reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Kochana a ile waży mała u Ciebie?
Ja dziś byłam w szpitalu mam termin ustalony cc na 17.03.
Mala waży dziś 35plus4 - 2950gr.wszystko ok i wody i przepływy.
Moja 2 tygodnie temu, w 34+4 ważyła 2532 gramy. Dzisiaj mam 36+4 🙂
To dobrze jak wszystko w porządku 😊
Czyli generalnie jak będę rodziła w terminie to będziemy miały bobaski w tym samym czasie 🥰
 
reklama
Dziewczyny, a ja mam pytanie o to czy Wasze dzieciutki boleśnie się rozpychają? Moja Hania tak się zawsze pręży, że często jest mi ciężko chodzić. Mam łożysko na tylnej ścianie i w sumie od początku ruchy bywały bolesne ale teraz do tego dochodzi ucisk na pęcherz i już kompletnie czuje sie jakbym miała zostać rozsadzona 🥴
To jeszcze pewno poznasz uczucie ucisku na odbyt, też jest "super" 😜
 
Dziewczyny, a ja mam pytanie o to czy Wasze dzieciutki boleśnie się rozpychają? Moja Hania tak się zawsze pręży, że często jest mi ciężko chodzić. Mam łożysko na tylnej ścianie i w sumie od początku ruchy bywały bolesne ale teraz do tego dochodzi ucisk na pęcherz i już kompletnie czuje sie jakbym miała zostać rozsadzona 🥴
Moja tak, boleśnie się rozpycha ja szczupła i mało przybrałam na wadze i mocno czuję rozpychanie🤩
 
Dziewczyny, a ja mam pytanie o to czy Wasze dzieciutki boleśnie się rozpychają? Moja Hania tak się zawsze pręży, że często jest mi ciężko chodzić. Mam łożysko na tylnej ścianie i w sumie od początku ruchy bywały bolesne ale teraz do tego dochodzi ucisk na pęcherz i już kompletnie czuje sie jakbym miała zostać rozsadzona 🥴
Moja tylko czasami bolesnie się rozpycha na szczęście 😁 Ale uciska na pęcherz mocno 😋
 
Dokładnie ja 15lat temu z córką starsza nie miałam wcale testu obciążenia glukoza😱😱😱😱
Powiem Ci, że jestem w szoku. Moja córka przecież z tego samego roku i ja miałam obciążenie glukozą około 25 tygodnia ciąży!

Dziewczyny, a ja mam pytanie o to czy Wasze dzieciutki boleśnie się rozpychają? Moja Hania tak się zawsze pręży, że często jest mi ciężko chodzić. Mam łożysko na tylnej ścianie i w sumie od początku ruchy bywały bolesne ale teraz do tego dochodzi ucisk na pęcherz i już kompletnie czuje sie jakbym miała zostać rozsadzona 🥴
Bardzo. Czasami brzuch mi się kwadratowy robi, wbicia mam w pęcherz i w odbyt, pod żebra, właściwie dziwię się, że nie mam ich w gardle 🤯🤯🤯
No i dzisiaj mam chyba najmocniejsze skurcze do tej pory. Takie, że w dół mi ciągnie bardzo i kłuje mocno. Brzuch mam wysoko jeszcze.
 
@pati
Powiem Ci, że jestem w szoku. Moja córka przecież z tego samego roku i ja miałam obciążenie glukozą około 25 tygodnia ciąży!


Bardzo. Czasami brzuch mi się kwadratowy robi, wbicia mam w pęcherz i w odbyt, pod żebra, właściwie dziwię się, że nie mam ich w gardle 🤯🤯🤯
No i dzisiaj mam chyba najmocniejsze skurcze do tej pory. Takie, że w dół mi ciągnie bardzo i kłuje mocno. Brzuch mam wysoko jeszcze.
Ja tego nie pamiętam, żebym miała ten test obciążenia Glukoza, raczej bym pamiętała. Tak moja córa z 2006r.
Tylko ja rodziłam 15lat temu tez w Niemczech i ciąża cala też tu.
 
Owszem słodycze można jeść ale pamiętam swoje dzieciństwo, to co zjadłam to wybiegałam. I tonami wsuwałam słodkie i popijałam colą. Nie jest to powód do dumy oczywiście ale tu kwestia tego ze za naszych czasów biegaliśmy po dworze. Teraz dzieciaki nie mają takiej dawki ruchu bo jest strach o dzieci i siedzą przy kompach w domu zamknięte w 4 ścianach (oczywiście też nie wszystkie.)Każda z matek ma inne metody wychowawcze, ale mam kumpele która swojemu dziecku robi mega krzywdę jeszcze z tego się śmieje. Chłopak lat 7 - waga 47kg, zjeść potrafi więcej niż nie jeden dorosły, nie wyjdzie z nim na spacer bo prościej jej włączyć Xboxa i dać mu słodkie.
Ja też uważam że kiedyś wszystkie dzieci jadły słodycze ale potem ruszały na dwór i wszystko wybiegały🙂 dzieciństwo bez słodyczy nie może się odbyć ale trzeba pilnować żeby nie codziennie i żeby dzieci miały ruch. A co do cukrzycy w ciąży to kiedyś nikt o tym nie wiedział i jakos dzieci zdrowe się rodziły mniejsze większe. Nikt uwagi nie przywiązywał. Teraz każdy musi być fit . A ja uważam ze wszystko jest dla ludzi i ja mino cukrzycy pozwalam sobie na cis słodkiego raz na jakiś czas i mała rośnie dobrze a i mama zadowolona🙂
 
Dziewczyny, a ja mam pytanie o to czy Wasze dzieciutki boleśnie się rozpychają? Moja Hania tak się zawsze pręży, że często jest mi ciężko chodzić. Mam łożysko na tylnej ścianie i w sumie od początku ruchy bywały bolesne ale teraz do tego dochodzi ucisk na pęcherz i już kompletnie czuje sie jakbym miała zostać rozsadzona 🥴
Ja mam łożysko na przedniej ścianie i moja właśnie mało się rusza tzn. mało ją czuję bo w piątek miałam ktg i ruchy były widoczne i było ich dużo.
 
reklama
@pati

Ja tego nie pamiętam, żebym miała ten test obciążenia Glukoza, raczej bym pamiętała. Tak moja córa z 2006r.
Tylko ja rodziłam 15lat temu tez w Niemczech i ciąża cala też tu.
No ja w Polsce i pamiętam ten test, bo kupa dziewczyn przede mną go miała i źle się czuły, nie mogły wypić, a ja poszłam i machnęłam tę glukozę duszkiem 😉😉
 
Do góry