reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Widzę migające światełko w tunelu ☺️ Staś przybrał na wadze teraz już ma 2190 g zaliczył już pediatrę i zdążył ją obsikać😂, jako hipotrofik musi jeść 8-10 razy dziennie małe porcje ze w gł na mały brzuszek, brać DHA, zelazo (ohyda), zestaw wit b, wit d. Załapaliśmy już pierwsze kolki - i już mam tyle butelek że smoczkami dla wczesniakow różnych firm że kosmos 🙄 (philips, medela, lovi, nuk a teraz ma na przyjść dr browns) niestety pokarmu u mnie jak na lekarstwo podobno się rozkręci do daty porodu czyli 12.03 zobaczymy. Plus jest taki że mały sutek łapie ale nudzi się zaraz bo nie leci a on nie ma takiej siły do ssania 😗. Wczoraj mieliśmy pierwsza kąpiel o zgrozo Mąż musiał to robić bo ja się bałam podobno też mężczyźni są delikatniejsi😅. Właśnie sobie kangurujemy i śpi jak aniołek 😇. Położna mówiła że to dla takiego dziecka jak spa dla kobiety 😃.
U mnie zdjęli mi szwy chyba lepiej bo już ciągnęły... Zrobił się wielki siniol 😕. Pokarmu na siłach ogromna kazali czekać co najmniej 2 tyg a ja już ledwo chodzę 😞😞😞😞
Nie mam też kompletnie czasu żeby ćwiczyć bliznę po cc☹️ dobrze ze lekarz pochwalił ranę że się dobrze goi - to chyba kwestia covida chodzę cały czas w koszulach więc przewiewnie😁
Połog bardzo skapy spodziewałam się nie wiem czego mega nawału miesiaczki a tu skąpo 😏a niby wszystko się obkurcza ok. A no i ciśnienie wraca do normy. Cukier też oddziwo w normie.
A psychicznie chyba coraz lepiej 🤪 były chwilę płaczu i załamania ale przecież to mój maluszek trzeba dać radę 🤗🤗🤗❤️❤️❤️😍😍
No to się u Was dzieje💛
Ale czuć już w Twoim wpisie, że jest naprawdę lepiej, cieszę się bardzo🤗
 
reklama
Termin z Miesiaczki na 13.09 a z usg wychodzi na 9/10.09😉
Co ciekawe w marcu miałam podobnie termin z Miesiaczki na 13.03 a z usg wychodziło na 10.03 😉
A wy kiedy się rozpakowujecie? 🥰 Imiona wybrane? 😉
Będzie dobrze ! Musi ❤️ Cieszę się ,ze się udało ! Ja tez już bardzo chciałam dzidzia , pierwsze dziecko 34 lata wiec już taka pora :)
Ja tu jakoś później na jesien dołączyłam ...
Co do terminu to miedzy 7.03-13.03 ale wydaje mi się ,ze może być na dniach z opinii lekarza i sama czuje ... duże parcie w podbrzuszu , ból jak przy miesiączce , częste skurcze przepowiadające... i bardzo dużo gęstego mlecznego śluzu . Będzie córa :)
 
Walizka spakowana więc spokojniej 😉


Dziewczyny, dopajanie dziecka wodą to są nega stare zalecenia. Można takiemu maluszkowi zrobić mega krzywdę, bo wypłukują się minerały, one nie ogarniają wody tak jak my. A tu aktualne zalecenia. Wiadomo, każda z Was zrobi jak uważa!

Nie wiedziałam o tym. Tesciowa to chodzi za mną i tylko właśnie trąbi mi cały czas " pamiętaj aby też dopajać wodą" i myślałam że faktycznie trzeba dopajać a tu proszę..
Chociaż moja mama żadnego z nas nie dopajała tylko faktycznie dostawaliśmy mleko.
 
Nie wiedziałam o tym. Tesciowa to chodzi za mną i tylko właśnie trąbi mi cały czas " pamiętaj aby też dopajać wodą" i myślałam że faktycznie trzeba dopajać a tu proszę..
Chociaż moja mama żadnego z nas nie dopajała tylko faktycznie dostawaliśmy mleko.
Ja też wogóle pierwsze słyszę, żeby takie małe dziecko dopajać wodą. Przecież woda nie ma dla takiego dziecka żadnych składników odżywczych, a tylko będzie zapychać jego żołądek oraz głód/pragnienie. Rozumiem, że można wdrażać wodę od 6 miesiąca, by przy rozszerzaniu diety nauczył się też pić wody, nie tylko obiadki i mleko. Ale póki dziecko pije same mleko to nie ma po co dawać mu wodę.
 
Cześć dziewczyny, byłam z wami daaawno temu przez kilka tygodni pod nickiem Maeta13.0e.21 😉 w sierpniu pożegnałyśmy się bo doszło u mnie do poronienia zatrzymanego po pierwszej udanej inseminacji.
Ciesze się bardzo że spore grono z początku forum dotrwało do tego pięknego czasu oczekiwania na poród 🥰
Czasami was podczytywalam 😉
Chce wam powiedzieć, że po poronieniu miałam kolejne 2 inseminacje we wrześniu i październiku ale niestety nie udane. Po ostatniej inseminacji miesiączka przyszła w listopadzie i stwierdziliśmy że to nie jest nasz czas... Postanowiliśmy zaryzykować z in vitro ale dopiero na wiosnę...
Zycie miało inne plany wobec nas... ostatnia miesiączka była 7.12.2020 i 7.01.2021 okazało się że jakiś cudem się udało i to nawet nie wiem kiedy🥰
Obecnie jestem w 12 tyg ciąży mamy się dobrze i liczę że tym razem dotrwamy do szczęśliwego rozwiązania we wrzesniu 🥰
Bardzo się cieszę że macie się dobrze a z powodu wszelkich strat jest mi bardzo przykro 🥰
Może mnie nie pamiętacie ale ja was pamiętam i mam z wami wiele miłych wspomnień! 😉
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego i szybkiego rozwiązania 🥰🥰
Gratulacje 🙂czyli nigdy nie można tracić nadzieji🙂
 
Dla mnie zbędny przedmiot.
Nie używałam i nie czułam niedosytu, że nie posiadam. Teraz też się obejdę.
Ale laktator już mam, po przejściach po urodzeniu Córki wolę mieć już go w domu😉
Butelki też kupione, czy będę karmić piersią czy nie.
Pediatra i położna radziły poić też Maluszka wodą, tak też robiłam, więc butelka i tak się przyda.
Ale samą wodą? I to juz od początku?
 
A ja dziewczyny dziś zajmuję się siostrzenicą tydzień ma😍 córcia moja w ogóle zazdrosna nie jest i chce pomagać we wszystkim a ma 23 miesiące oby tak Jej zostało jak się nasz bączek pojawi 😁 syn jedynie obraził się że musiał do przedszkola iść a chciał też pomagać 😁 jak się tak patrzę na nią to już bym chciała swojego maluszka 24h na dobę 😊
 
reklama
Jak się dzisiaj Dziewczyny czujecie?
Jak nastroje?

Vanes no i jak u Ciebie po kolejnych nocach i dniach?
Nastrój dobry chociaż te czekanie powoli mnie dobija😜aktualnie mam 38 tydzień i już ruchy delikatne i już nie tak częste jak wcześniej coraz mniej miejsca ma to może niedługo będzie chciała wyjść 🙂 w piątek kolejna wizyta może wytrzymamy 😜
 
Do góry