reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Mam pytanie do dziewczyn które ważą trochę więcej niż 50kg 😛 pilnujcie trochę diety? Ja zawsze miałam skłonność do tycia, mam lekką nadwagę, przy ponad 175cm ważyłam niedawno 76kg, niby się nie objadam niczym a tu na ostatniej wizycie 81kg... 😭😭😭 Jak to możliwe? Tak się boje ze się roztyje w ciąży, nie chodzi mi o wygląd tylko o problemy z tym związane typu cukrzyca, ciśnienie, cięższy poród... Odmawiacie sobie jakiegoś jedzenia mimo że macie ochotę? Nie pytam o jakieś ćwiczenia bo wiem że większość z was ma dzieci a wtedy ciężko z wygospodarowaniem czasu na takie cuda.
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn które ważą trochę więcej niż 50kg 😛 pilnujcie trochę diety? Ja zawsze miałam skłonność do tycia, mam lekką nadwagę, przy ponad 175cm ważyłam niedawno 76kg, niby się nie objadam niczym a tu na ostatniej wizycie 81kg... 😭😭😭 Jak to możliwe? Tak się boje ze się roztyje w ciąży, nie chodzi mi o wygląd tylko o problemy z tym związane typu cukrzyca, ciśnienie, cięższy poród... Odmawiacie sobie jakiegoś jedzenia mimo że macie ochotę? Nie pytam o jakieś ćwiczenia bo wiem że większość z was ma dzieci a wtedy ciężko z wygospodarowaniem czasu na takie cuda.


Mysle że częściowo mamy na to wpływ pilnując żeby nie szaleć z zachciankami, natomiast w przypadku niektórych z nas pewnie spora rolę odegrają tutaj hormony i chyba nie do końca jesteśmy w stanie przewidzieć w która stronę pójdziemy z wagą. Ja mam tendencje do tycia, a od momentu ważenia się w 1 tygodniu ciąży kiedy jeszcze nie wiedziałam że w niej jestem, do teraz schudłam 10 kg. Z tym że na początku wynikało to faktycznie z diety, teraz pilnuje co jem ale też bez przesady bo generalnie na mało rzeczy mam ochotę. Niestety jestem zmuszona jeść regularnie bo w 10tc wykryto u mnie cukrzycę ciążową (która jak moja diabetolog mówi nie bardzo z jej obserwacji jest związana z masą ciała, bo ma przewagę pacjentek w normie wagowej). Dlatego nie przejmuj się wagą jakoś super bardzo, nie ma co popadać w skrajności ale myślę że nie ma co przecenia swojego wpływu na wagę docelową, bo wystarczy trochę hormonów i dostaniemy 5kg wody w pakiecie 🤦‍♀️
 
Mam pytanie do dziewczyn które ważą trochę więcej niż 50kg 😛 pilnujcie trochę diety? Ja zawsze miałam skłonność do tycia, mam lekką nadwagę, przy ponad 175cm ważyłam niedawno 76kg, niby się nie objadam niczym a tu na ostatniej wizycie 81kg... 😭😭😭 Jak to możliwe? Tak się boje ze się roztyje w ciąży, nie chodzi mi o wygląd tylko o problemy z tym związane typu cukrzyca, ciśnienie, cięższy poród... Odmawiacie sobie jakiegoś jedzenia mimo że macie ochotę? Nie pytam o jakieś ćwiczenia bo wiem że większość z was ma dzieci a wtedy ciężko z wygospodarowaniem czasu na takie cuda.
Ja ważę w chwili obecnej 61kg a zaczęłam ciąże z wagą 58.600 nie odmawiam sobie niczego jem tylko w miejszych ilościach w 1 ciąży przybrałam 22kg w drugiej 27 amalo co jadłam także nie wiem od czego to zależne ja mam problemy z ciśnieniem z cukrem ale tak jak mówię i tak mam dietę cukrzycowa.
 
Ja ważę w chwili obecnej 61kg a zaczęłam ciąże z wagą 58.600 nie odmawiam sobie niczego jem tylko w miejszych ilościach w 1 ciąży przybrałam 22kg w drugiej 27 amalo co jadłam także nie wiem od czego to zależne ja mam problemy z ciśnieniem z cukrem ale tak jak mówię i tak mam dietę cukrzycowa.
Czy to Ty czasem nie pisałaś ze masz mała nadwagę? 🤔 ktoś na M tak pisał 😄 61 kg to jaka nadwaga?
Ja w pierwszej ciąży 29kg, w drugiej 20kg.
 
reklama
Do góry