reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Mam receptę na bebilon pepti, ale jeszcze nie wykupiłam. Można to mleczko po
Mam receptę na bebilon pepti, ale jeszcze nie wykupiłam. Można to mleczko po roczku?
Wiesz co nie wiem czy po roczku to pepti 2 czy jest trójka 🤔nie pytałam jeszcze pediatry bo my póki co neocate i tutaj jest po roku dwójka.
najpierw jogurt potem masło i dojdziecie do mleka😉
 
reklama
Kurczę ja swojej na kolację zawsze butlę z mlekiem daje...jakoś mi się wydaję , że jakaś taka ona jeszcze malutka i na "poważną "kolację przyjdzie pora:)
Ja juz właśnie chce powoli ją przyzwyczajać do wszystkich posiłków. I tak dostaje cyca jeszcze na spanie i kilka razy w nocy. Więc ja nie wiem gdzie moje dziecko to wszystko mieści jak waga ani drgnie 😂
 
😂 ze dwa lata w Biedrze nie byłam ja to wszystko w necie
Ale deserki też z jogurtem próbowałam to się tylko krzywi i
Też muszę z jajkiem spróbować, u mnie jutro na drugie pasta z groszku 😜
A jednak z rana znów kaszka i to bez dodatków, bo mi dziecie lekko rzygło przed chwilą 😐 tak o, bez powodu postanowiło i wykonało. Chwile będę czuwać czy się nie powtórzy, bo szkoda by mi było gdyby się wybrudził biedaczyna w pawiku.
 
Moja Nela tak samo codziennie na śniadanie je chleb z masłem, różnorodnie, raz z serkiem białym, raz z serkiem z ziołami (oczywiście troszeczkę tego jest). Ostatnio kupiłam dla niej parówki z 100% mięsa z kurczaka to bardzo jej smakowało. Tak wiem wiem, że parówki to świństwo, ale patrzę na skład czytałam dużo o tym i te dziecięce niektóre są dużo gorsze. A mi zależało by było 100% mięsa.
Dawała któraś już parówkę swoim?
U nas problem taki, że Neka nie chce jeść kaszek ani nic innego na śniadanie. Pomidora wypluwa, ogórek wypluwa ( nawet jak daje do ręki), jajko trochę zjadła i nie chciała, sera żółtego nie chce. Jedynie co lubi to szynkę, ale nie chce Muszę spróbować jajecznicy jej dać, albo zrobić jakies placuszki czy omleta.
A Wy co podajecie dzieciom na śniadanie?

Co do prezentów na dzień dziadków to też nie mam pomysłu. Na Święta dostali dziadkowie kalendarz z zdjęciem i zdjęcia w ramce.
Ja dałam raz parówkę, ale konsystencja jej nie podeszła. Wcale się nie dziwię, mi konsystencja parówki też nie pasuje.

Pomidorowa akurat kupuje firma ZWERGENWIESE a z awokado robię dojrzałe hass plus troszkę cytryny pycha, niebawem dorzucę pokrój ne czarne oliwki😂
O super ta pasta. Jeśli chodzi o awokado, to ja uwielbiam pastę jajeczną. Na jedno awokado 3 małe jajka na twardo albo 2 duże, szczypiorek i koperek. Dla nas jeszcze sól i pieprz. No i odrobinę soku z cytryny, żeby szybko nie ściemniało. Oliwki też będę podawać po roku, tylko u nas dobrych nie jadłam. Mi kuzynka z Turcji przywoziła, to były przepyszne, a wszystkie marketowe dostępne w Polsce są niesmaczne.
 
Ja dałam raz parówkę, ale konsystencja jej nie podeszła. Wcale się nie dziwię, mi konsystencja parówki też nie pasuje.


O super ta pasta. Jeśli chodzi o awokado, to ja uwielbiam pastę jajeczną. Na jedno awokado 3 małe jajka na twardo albo 2 duże, szczypiorek i koperek. Dla nas jeszcze sól i pieprz. No i odrobinę soku z cytryny, żeby szybko nie ściemniało. Oliwki też będę podawać po roku, tylko u nas dobrych nie jadłam. Mi kuzynka z Turcji przywoziła, to były przepyszne, a wszystkie marketowe dostępne w Polsce są niesmaczne.

Ja cały czas się boje podawać Nastce cytrusów, chociaż tata jej ostatnio trochę dał pomarańczy, na buzi nic nie wyszło, ale kupa już żółtawa że śluzem. Kiwi też cytrusowe a bardzo bym chciała jej podać a się boje.

Ogólnie jak u was z jakością powietrza. Drugi dzień się chyba będziemy kisić w domu bo kuźwa mamy takie super powietrze że nie wiem czy gdzieś się ruszać z nią na spacer.
 

Załączniki

  • Screenshot_20220112-090959_Airly.jpg
    Screenshot_20220112-090959_Airly.jpg
    237,8 KB · Wyświetleń: 41
Ja cały czas się boje podawać Nastce cytrusów, chociaż tata jej ostatnio trochę dał pomarańczy, na buzi nic nie wyszło, ale kupa już żółtawa że śluzem. Kiwi też cytrusowe a bardzo bym chciała jej podać a się boje.

Ogólnie jak u was z jakością powietrza. Drugi dzień się chyba będziemy kisić w domu bo kuźwa mamy takie super powietrze że nie wiem czy gdzieś się ruszać z nią na spacer.
U mnie super 👍 na 100% wyjdziemy 🤪
 

Załączniki

  • FDB273FC-A60A-40ED-94A8-CADF17521596.jpeg
    FDB273FC-A60A-40ED-94A8-CADF17521596.jpeg
    12,9 KB · Wyświetleń: 41
I to w mieście.. u nas okres grzewczy i nawet jak za oknem spojrzę to mgliscie od dymu bo wokół bloków domki jednorodzinne i palą czym popadnie. Mam kurde załamke. Tu powietrze powinno być czyste..
Jedynie dziś będą spacery z auta do mieszkania. 😪
U nas też domki jednorodzinne I na końcu ten mój apartamentowiec😂Ale tylko pięć kondygnacji więc nie taki wysoki blokowowiec😂 też palą szitem ale przeważnie tutaj młodzi więc myślę że tak po piętnastej będzie słaba jakość bo wrócą z pracy😭
 
Jestem po spotkaniu w żłobku poczułam się staro😭 nie zatrudniamy już powyżej 35 lat bo te panie są po prostu starsze a my chcemy żeby to były ciocię nie babcię, Kuźwa 35 lat to babcia🤬
Dobór słów znakomity i w d.. mam to ich Montessori
 
reklama
Jestem po spotkaniu w żłobku poczułam się staro😭 nie zatrudniamy już powyżej 35 lat bo te panie są po prostu starsze a my chcemy żeby to były ciocię nie babcię, Kuźwa 35 lat to babcia🤬
Dobór słów znakomity i w d.. mam to ich Montessori
O matko jedyna, to nic innego nie pozostaje mi jak osiągnę 35lat, jak wybór trumny i się w niej ułożyć 😂😂 .
To jak ktoś ma 60/70 lat to już kto to jest? 😂😂
Nie no leżę. Byś musiała gdzieś opisać te kwiatki które napotykasz w tych żłobkach..
 
Do góry