reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Niestety sczepienie nie daje 100 gwarancji na to, ze sie nie zachoruje, ale przebieg u zaszczepionych bedzie znacznie lagodniejszy.
Przed wybuchem pandemii mieszkalismy 2 lata w Pekinie i na samym poczatku cieszylam sie, ze “ucieklismy” w sama pore. Teraz chciałabym być w Chinach, bo z tego co mi opowiadają znajomi, to życie wyglada w 100% normalnie. Wszystko dzięki temu, ze ludzie potrafili się spiąć i przestrzegać wszystkich restrykcji. Niestety my Europejczycy cenimy sobie wolność ponad wszystko :)
Wiesz z tym przebiegiem łagodnym u osób zaszczepionych to tak nie do końca. Znam przypadki kilku osób które przed szczepieniem przeszły covida w miarę ok w domu a po szczepieniu znowu zachorowały i skończyly w szpitalu. 😔
Zauważyłam ostatnio że osoby starsze jak sądzę są zaszczepione i już dystansu nie trzymaja tak jak wcześniej.
 
Wiesz z tym przebiegiem łagodnym u osób zaszczepionych to tak nie do końca. Znam przypadki kilku osób które przed szczepieniem przeszły covida w miarę ok w domu a po szczepieniu znowu zachorowały i skończyly w szpitalu.
Nie ma pewności, że to nie inna odmiana covida i że bez szczepienia nie byłoby jeszcze gorzej... Ja niestety mam znajomych na tamtym świecie. Nie byli zaszczepieni :(
Statystyki mówią jednak, że odkąd są szczepienia, hospitalizacji i zgonów jest mniej.
 
Tak sobie czytam komentarze na temat tych badań i tak się zastanawiam czym one się od siebie różnią?
Zakresem badanych rzeczy :) np tylko jeden bada też dna ojca, tylko jeden wykrywa triplodię, mają różny zakres wykrywania mikrodelacji albo chorób jednogenowych itd
 
Ja tez jeszcze sie nie umowilam na prenatalne, jestesm umowiona prywatnie czy na NFZ? Jak na NFZ czy jest problem z terminami?
Umówiłam się prywatnie i był problem z terminami 😔 na NFZ też był problem więc zdecydowałam się iść prywatnie do profesora zwłaszcza że mój wiek już nie mały 😉 z tym że na NFZ dzwoniłam tylko tam gdzie poleciła mi lekarka.
 
reklama
Ja już po :)
Zarodek urósł od ostatniej wizyty(21.07) troszkę mało, bo tylko 3 mm. Teraz ma 5,5 mm.
Pojawiło się tętno, 100/min.
Niestety w pęcherzyku ciążowym pojawiła się krew, co może oznaczać, ze nic z tego…
Nie nastawiamy się jednak źle, mam nadzieje, ze wszystko będzie ok :) i za tydzień kolejna wizyta- tymczasem mam leżeć i odpoczywać
Czekałam aż się odezwiesz 🙂 kochana to pozostają ci seriale i wygodne łóżko - narazie wszystko jest dobrze więc trzymam kciuki żeby dalej było. Czasami niestety trzeba pocierpieć na początku aby było lżej później 😀 ważne że maluszek jest i serduszko też.
 
Do góry