reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

A u nas dziś kiepskawa nocka. Wczoraj mały miał szczepienie i w nocy non stop się przebudził i pojękiwał. Co prawda tylko przez sen i wystarczyło, że chwilę go po główce pogłaskałam ale jednak dziś czuję tę przerywaną nockę 🥴 Pewnie nóżka go bolała albo zęby? Wczoraj pediatra mówił, że widzi u góry też lekko opuchnięte dziąsła więc kto wie? No i wczoraj ważył małego i powiedział, że trochę za mało na wadze przybral przez miesiac- 400 g a powinien 500, 600... A ja czytałam, że u maluchów w tym wieku to nawet 300 g na m-c może być więc nie wiem jak to jest 😏
Jeśli chodzi o przybieranie na wadze to jakiś czas temu byliśmy u pediatry, Jasiek przybiera właśnie 400 g miesięcznie i pani doktor powiedziała że wzorcowo 😁
 
reklama
A u nas dziś kiepskawa nocka. Wczoraj mały miał szczepienie i w nocy non stop się przebudził i pojękiwał. Co prawda tylko przez sen i wystarczyło, że chwilę go po główce pogłaskałam ale jednak dziś czuję tę przerywaną nockę 🥴 Pewnie nóżka go bolała albo zęby? Wczoraj pediatra mówił, że widzi u góry też lekko opuchnięte dziąsła więc kto wie? No i wczoraj ważył małego i powiedział, że trochę za mało na wadze przybral przez miesiac- 400 g a powinien 500, 600... A ja czytałam, że u maluchów w tym wieku to nawet 300 g na m-c może być więc nie wiem jak to jest 😏
A propo tej wagi my we wrześniu byliśmy na szczepieniu w odstępie 20 dni i przybrał trochę ponad 100 g ja do pielęgniarki mówię że trochę mało a ona do mnie że się czepiam q on zdrowy i dobrze wygląda a lekarz to wogole nic mi nie mówił że za mało🤷‍♀️ teraz od września do października przybrał więcej ale to wg mojej wagi łazienkowej 😉
U mnie zawsze położna I lekarz mówili że najważniejsze że przybiera i w sumie jak widzę jego żywotność to się nie przejmuje, może tendencje do przybierania na wadze odziedziczył po mnie😅
 
Ostatnia edycja:
A u nas dziś kiepskawa nocka. Wczoraj mały miał szczepienie i w nocy non stop się przebudził i pojękiwał. Co prawda tylko przez sen i wystarczyło, że chwilę go po główce pogłaskałam ale jednak dziś czuję tę przerywaną nockę 🥴 Pewnie nóżka go bolała albo zęby? Wczoraj pediatra mówił, że widzi u góry też lekko opuchnięte dziąsła więc kto wie? No i wczoraj ważył małego i powiedział, że trochę za mało na wadze przybral przez miesiac- 400 g a powinien 500, 600... A ja czytałam, że u maluchów w tym wieku to nawet 300 g na m-c może być więc nie wiem jak to jest 😏
Teraz maluch nie będzie przybierać jakoś rewelacyjnie bo po półroczu przybieranie zwalnia. Tusia jest dzieckiem co według siatek przybiera w dolnej granicy. Ale w zeszłym tygodniu dla porównania wzięłam swoją książeczkę zdrowia, a tam waga się idealnie pokrywa z obecną Nastki. Więc w tym temacie wrzuciłam na luz, bo widzę że u niej to genetyka.
 
O super, dzięki, bo ostatnio też pytałam i nie pamiętam czy odpisałaś 😁 No właśnie fajny talerzyk silikonowy i fajna cena , bo te z firmy Beaba są bardzo drogie.
Wszystkie talerzyki silikonowe z przyssawkami mają takie ceny jakby były zrobione ze złota. Znalazłam ten Bibi- też bez BPA itd, i cena jest do zaakceptowania. Bo 100zł raczej by mnie bolało.
 
Jeśli chodzi o przybieranie na wadze to jakiś czas temu byliśmy u pediatry, Jasiek przybiera właśnie 400 g miesięcznie i pani doktor powiedziała że wzorcowo 😁
A propo tej wagi my we wrześniu byliśmy na szczepieniu w odstępie 20 dni i przybrał trochę ponad 100 g ja do pielęgniarki mówię że trochę mało a ona do mnie że się czepiam q on zdrowy i dobrze wygląda a lekarz to wogole nic mi nie mówił że za mało🤷‍♀️ teraz od września do października przybrał więcej ale to wg mojej wagi łazienkowej 😉
U mnie zawsze położna I lekarz mówili że najważniejsze że przybiera i w sumie jak widzę jego żywotność to się nie przejmuje, może tendencje do przybierania na wadze odziedziczył po mnie😅
No właśnie co pediatra to inna teoria jak ze wszystkim...
Ja po swoich przebojach z przybieraniem Igi na wadze doszłam do jednego wniosku- ważne że przybiera i tyle.
Każde dziecko zarówno w rozwoju ruchowym,psychicznym ma swoje tempo...tak i jest z wagą.
Moja zawsze przybierała mało i dalej przybiera tyle samo jak była noworodkiem...
Ale ważne, że przybiera bo nic jej nie dolega...bo badania i wszytko robiłam bo mi grozili szpitalem...
A wszędzie przecież mówią , że po 6mc życia tempo przyrostu masy ciała spada...więc nie wiem co Ci lekarze tak się dziwią...
 
No właśnie co pediatra to inna teoria jak ze wszystkim...
Ja po swoich przebojach z przybieraniem Igi na wadze doszłam do jednego wniosku- ważne że przybiera i tyle.
Każde dziecko zarówno w rozwoju ruchowym,psychicznym ma swoje tempo...tak i jest z wagą.
Moja zawsze przybierała mało i dalej przybiera tyle samo jak była noworodkiem...
Ale ważne, że przybiera bo nic jej nie dolega...bo badania i wszytko robiłam bo mi grozili szpitalem...
A wszędzie przecież mówią , że po 6mc życia tempo przyrostu masy ciała spada...więc nie wiem co Ci lekarze tak się dziwią...
A ile Iga teraz waży ?
 
Widać po oczkach, że to mały urwisek 😍

Tez chciałam zrobić sobie zdjęcie z coreczka , oto efekt
Zobacz załącznik 1330815

Vanes chyba przesadzasz, owszem musimy ograniczać maluchy, bo jeśli nie to... w sumie niech same idą np na spacer, najlepiej na brzuchu, bo nie będziemy ich ograniczać wózkiem ;)
u mnie też 'nie wolno' powoduje większe zainteresowanie. Mała upodobała sobie uszy mojego bokserka i tak kombinuje, żeby go tam uszczypnąć... powtarzam i chronię psa i ją ,bo co mam zrobić?
Skoro u Ciebie odkurzacz jest problemem to zrób tak, żeby już nie parkował w korytarzu, żeby nie był w zasięgu małego.
Myślę, że Twoje wyrzuty są kompletnie bez sensu 😘
Na pewno coś wymyślisz ✌
Ale fajna fotka 😂

mam też kilka takich starych.

Do wszystkich pasuje mi podpis:
"Gdy matka zbyt często całuje swoje dziecko"
 

Załączniki

  • 20210701_140203.jpg
    20210701_140203.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 68
reklama
Dziewczyny Ja trochę z innej beczki. Może mi podpowiecie czym umyć podłogę (płytki) żeby nie były widoczne plamy. Pytam, bo jak umyję płytki płynem sidolUX czy ajaksem, kiedy ona wyschnie i przejdzie się po niej kilka razy widoczne są plamy, coś w stylu tłustych. Podłogę myłsm też płynem do naczyń, żeby ją odpuścić, ale efekt marny. Myłsm też parowym i to samo. Może macie jakieś pomysły 🤔
 
Do góry