reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Ja tak miałam w pierwszej ciąży. Badana byłam ginekologicznie w sobotę szyjka długa, był ostatni września a mi lekarz wyjechał z tekstem że z taką szyjką nie urodzę do Bożego Narodzenia. A urodziłam we wtorek, odeszły wody a skurczy nie było i podali oxy bo dzidzia bez wód nie może długo siedzieć

Ale ogólnie podsumowując czułam się dobrze, jak nie w ciąży, dzień przed jeszcze latałam po CCC za butami i w kinie byłam na botoksie :D
U mnie w rodzinie (mama i siostra) również rodziły na oxy , co pewnie tez wpływ na to ze ta mysl nie daje spokoju. Samopoczucie w ciąży podobnie jak u ciebie bardzo dobre i jak to mowie ciąża bezobjawowa , może coś za coś:p
 
reklama
chyba mozliwe, ja tez w tej ciazy mialam taki wielki glut (czop sluzowy) juz kilka tyg temu. Jakos w 32-33 tc. I duzo razy czutalam, ze moze odejsc nawet kilka tyg przed porodem. Ja w poprzedniej ciazy mialam tak, ze rano w dniu porodu odszedl mi czop śluzowy, ale byl zabarwiony krwia. Dostalm juz wtedy lekkich, ale regularnych skurczy wiec pewnie szyjka zaczela sie skracac i rozwierać.

wisniaz ja chyba nie mam takiego spadku samopoczucia. Fakt stresuje sie zblizajacym porodem mimo, ze doskonale wiem z czym to sie je. Ale zwyczajnie nie jestem gotowa na twn ból. Choć z drugiej strony marze o tym by przestalo bolec spojenie i wszsytko w kolo miednica, uda, pośladki. Dzis rano mialam spacer 1,1km i ledwo co doszlam do celu. A kazda poprzednia ciążę bylam bardzo aktuwna do samego konca. No tutaj to ja już niestety wymiekam jeśli chodzi o aktywnosc.


hej 😊 a to twoja pierwsza ciaza? Ja tak mialam w poerwszej ciazy. Totalnie nawet nie wiedzialam co to skurcze przepowiadające. Jeden raz dostalam takich lekkich przepowiadaczy w dniu terminu. A prawdziwe skurcze rozpoczely sie dwa dni po terminie z miesiaczki i juz wiedziałam, ze to te prawdziwe i ze zaczelam rodzic. Mimo braku skurczy, jakichkolwiek dolegliwosci bólowych w trakcie ciazy. Czulam sie jak sarenka i dziennie po 10km robilam. Natomiast poród postepowal szybko bo od pierwszych skurczy ok 22 do 7 rano mialam syna po drugiej stronie. Jednak przyznaje, ze moje cialo bylo zaskoczone, bardzo bolał ten porod. Najgorzej ze wszystkich. Ale nie narzekalabym jakbym mogla teraz choćby odebrac dziecko z przedszkola bez bólu spojenia i ciaglych skurczy przepowiadających 🙈
Tak to pierwsza ciąża :) Plus, że chociaż boląc poród to postępował szybko może, to taka cena za brak wcześniejszych dolegliwości. U mnie jeszcze dochodzi historia rodzinna zarówno mama 2 porody jak i siostra 2 porody wszystkie dopiero ruszyły po oxy, chociaż ostatecznie były nienajgorszej bo stosunkowo szybkie. Życzę w takim razie chociaż trochę odpoczynku od skurczy:)
 
Tak to pierwsza ciąża :) Plus, że chociaż boląc poród to postępował szybko może, to taka cena za brak wcześniejszych dolegliwości. U mnie jeszcze dochodzi historia rodzinna zarówno mama 2 porody jak i siostra 2 porody wszystkie dopiero ruszyły po oxy, chociaż ostatecznie były nienajgorszej bo stosunkowo szybkie. Życzę w takim razie chociaż trochę odpoczynku od skurczy:)
jakos to bedzie 🙈 kazda z nas ma jakis strach, ale jak juz jest dzidizus to musi jakos wyjsc 😁

Dzis zaczynam 37 tydzień wiec rowno 4 tyg do terminu.
 
jakos to bedzie 🙈 kazda z nas ma jakis strach, ale jak juz jest dzidizus to musi jakos wyjsc 😁

Dzis zaczynam 37 tydzień wiec rowno 4 tyg do terminu.
To jeszcze tydzień i możesz rodzic :D

Mi dzisiaj od rana jakieś skurcze wchodzą, dość silne, chyba coraz bardziej będzie ta macica ćwiczyć. Małą nisko czuje, chyba pcha tą głowę a niech jeszcze poczeka ze dwa tygodnie.
 
Hej dziewczyny. Mam pytanie odnośnie spania. Śpicie tylko na boku czy na plecach też? Ciągle się nie wysypiam, jest mi niewygodnie. Na lewym boku dzidzia kopie, na prawym trochę mniej. Na plecach jest mi najwygodniej. 33+6
 
Hej dziewczyny. Mam pytanie odnośnie spania. Śpicie tylko na boku czy na plecach też? Ciągle się nie wysypiam, jest mi niewygodnie. Na lewym boku dzidzia kopie, na prawym trochę mniej. Na plecach jest mi najwygodniej. 33+6
Ja głównie na lewym boku, ale to dlatego, że na prawym mi niewygodnie. A na plecach z kolei mam wrażenie, że się uduszę, więc zostaje mi lewy bok. Najchętniej stałabym na brzuchu, ale niestety nie ma jak 😀
Też jestem niewyspana. Nie pamietam już kiedy dobrze mi się spało 🤷🏻‍♀️
 
Hej dziewczyny. Mam pytanie odnośnie spania. Śpicie tylko na boku czy na plecach też? Ciągle się nie wysypiam, jest mi niewygodnie. Na lewym boku dzidzia kopie, na prawym trochę mniej. Na plecach jest mi najwygodniej. 33+6
No to zagadka każdej chyba z nas🤪 jak się ułożyć 😁 ja niby na obu bokach ale ostatnio obudziłam się na wznak🤣 lekarze mówią że na bokach odciąża się szyjkę znów na wznak ta żyła główna... ale z drugiej strony twierdzą że masz tak leżeć żeby Ci było wygodnie jak coś się dzieje to się odwrócisz automatycznie😊 zalecenia lewy bok ale mnie czasem dusi tak i co zrobić 🤪 skacze jak małpa na wznak tez😆
 
reklama
Hej dziewczyny. Mam pytanie odnośnie spania. Śpicie tylko na boku czy na plecach też? Ciągle się nie wysypiam, jest mi niewygodnie. Na lewym boku dzidzia kopie, na prawym trochę mniej. Na plecach jest mi najwygodniej. 33+6
Mnie jest najwygodniej na prawym boku albo na plecach 😕 ale mojemu dzieciowi z kolei to nie pasuje. Na plecach dostaje jakiegoś szału, na prawym boku obija mi nerki niemiłosiernie, uspokaja się dopiero na lewym 😕 więc koniec końców nie wysypiam się za dobrze ale przynajmniej jestem mniej obita 🙈
W jednym miejscu brzucha odczuwam w ogóle taki ból jakbym miała siniaka po wewnętrznej stronie 🥴
 
Do góry