reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja to jestem niezłym przykładem w beznadziejnych przypadkach, myślałam że nie będę miała drugiego dziecka już, raz że 40plus wiek, to po 6-wczesnych poronieniach, to jest moja 8 ciąża, z pierwszej mam córkę, odpuściłam i wtedy się udało, a do 14tc nie wierzyłam w tą ciążę. Nawet nie mam położnej bo przegapiłam termin meldowania się.a dziś 35tc plus 4💗

My kobiety to jesteśmy mega silne. Żaden facet nie jest w stanie wyobrazić sobie co nosimy na swych barkach i przez ile musimy przejść. I jakie cuda dokonujemy jak już musimy wydać potomstwo na ten świat. Brawo dla nas 💪
 
reklama
A zaopatrzyłyście się w sterylizator? Czy uważacie to za zbędny gadżet 😉
Dla mnie zbędny przedmiot.
Nie używałam i nie czułam niedosytu, że nie posiadam. Teraz też się obejdę.
Ale laktator już mam, po przejściach po urodzeniu Córki wolę mieć już go w domu😉
Butelki też kupione, czy będę karmić piersią czy nie.
Pediatra i położna radziły poić też Maluszka wodą, tak też robiłam, więc butelka i tak się przyda.
 
Jak się dzisiaj Dziewczyny czujecie?
Jak nastroje?

Vanes no i jak u Ciebie po kolejnych nocach i dniach?

Też mam zamiar przyzwyczajać dziecko do wody żeby je dopajać, niż tylko samym mlekiem.

A jeżeli chodzi o samopoczucie, czuję się teraz najlepiej w całej ciąży, nie czuje żadnych dolegliwości i bym mogła góry przenosić.
I fajnie oczywiście jakbym zaczęła rodzić 😂😂
Bo juz poranny spacer do sklepu zaliczyłam, chodzenie po schodach No i trochę posprzątałam 😂
 
Jak się dzisiaj Dziewczyny czujecie?
Jak nastroje?

Vanes no i jak u Ciebie po kolejnych nocach i dniach?
Nastroje kiepskie 😔 Jestem w 37t5d i zaczynam czuć niepokój z powodu mojego nieszczęsnego spojenia łonowego...aktualnie pobolewa mniej lub bardziej, rozwarło się na 12mm i boję się, czy jak będę rodzić sn to czy mi się nie rozerwie 😔 no i boję się tego dodatkowego bólu...ale od wczoraj robię ćwiczenia na mięśnie dna miednicy i więzadła, to może zniwelują dolegliwości.
 
Jak się dzisiaj Dziewczyny czujecie?
Jak nastroje?

Vanes no i jak u Ciebie po kolejnych nocach i dniach?
Walizka spakowana więc spokojniej 😉

Też mam zamiar przyzwyczajać dziecko do wody żeby je dopajać, niż tylko samym mlekiem.

A jeżeli chodzi o samopoczucie, czuję się teraz najlepiej w całej ciąży, nie czuje żadnych dolegliwości i bym mogła góry przenosić.
I fajnie oczywiście jakbym zaczęła rodzić 😂😂
Bo juz poranny spacer do sklepu zaliczyłam, chodzenie po schodach No i trochę posprzątałam 😂
Dziewczyny, dopajanie dziecka wodą to są nega stare zalecenia. Można takiemu maluszkowi zrobić mega krzywdę, bo wypłukują się minerały, one nie ogarniają wody tak jak my. A tu aktualne zalecenia. Wiadomo, każda z Was zrobi jak uważa!
 
Jak się dzisiaj Dziewczyny czujecie?
Jak nastroje?

Vanes no i jak u Ciebie po kolejnych nocach i dniach?
Ja się dzisiaj dobrze czuje fizycznie. Jeśli chodzi o samopoczucie, to jestem po wizycie u dietetyka ( cukrzyca ciążowa) i mam brzydkie cukry. Dała mi dietę co mogę a czego nie mogę jeść. Termin porodu mam za niecałe 4 tygodnie, więc trochę późno z tymi cukrami, ale jestem mega wkurzona i na siebie i na to, że tak ciężko było się dostać do tego diabetologa i takie terminy, że już prawie koniec ciąży a ja dopiero teraz dietę dostałam. Boję się o dziecko, żeby przez te cukry nie miała jakichś problemów 😞 Także samopoczucie do dupy, że tak się wyrażę.. Od dzisiaj to totalnie ostro się biorę za dietę, żeby chociaż te ostatnie tygodnie uregulować sobie je... W środę mam diabetologa a w czwartek wizytę u ginekologa, więc dowiem się jak tam mała się ma.
 
Jak się dzisiaj Dziewczyny czujecie?
Jak nastroje?

Vanes no i jak u Ciebie po kolejnych nocach i dniach?
Widzę migające światełko w tunelu ☺️ Staś przybrał na wadze teraz już ma 2190 g zaliczył już pediatrę i zdążył ją obsikać😂, jako hipotrofik musi jeść 8-10 razy dziennie małe porcje ze w gł na mały brzuszek, brać DHA, zelazo (ohyda), zestaw wit b, wit d. Załapaliśmy już pierwsze kolki - i już mam tyle butelek że smoczkami dla wczesniakow różnych firm że kosmos 🙄 (philips, medela, lovi, nuk a teraz ma na przyjść dr browns) niestety pokarmu u mnie jak na lekarstwo podobno się rozkręci do daty porodu czyli 12.03 zobaczymy. Plus jest taki że mały sutek łapie ale nudzi się zaraz bo nie leci a on nie ma takiej siły do ssania 😗. Wczoraj mieliśmy pierwsza kąpiel o zgrozo Mąż musiał to robić bo ja się bałam podobno też mężczyźni są delikatniejsi😅. Właśnie sobie kangurujemy i śpi jak aniołek 😇. Położna mówiła że to dla takiego dziecka jak spa dla kobiety 😃.
U mnie zdjęli mi szwy chyba lepiej bo już ciągnęły... Zrobił się wielki siniol 😕. Pokarmu na siłach ogromna kazali czekać co najmniej 2 tyg a ja już ledwo chodzę 😞😞😞😞
Nie mam też kompletnie czasu żeby ćwiczyć bliznę po cc☹️ dobrze ze lekarz pochwalił ranę że się dobrze goi - to chyba kwestia covida chodzę cały czas w koszulach więc przewiewnie😁
Połog bardzo skapy spodziewałam się nie wiem czego mega nawału miesiaczki a tu skąpo 😏a niby wszystko się obkurcza ok. A no i ciśnienie wraca do normy. Cukier też oddziwo w normie.
A psychicznie chyba coraz lepiej 🤪 były chwilę płaczu i załamania ale przecież to mój maluszek trzeba dać radę 🤗🤗🤗❤️❤️❤️😍😍
 
reklama
A zaopatrzyłyście się w sterylizator? Czy uważacie to za zbędny gadżet 😉
Ja tak przy wczesniaku za każdym razem muszę to robić. Jak teraz firmy oromed na jedną butelkę ale w szpitalu używaliśmy chicco. Zamierzamy kupić teraz babymoove jest odrazu z suszarka do jest ważne bo po zamkami gorąca woda i postawieniu na zwykłej suszarce powinno się sterylizować od nowa...więc dla mnie niezbędny.
 
Do góry