Wyświetleń: 84
Dołączam i ja, trochę nieśmiało ale jednak 🙂. Zobaczymy jak się sprawy potoczą. Wczoraj test, w pierwszy dzień planowanego okresu. Jest radość ale i strach przed nieznanym.... Mam nadzieję, że wspólnie osłodzimy sobie tę drogę 😉
Witaj.
Chyba każda z nas czuje to samo jest radość pomieszana ze stresem i wieloma obawami.
Gratuluje kreski ❤️
 
Niektóre dziewczyny pisały, że już w 5+4 słyszały bicie serca także trzymam kciuki byś i ty je usłyszała 😍
Ooooo w poprzedniej ciąży byłam 5+2, to serduszka jeszcze nie było. Nie nastawiam się, bo moja ciąża na pewno nie jest starsza niż z om :)
13sty :) może akurat się uda ze usłyszysz serduszko, czego Ci bardzo życzę :) a jaka masz teraz betę ?:)
Szczerze to nie wiem, jaka mam betę w tej chwili, ostatni raz robiłam 25. czerwca :) Ale w czwartek przed wizytą zrobię z ciekawości, żeby wiedzieć, co przy tej becie było widać. Ale myślę, że w czwartek będzie jeszcze przed 10 tyś. Niewiele będzie chyba brakowało, ale na pewno nie będzie 10 tyś. Dlatego myślę, że nie zobaczę za wiele :)
Dołączam i ja, trochę nieśmiało ale jednak 🙂. Zobaczymy jak się sprawy potoczą. Wczoraj test, w pierwszy dzień planowanego okresu. Jest radość ale i strach przed nieznanym.... Mam nadzieję, że wspólnie osłodzimy sobie tę drogę 😉
Gratulacje!
 
Dołączam i ja, trochę nieśmiało ale jednak 🙂. Zobaczymy jak się sprawy potoczą. Wczoraj test, w pierwszy dzień planowanego okresu. Jest radość ale i strach przed nieznanym.... Mam nadzieję, że wspólnie osłodzimy sobie tę drogę 😉
Gratulacje! Piękne różowe kreski 😊 to Twoja pierwsza ciąża?
 
Ja jestem z 20 marca. A Ty? :) Ja robiłam betę i powtarzałam, przyrost jest dobry... W czwartek mam wizytę u mojego ginekologa, bo potem idzie na urlop :( Także serduszka jeszcze pewnie nie zobaczę, bo będzie za wcześnie. 5+5. Ale chce chociaż wiedzieć, czy dobrze jest umiejscowiona ciąża. :) Super, że możesz w domu być. Wygrzej się, wypocznij. :) Myślę, że cholinex na pewno nie zaszkodził!

No właśnie na tych serach nie mogłam znaleźć info, czy pasteryzowane czy nie, a też mi koleżanka mówiła, że pasteryzowane niby można. :D a ja tam się boję i chyba wolę na wszelki wypadek nie jeść, akurat to małe wyrzeczenie :)
Szukałam wczoraj więcej info w sieci na temat tego mleka pasteryzowanego i zdania były podzielone na ten temat, więc też w oparciu o takie niejednoznaczne dane, to wolalabym sobie odpuścić jedzenie tych serów:( Ale tak sobie później pomyślałam, że też kurczę, te najpopularniejsze sery dużych producentów, to muszą być jakoś badane, oni nie mogą wypuścić na rynek produktów, które nie zostały sprawdzone (chyba?:)) I znalazłam coś takiego: "Na przykład najpopularniejsze na naszym rynku serki brie i camembert marki Turek możesz jeść w ciąży bez obaw, bo są w stu procentach bezpieczne. Potwierdza to przedstawiciel mleczarni TUREK Agnieszka Kukuła-Wasilewska: – Nasze sery pleśniowe produkowane są wyłącznie z mleka poddanego pasteryzacji, a co więcej, każdą ich partię po wyprodukowaniu kontrolujemy na obecność Listeria monocytogenes. W produkcie, który opuszcza nasz zakład, nie ma wspomnianych bakterii. Zapewniam, że sery Turek mogą bezpiecznie jeść kobiety w ciąży."
Może jednak?🤔🤔🤔
 
Szukałam wczoraj więcej info w sieci na temat tego mleka pasteryzowanego i zdania były podzielone na ten temat, więc też w oparciu o takie niejednoznaczne dane, to wolalabym sobie odpuścić jedzenie tych serów:( Ale tak sobie później pomyślałam, że też kurczę, te najpopularniejsze sery dużych producentów, to muszą być jakoś badane, oni nie mogą wypuścić na rynek produktów, które nie zostały sprawdzone (chyba?:)) I znalazłam coś takiego: "Na przykład najpopularniejsze na naszym rynku serki brie i camembert marki Turek możesz jeść w ciąży bez obaw, bo są w stu procentach bezpieczne. Potwierdza to przedstawiciel mleczarni TUREK Agnieszka Kukuła-Wasilewska: – Nasze sery pleśniowe produkowane są wyłącznie z mleka poddanego pasteryzacji, a co więcej, każdą ich partię po wyprodukowaniu kontrolujemy na obecność Listeria monocytogenes. W produkcie, który opuszcza nasz zakład, nie ma wspomnianych bakterii. Zapewniam, że sery Turek mogą bezpiecznie jeść kobiety w ciąży."
Może jednak?🤔🤔🤔
Wydaje mi się, że jeśli pochodzą ze znanego źródła to raz na jakiś czas nie zaszkodzi. W końcu pasteryzacja powinna zabić te bakterie. Natomiast ja znalazłam taki wykaz serów jakie kobieta w ciąży może jeść.
 

Załączniki

  • Screenshot_20210705_085938_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210705_085938_com.android.chrome.jpg
    163,6 KB · Wyświetleń: 58
reklama
Do góry