reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

No właśnie o to mi chodzi🤔 nie obstawiam, że urodzę zaraz w pierwszej dobie. A nie wiem czy szpital daje l4.
Boję się zostawić temat do wizyty w szpitalu bo co jeśli szpital nie da l4?
No taką mam zagwózdkę🤔😬
Kochana jak urodzisz to od tego dnia jesteś na macierzyńskim jeżeli przytrzymają Cię na oddziale to i tak dają zwolnienie moja gin wypisała mi zwolnienie do terminu porodu czyli 12.03 ale mówiła że jak 12 nie urodzę to mam do niej zadzwonić a przedłuży mi... Więc może ustal to ze swoim ginekolog.
 
reklama
Wczoraj miałam usg mały 3kg waży i na szczęście ułożył się podłużnie główkowo więc szykuje się poród sn aż mi ulżyło 😁😍 4.03 mam wizytę więc okaże się czy coś się zaczyna dziać... Chodź gin jak mi robił usg mówił że może z tydzień wytrzymam mąż wniebowzięty bo są porody rodzinne przy dwóch porodach był i nie wyobrażał sobie żeby teraz go nie było już od miesiąca nawet piwka nie wypił bo czeka cierpliwie 😁
 
A to moja nie ma ciąży urojonej, nie wiem czemu nie ma cieczki, może miała a ja nie zauwazylam🙈podobno tak może być z małą, rasa psa.
Kurcze ze zwierzętami też ciągle coś przedwczoraj weterynarz ze świnka morska bo na zapalenie spojówek🙄

U mnie dziś 36plus 0 to u Ciebie 39plus0😱😱😱😱😱

Gratulacje już zobacz ile Tobie zostało 😃 mnie dziś właśnie krocze boli a dokładnie kości jakby głowa dziecka tam jeszcze bardziej Napierała.
I zobacz u mnie dziś 39tc i nadal nic, a tak się mała wcześniej spieszyła. Teraz widzę po sobie ze zaczynam puchnąć, no i piersi mi się zrobiły dopiero takie pełne. Oby samo poszło 🙈
 
Wczoraj miałam usg mały 3kg waży i na szczęście ułożył się podłużnie główkowo więc szykuje się poród sn aż mi ulżyło 😁😍 4.03 mam wizytę więc okaże się czy coś się zaczyna dziać... Chodź gin jak mi robił usg mówił że może z tydzień wytrzymam mąż wniebowzięty bo są porody rodzinne przy dwóch porodach był i nie wyobrażał sobie żeby teraz go nie było już od miesiąca nawet piwka nie wypił bo czeka cierpliwie 😁
To mamy ten sam termin :) ... ja jutro idę na wizytę i na ktg ... zobaczymy co tam się dzieje z tą małą moją.
mi tez wystawili L4 do terminu porodu 12.03 ... i z dniem przyjścia na świat jest już macierzyński naliczany .
Mam nadzieje ,ze będzie tez taka spokojna po urodzeniu jak teraz :) 🙏 rusza się ale bardzo delikatnie 👌
 
To mamy ten sam termin :) ... ja jutro idę na wizytę i na ktg ... zobaczymy co tam się dzieje z tą małą moją.
mi tez wystawili L4 do terminu porodu 12.03 ... i z dniem przyjścia na świat jest już macierzyński naliczany .
Mam nadzieje ,ze będzie tez taka spokojna po urodzeniu jak teraz :) 🙏 rusza się ale bardzo delikatnie 👌
Ja też jutro mam wizytę🙂zobaczymy co u małej🙂i tez mam nadzieję że moja córcia będzie tak spokojna jak teraz🙂
 
Ja też jutro mam wizytę🙂zobaczymy co u małej🙂i tez mam nadzieję że moja córcia będzie tak spokojna jak teraz🙂

Tylko pozazdrościć wam 😃 mój łobuziak to kopie nadal jak cholera 😃😃 wszyscy się nabijają z mojego brzucha bo przez małowodzie widać stopę gdzie wypina. I jak siedzę to ze brzuch zmienia kształt 😂
 
No właśnie o to mi chodzi🤔 nie obstawiam, że urodzę zaraz w pierwszej dobie. A nie wiem czy szpital daje l4.
Boję się zostawić temat do wizyty w szpitalu bo co jeśli szpital nie da l4?
No taką mam zagwózdkę🤔😬
Możesz poprosić ginekologa o kolejne jeśli się martwisz, ale wystawi max do dnia tp. A dzień porodu automatycznie przerywa zwolnienie i zaczynasz macierzyński.
Ale szpital powinien bez problemu Ci wystawić zwolnienie. Pielęgniarki przychodzą i pytają do kiedy miałaś, żeby wystawić kolejne.
 
Dziewczyny mam pytanie i dylemat zarazem...
L4 mam do poniedziałku no i wtedy mam na wywołanie się wstawić do szpitala. Co dalej ze zwolnieniem? Szpital mi da czy zaczyna liczyć mi się urlop macierzyński? Tak mi szkoda każdego dnia z tego urlopu😔
Nie wiem jak to wygląda i co mam ewentualnie zrobić🤔
A przecież termin mam dopiero na 4.03
Ja miałam do 11.02 zwolnienie L4 mały się urodził 12.02 i od tego dnia liczy Ci się macierzyński. A nalicza go dopiero jak dostaniesz akt Urodzenia. Składasz wtedy wniosek do pracodawcy o urlop M i R jak chcesz razem + Akt urodzenia.
Akt urodzenia wystawiają w 21 dni ja dostałam po 5 😜 a na wniosek masz 14 dni od porodu.
Oczywiście pisze pracodawcy ale jeśli pracodawca u Ciebie tego nie robi to do ZUS.
 
Tak się zastanawiam, czy to, że musimy naszym facetom przypominać, żeby w takiej sytuacji niczego nie pili, to jest taka ich męska natura, czy to bardziej chodzi o polską narodowość 🤔 ale denerwuje mnie to, że my się tak poświęcamy przez wiele miesięcy, by powstało dzieciątko, a nasi faceci mają czasem ciężko wytrzymać w gotowości psychicznej i fizycznej tych kilka ostatnich tygodni 🤨

Mój nastawiony przez panie położne ze szkoły rodzenia, że pierwszy poród trwa średnio 14-16h,wiec policzył sobie, że lampkę wina zdąży... Ale fakt, skoro ja nie pije 9 miesięcy, potem cały czas karmienia to on też mógłby wytrzymać... Ale dzielny bohater przez cały ostatni miesiąc nie pił 😂😂😂

Dziewczyny mam pytanie i dylemat zarazem...
L4 mam do poniedziałku no i wtedy mam na wywołanie się wstawić do szpitala. Co dalej ze zwolnieniem? Szpital mi da czy zaczyna liczyć mi się urlop macierzyński? Tak mi szkoda każdego dnia z tego urlopu😔
Nie wiem jak to wygląda i co mam ewentualnie zrobić🤔
A przecież termin mam dopiero na 4.03

2 lata temu rodziłam po terminie, dostałam od swojego lekarza l4 do momentu wstawienia się do szpitala czyli 7 dni po terminie porodu. Urodziłam 8 dnia, więc id razu od wtedy liczył mi się macierzyński, ale w szpitalu mi powiedzieli, że jakby córka urodziła się kilka dni później to już by mi nie wystawili l4 tylko policzyli macierzyński. Wg prawa macierzyński może się zacząć do 6 tyg przed terminem porodu. Więc musisz pilnować tego l4

Najbardziej będą się dłużyć dni kiedy nadejdzie termin porodu, a nic się nie będzie działo 😜 już uprzedziłam męża, że kilka dni przed terminem zamierzam odhaczyć wszystkie domowe sposoby wywołania porodu jakie znajdę na internecie, bo nie wyobrażam sobie urodzić niewiadomo ile po czasie 😅

A wiesz jak się dłuży czas po terminie? 😜 I kiedy żadne sposoby na wywołanie nie działają? 😜
 
reklama
Mój nastawiony przez panie położne ze szkoły rodzenia, że pierwszy poród trwa średnio 14-16h,wiec policzył sobie, że lampkę wina zdąży... Ale fakt, skoro ja nie pije 9 miesięcy, potem cały czas karmienia to on też mógłby wytrzymać... Ale dzielny bohater przez cały ostatni miesiąc nie pił 😂😂😂



2 lata temu rodziłam po terminie, dostałam od swojego lekarza l4 do momentu wstawienia się do szpitala czyli 7 dni po terminie porodu. Urodziłam 8 dnia, więc id razu od wtedy liczył mi się macierzyński, ale w szpitalu mi powiedzieli, że jakby córka urodziła się kilka dni później to już by mi nie wystawili l4 tylko policzyli macierzyński. Wg prawa macierzyński może się zacząć do 6 tyg przed terminem porodu. Więc musisz pilnować tego l4



A wiesz jak się dłuży czas po terminie? 😜 I kiedy żadne sposoby na wywołanie nie działają? 😜
ilmenau dziękuję za podpowiedź.
O to mi właśnie chodziło.
No nic, zobaczę co z gin załatwię.
Przecież szpital równie dobrze może mnie w poniedziałek do domu odesłać🤔 i zostanę już zupełnie z niczym😬
 
Do góry