reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Drugie pytanie do dziewczyn, które mają już starsze dzieci. Jaki żel najlepszy na swędzące dziąsełka? U nas mała od dwóch dni bardzo dziwna w ciągu dnia, nie śmieje się, nie gaworzy, nie uśmiecha, taka normalna patrzy tylko i ciągle marudzi. Leżeć nie chce, tylko się nosić, no i dodatkowo wkłada całe ręce do buzi ( robiła to wcześniej, ale nie tak zachłannie jak teraz) a dziąsłami jeździ po kostkach od piąstki tak mocno, że aż słychać jak twardo po nich przejeżdża, jakby ewidentnie ją swędziały. Wieczorem niespokojna, mami cycek totalny, wisi na cycku ciągle a jak wyjdę i się przebudzi po 10 minutach a mnie nie ma obok to tak mocno płaczę biedna i nie mogę jej uspokoić, muszę dać jej cycka i wtedy jest spokój i go ciągle ciumka a ja odejść nie mogę. Ba! Ja się nawet ruszyć nie mogę, bo każdy ruch ją budzi i się od razu wierci.
Oglądałam dziasla to nie są spuchnięte ani zaczerwienione. Więc pomyślałam by kupić taki żel i spróbować posmarować. Jak będzie lepiej to znaczy, że to zęby, jak bedzie tak samo to znaczy, że taki okres chyba.
Polecam Camilla po 5min dzieciom ulgę przynosiło przy dwójce się sprawdziło mam nadzieję że i teraz też 😊
 
reklama
Kochana oczywiście że przelewam do butelki i próbowałam mu swoje mleko dać i wypluwał za nic nie chce mojego ważniak mały 🙄
Szkoda ze nie chce, tym bardziej że masz rozkręcona laktacje? A jakie mm mu dajesz? Byc moze to mm jest słodkie i mu temu podchodzi.
Wiem że to gdzieś tam po części boli że nie chce Twojego mleka, ale pamiętaj, nie ważne jak nakarmisz, ważne ze brzuszek będzie mieć pełny i będzie szczęśliwe dziecko :-)
 
Dziewczyny, jaki krem z filtrem stosujecie u Waszych dzieci na słońce? Bo ja na razie nie smaruje niczym, jedynie buzke ale to normalnym kremem nawilżającym, bo nie wystawiam ją na słońce.
Poza tym wychodzicie z dzieciakami na spacery w takie upały w ciągu dnia? Bo my zdecydowanie nie, jest na dworze taki skwar, że się wytrzymać nie są, mała nie lubi takiego gorąca i mi na spacerze płaczę, bo o ie się męczymy w taki upał... Jedynie czasem wieczorem ok. 18 ale to jak jest taki lepszy dzień, bo generalnie większość dni to o 19-20 dalej duchota. Dzisiaj byłyśmy o 9 na spacerze, miałam nadzieję, że będzie lepiej, eheee... kuźwa taki gorąc, że masakra... Jak się obudziła to po 10 minutach zaczęła płakać, więc wróciłyśmy się do domu, była cała zgrzana i ciepła ( same body na krótki rękaw 24h/7)... Masakra...
Niby nie powinno się smarować ale ja oczywiście miejsca które są narażone na słońce smaruje jak jest w wózku- czyli nogi i tym kremem;

Mam parasolkę ale nie mogę nigdy ogarnąć jak zrobić dobrze cień 😃
 
Drugie pytanie do dziewczyn, które mają już starsze dzieci. Jaki żel najlepszy na swędzące dziąsełka? U nas mała od dwóch dni bardzo dziwna w ciągu dnia, nie śmieje się, nie gaworzy, nie uśmiecha, taka normalna patrzy tylko i ciągle marudzi. Leżeć nie chce, tylko się nosić, no i dodatkowo wkłada całe ręce do buzi ( robiła to wcześniej, ale nie tak zachłannie jak teraz) a dziąsłami jeździ po kostkach od piąstki tak mocno, że aż słychać jak twardo po nich przejeżdża, jakby ewidentnie ją swędziały. Wieczorem niespokojna, mami cycek totalny, wisi na cycku ciągle a jak wyjdę i się przebudzi po 10 minutach a mnie nie ma obok to tak mocno płaczę biedna i nie mogę jej uspokoić, muszę dać jej cycka i wtedy jest spokój i go ciągle ciumka a ja odejść nie mogę. Ba! Ja się nawet ruszyć nie mogę, bo każdy ruch ją budzi i się od razu wierci.
Oglądałam dziasla to nie są spuchnięte ani zaczerwienione. Więc pomyślałam by kupić taki żel i spróbować posmarować. Jak będzie lepiej to znaczy, że to zęby, jak bedzie tak samo to znaczy, że taki okres chyba.
Spoko, u nas to normalne i tak jest co wieczór. Niczym jej jeszcze nie smaruje.
 
Szkoda ze nie chce, tym bardziej że masz rozkręcona laktacje? A jakie mm mu dajesz? Byc moze to mm jest słodkie i mu temu podchodzi.
Wiem że to gdzieś tam po części boli że nie chce Twojego mleka, ale pamiętaj, nie ważne jak nakarmisz, ważne ze brzuszek będzie mieć pełny i będzie szczęśliwe dziecko :-)
Daje Nan optipro plus ładnie je kupki bez problemu robi więc zostaje przy tym mleku o toż to dziecko szczęśliwe to i mamusia też 😊
 
I jeszcze jedno pytanie, bierze któraś z Was już tabletki antykoncepcyjne? Jak tak to jakie? Ja, że karmie piersią to mam przepisane Limetic. Brała je któraś? Jak się po nich czułyście itp? 😜
Kończę już 3 opakowanie Slinda też jednoskładnikowe gdyż karmiłam piersią a że teraz już nie będę to dokończę opakowanie i zapisałam się na wizytę bo chce wkładkę na 5lat...tabletki w porządku waga też samopoczucie średnie nerwus się zrobiłam zero ochoty na amory... Tak u mnie było może na Tobie lepiej zadziałają tabsy 😊
 
Dziewczyny, jaki krem z filtrem stosujecie u Waszych dzieci na słońce? Bo ja na razie nie smaruje niczym, jedynie buzke ale to normalnym kremem nawilżającym, bo nie wystawiam ją na słońce.
Poza tym wychodzicie z dzieciakami na spacery w takie upały w ciągu dnia? Bo my zdecydowanie nie, jest na dworze taki skwar, że się wytrzymać nie są, mała nie lubi takiego gorąca i mi na spacerze płaczę, bo o ie się męczymy w taki upał... Jedynie czasem wieczorem ok. 18 ale to jak jest taki lepszy dzień, bo generalnie większość dni to o 19-20 dalej duchota. Dzisiaj byłyśmy o 9 na spacerze, miałam nadzieję, że będzie lepiej, eheee... kuźwa taki gorąc, że masakra... Jak się obudziła to po 10 minutach zaczęła płakać, więc wróciłyśmy się do domu, była cała zgrzana i ciepła ( same body na krótki rękaw 24h/7)... Masakra...
Ja mam kupiony z musteli niby od 1 dnia można stosować ale jeszcze nie użyłam więc nie powiem czy dobry czy nie....ja usypiam w ciągu dnia swoją w wózku to wtedy wychodzę na zewnątrz ale staram się tak spacerować aby była w cieniu....a tak to przysłaniam pieluchą tak żeby ja nie raziło i nie opalało...i jak zaśnie to do domu wracam bo w domu dużo chłodniej...
Drugie pytanie do dziewczyn, które mają już starsze dzieci. Jaki żel najlepszy na swędzące dziąsełka? U nas mała od dwóch dni bardzo dziwna w ciągu dnia, nie śmieje się, nie gaworzy, nie uśmiecha, taka normalna patrzy tylko i ciągle marudzi. Leżeć nie chce, tylko się nosić, no i dodatkowo wkłada całe ręce do buzi ( robiła to wcześniej, ale nie tak zachłannie jak teraz) a dziąsłami jeździ po kostkach od piąstki tak mocno, że aż słychać jak twardo po nich przejeżdża, jakby ewidentnie ją swędziały. Wieczorem niespokojna, mami cycek totalny, wisi na cycku ciągle a jak wyjdę i się przebudzi po 10 minutach a mnie nie ma obok to tak mocno płaczę biedna i nie mogę jej uspokoić, muszę dać jej cycka i wtedy jest spokój i go ciągle ciumka a ja odejść nie mogę. Ba! Ja się nawet ruszyć nie mogę, bo każdy ruch ją budzi i się od razu wierci.
Oglądałam dziasla to nie są spuchnięte ani zaczerwienione. Więc pomyślałam by kupić taki żel i spróbować posmarować. Jak będzie lepiej to znaczy, że to zęby, jak bedzie tak samo to znaczy, że taki okres chyba.
Moja też tak wkłada rączki i nie spokojna jest wieczorami...dwa razy już smarowałam dziąsełka bo myślałam , że to to ale zmiany nie było....więc chyba to azs daje jej się we znaki przy takich temp:(
 
Ja mam kupiony z musteli niby od 1 dnia można stosować ale jeszcze nie użyłam więc nie powiem czy dobry czy nie....ja usypiam w ciągu dnia swoją w wózku to wtedy wychodzę na zewnątrz ale staram się tak spacerować aby była w cieniu....a tak to przysłaniam pieluchą tak żeby ja nie raziło i nie opalało...i jak zaśnie to do domu wracam bo w domu dużo chłodniej...
Aaaa i tą pieluchą nie przysłaniam tak żeby tlenu już w ogóle nie miała 😂 tylko robię jej taki jakby żagiel....że może sobie patrzeć i powietrze dochodzi:)
 
Dziewczyny, jaki krem z filtrem stosujecie u Waszych dzieci na słońce? Bo ja na razie nie smaruje niczym, jedynie buzke ale to normalnym kremem nawilżającym, bo nie wystawiam ją na słońce.
Poza tym wychodzicie z dzieciakami na spacery w takie upały w ciągu dnia? Bo my zdecydowanie nie, jest na dworze taki skwar, że się wytrzymać nie są, mała nie lubi takiego gorąca i mi na spacerze płaczę, bo o ie się męczymy w taki upał... Jedynie czasem wieczorem ok. 18 ale to jak jest taki lepszy dzień, bo generalnie większość dni to o 19-20 dalej duchota. Dzisiaj byłyśmy o 9 na spacerze, miałam nadzieję, że będzie lepiej, eheee... kuźwa taki gorąc, że masakra... Jak się obudziła to po 10 minutach zaczęła płakać, więc wróciłyśmy się do domu, była cała zgrzana i ciepła ( same body na krótki rękaw 24h/7)... Masakra...
ja teraz tylko body ramiączka
tylko Mac do 10 spacery potem dopiero po 16
zakupiłam parasol do wózka polecam spełnia swoją rolę
po tym jak załatwiłam nogi małemu to dermatolog powiedziała że takie małe dzieciaczki nie mogą być smarowane żadnymi filtrami conajmniej do 6 ms (nieważne co piszą producenci im chodzi o zarobek)
chyba, że dziecku wystaw np nóżki z gondoli to tylko smarować te miejsca narażone na słońce
nam poleciła dermedic baby sunbrella w tubce nie w atomizerze (ważne bo niby ten sam produkt a ten w atomizerze ma filtry chemiczne😱)
+ poleciała ubranka specjalne ale to stwierdziłam, że na przyszły rok 😉

w sumie jak rozmawiałam z mamą to mówiła że za jej wychowywania takich wynalazków nie było dziecku zarzucało się białą tetrową pieluszkę na nóżki i tak spało bo co taki maluch może innego jak nie siada, nie chodzi🤪
 
reklama
Do góry