reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

ja zostaję przy Femibionie 2, w ciąży z Nikosiem też to brałam :)
Ja w poprzedniej ciąży też brałam femibion, teraz mam pozostałości z niego czyli 2 listki i wybiorę do końca i zmieniam na prenatal duo.
 
reklama
Hej dziewczyny. Podpytywałam się was o usg genetyczne, jestem po. Dziś miałam. Stres nieziemski. Ogólnie wszystko według badania jest ok, miałam Też pobierana krew na test pappa także za jakieś 10 dni ma być wynik. Usg w całości było robione przez brzuch tylko. Byłam w szoku jak ten mały stworek już się rusza 🙈 mam tylko podwyższona glukoze i mam zrobić obciążenie glukoza. Trochę się obawiam cukrzycy ciążowej...
 
A jakie miałaś wyniki? Ja tez dzisiaj dostałam i trochę się niepokoje, bo są trochę podwyższone - wolna B-HCG wyszła 77,9 (mediana dla 11-12 tyg. to 42), a PAPPA 3,97 (przy medianie 1,67).
Opis będę miała do odbioru dzisiaj po południu, albo dopiero w poniedziałek :/

Edit: znalazłam link do kalkulatora: Link do: The Fetal Medicine Foundation i powinno być ok :) jak ktoś robił PAPPE i jest niecierpliwy, to może skorzystać ;)
Ja czekam na wizytę bo ja się nie odnajduje w tych wynikach wiec nie wiem czy wysokie. Pappa wyszła 8,08 l/Ul a wolna beta 86,64 l/Ul. Aż nie chce myśleć bo aż mnie głowa boli 😅 a wizyta dopiero 10 września
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny. Podpytywałam się was o usg genetyczne, jestem po. Dziś miałam. Stres nieziemski. Ogólnie wszystko według badania jest ok, miałam Też pobierana krew na test pappa także za jakieś 10 dni ma być wynik. Usg w całości było robione przez brzuch tylko. Byłam w szoku jak ten mały stworek już się rusza 🙈 mam tylko podwyższona glukoze i mam zrobić obciążenie glukoza. Trochę się obawiam cukrzycy ciążowej...
ło matko obciążenie glukozą to jest paskudztwo, jak ostatnim razem miałam to cholerstwo robione to mało co pawia nie puściłam w przychodni ble ble ble :(
 
Cześć dziewczyny :) mam pytanie, czy miałyście pobieraną cytologię we wczesnej ciąży? Jeśli tak, to czy bolało to Was? Plamiłyście po tym?
 
Cześć dziewczyny :) mam pytanie, czy miałyście pobieraną cytologię we wczesnej ciąży? Jeśli tak, to czy bolało to Was? Plamiłyście po tym?
Ja nie miałam, ale lekarz powiedział że w 15 tygodniu ciąży musimy zrobić. Wcześniej chodziłam do innego i nie zrobił mi chociaż czytałam że na wczesnym etapie robią
 
Hej dziewczyny u mnie tylko piersi takie nabrzmiale(ale nie aż tak jak na poczatku) nie bolą zbytnio. Jest dziś naprawdę super.
Codzień pojawia się pare kropek białego mlecznego śluzu. Czy macie tak?
U mnie ten śluz pojawia się różnokolorowy, czasami taki rzadszy przeźroczysty czasami bardziej żółtawy. Ale panikuje jak dzisiaj np byłam na zakupach i poczułam, że jakoś mokro mi się robi to w pierwszym sklepie wskoczyłam do przebieralni żeby zajrzeć czy oby nie z krwią 🤦 straszne są te lęki i obawy
 
Cześć dziewczyny :) mam pytanie, czy miałyście pobieraną cytologię we wczesnej ciąży? Jeśli tak, to czy bolało to Was? Plamiłyście po tym?
Ja mam prowadzoną ciążę na NFZ i tam w pierwszych badaniach ciążowych typu różyczka toxo itd jest również cytologia. Miałam ją pobraną, nie plamiłam, nie bolało, było to brane w 10 TC. Ale fakt plamienia zależy od tego jak osoba pobierająca obejdzie się z szyjką, czy delikatnie czy konkretnie tam pogmera.
 
reklama
Ja nie miałam, ale lekarz powiedział że w 15 tygodniu ciąży musimy zrobić. Wcześniej chodziłam do innego i nie zrobił mi chociaż czytałam że na wczesnym etapie robią
Cześć dziewczyny :) mam pytanie, czy miałyście pobieraną cytologię we wczesnej ciąży? Jeśli tak, to czy bolało to Was? Plamiłyście po tym?
Ja mialam na 1 wizycie u ginekologa w 6+5 tc. Nic nie bolalo i nie plamilam
 
Do góry