reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Moja Nela tak samo codziennie na śniadanie je chleb z masłem, różnorodnie, raz z serkiem białym, raz z serkiem z ziołami (oczywiście troszeczkę tego jest). Ostatnio kupiłam dla niej parówki z 100% mięsa z kurczaka to bardzo jej smakowało. Tak wiem wiem, że parówki to świństwo, ale patrzę na skład czytałam dużo o tym i te dziecięce niektóre są dużo gorsze. A mi zależało by było 100% mięsa.
Dawała któraś już parówkę swoim?
U nas problem taki, że Neka nie chce jeść kaszek ani nic innego na śniadanie. Pomidora wypluwa, ogórek wypluwa ( nawet jak daje do ręki), jajko trochę zjadła i nie chciała, sera żółtego nie chce. Jedynie co lubi to szynkę, ale nie chce Muszę spróbować jajecznicy jej dać, albo zrobić jakies placuszki czy omleta.
A Wy co podajecie dzieciom na śniadanie?

Co do prezentów na dzień dziadków to też nie mam pomysłu. Na Święta dostali dziadkowie kalendarz z zdjęciem i zdjęcia w ramce.
Parówek nie daję jeszcze. Po przebudzeniu młody zawsze wypija butlę mleka, potem zjada kasze- owsianka, manna lub jaglana, następnie jest obiadek, na podwieczorek albo chlebek albo jajeczniczka i tu planuję jakieś placuszki wprowadzać i przed snem butla z mlekiem. Niedługo chcę to trochę pozamieniać i na śniadanie podać kanapeczki jakieś np. z twarożkiem....
 
reklama
Uff dobrze , że nie jesteśmy same z tym mlekiem w nocy..tylko różnica taka że Wasze na cycusiu a moja na butelce i chyba jedyna już została jedząc w nocy:oops:

Kurczę muszę kiedyś spróbować...tylko znając mnie to pewnie będzie miała już z 2 latka 🤣
Spokojnie, mój też pije w nocy mleko.. I to czasem częściej niż w dzień 🤦‍♀️
 
No właśnie sama już nie wiem z jednej strony M ma rację ale z drugiej mam tak jak @czajo już wymyśliłam jaki tort, dekoracje itd chcę małemu zrobić ten roczek😝 ahhh 💔
Ja bym zrobiła roczek na Twoim miejscu, bo widać, że chcesz a się zastanawiasz 😜
Roczek, pierwsze urodzinki są tylko raz w życiu i dla Ciebie to będzie duża pamiątka i dla Twojego syna za kilka lat też będzie pamiątka w postaci zdjęć 😉
 
Ja mieszkam przy lesie, więc tam zazwyczaj chodzę, ale jak mi się nudzi to wsiadam w auto i jedziemy w jakieś inne ciekawe miejsce. Może Ty też spróbuj wyjazdowo, bo zimy jeszcze dużo zostało i szkoda truć dzieciula.
Byłyśmy po południu na spacerze. Ja mieszkam na wsi i już mi się koncepcję kończą gdzie chodzić. Mamy też las ale też w nim ludzie mieszkają w domkach jednorodzinnych. Muszę faktycznie poszukać jakiś miejsc do spacerowania wyjazdowych.
 
O to podobnie mamy. Czasem są pobudki 2 razy, a czasem tak jak wczoraj to co godzinę. A w dzień 3 razy tylko cyc.
No u nas długi czas były 2 pobudki w nocy i wtedy cyc.. A teraz chyba znów mu zęby idą bo maruda straszny i w nocy 3-4pobudki i nieraz tylko cyc pomaga.. Dziś np.mleko pił o 7, potem o 16 i jeszcze raz przed snem ok. 20. Ale co przyniesie noc tego nie wie nikt... 🤷‍♀️
 
No u nas długi czas były 2 pobudki w nocy i wtedy cyc.. A teraz chyba znów mu zęby idą bo maruda straszny i w nocy 3-4pobudki i nieraz tylko cyc pomaga.. Dziś np.mleko pił o 7, potem o 16 i jeszcze raz przed snem ok. 20. Ale co przyniesie noc tego nie wie nikt... 🤷‍♀️
Noc to jest loteria 😂😂😂 czasem nie wiem kiedy śpię 😂 albo śpię i funkcjonuje jednocześnie, nie wiem 😂
 
reklama
Moja bez mleka w nocy jak się przebudzi to nie zaśnie. Jestem załamana. Mąż może ją tulić, głaskać i bujać, to się i tak przebudzi i chce cycka.
U nas bez cycka nie pojedzie. Mnie to akurat nie wkurza ani nie przeszkadza. Mała śpi ze mną więc wyciągam, ogłuszam i idę spać dalej. Gorzej jest teraz, bo chyba ma i covid i zęby na wylocie. Biedna ma nawracające 38-38.5 i ciągle płacze, nawet przy jedzeniu. Przy jednej jedynce ma krwiaka.
 
Do góry