reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Hehe przy mojej córce gdyby nie słoiczki to by na mleku siedziała tylko bo ciężko pokazać jej swoje zdolności kulinarne jak siedzi przylepiona do nogi🤣
Tym bardziej z jej alergią to mam ręce trochę związane niestety...
No to moja je kaszkę około 9
ok 12 mleko
ok 15 obiadek
po 16 mleko
ok 18 owoce i chrupki jak ma ochotę
i po 19-19:30 mleko
ok 23 mleko
i w nocy jak się obudzi:)
I nie wiem kiedy miałabym podać to drugie śniadanie...🤔
A we wcześniejszej wypowiedzi "odnośnie mleka 2 razy " to oczywiście tyczyło się to tylko dnia bez uwzględniania karmień nocnych:)
Przejdzie jej mój to teraz tylko patrzy kiedy pije żeby mógł robić to co zakazane 😂 teraz to łapie za krzesło i idzie z nim i tyle go widzę jak za nim nie pójdę to zobaczę go jak zawodzi całe mieszkanie a na każdym rogu coś ciekawego się pojawi więc zawsze chwila dłuższa zainteresowania ale śmieszne jest to że zawsze wraca na drogę do samochodu znaczy krzesła 😂
oczywiście włącza mu się mamoza albo Tatoza ale już nie cały dzień uff
Więc I że też przejdzie 😜
W nocy 😱 o nie mi się podoba jak jest śpi do rana u siebie i tak ma zostać 👍 bo mamusia też musi pospać😂 a jedzenie to już wgl odpada oby 🙏
I tak piszecie tutaj o tej paście z awokado i muszę się zaopatrzyć bo chyba z pół roku już nie jadłam:)
O tak nie dziecię odrazu ze smakiem zjadło mniam jeszcze żeby ten proces produkcji był bardziej ekologiczny.
 
reklama
To u nas:
8:00 - śniadanie z mlekiem
10:00 - drugie śniadanie lub nie bo czasem zwyczajnie zapomnimy przez zabawę lub akurat utnie sobie drzemkę. Ale jeśli jest to: kilka łyżeczek skyra/musiku/kisielu, albo jego ukochany suchy chleb z kaloryfera (i spróbuj mu wziąć to ryczy z miną "złamałaś mi serce i duszę"), lub kilka małych kęsów normalnej kanapki, lub owoc lub warzywo
12:00-12:30 - obiad jednodaniowy-treściwa zupa, lub warzywa i mięso do ręki, lub typowe drugie danie, lub jakieś placuszki do ręki
14:00-15:00 - przekąska owoc, lub warzywo, lub musik, lub skyr, lub jakiś placuszek
16:00 - podwieczorek - tylko mleko i mały wypija go ile potrzebuje, bo potrafi sam sobie miarować, nie przejada się nim. Czasem wypije całe 210 a czasem 90 i wyrzuci butelke, jeśli wcześniej zjadł większą przekąskę.
19:30 - kolacja - tylko mleko
01:00-3:00 - oszukane mleko, ale czesto juz przesypia do rana. Oszukane, bo na 150ml wody daje mu tylko 2 miarki mleka, bo wiem ze glodny nie jest tylko chce sobie pociumkać dla faktu pociumkania mleka 😅

Nie wiem czy to zdrowy jadlospis, ale wage trzymie wzorcowo, a i zdrowy jest i rozwija sie jak trzeba, apetyt ma normalny.

Sie rozpisalam jak zawsze. I to nie na smieszno 😬
No i prawidłowo najważniejsze to, że dobrze się rozwija. Przecież ostatecznie to się liczy... Jak my smakuje to i suchy chleb dobry 😜a już najpewno idealny na ząbkowanie tak mówi mój dentysta😂

Jaki skyr używasz mój jakoś nie lubi tak samo jogurtu naturalnego a kefir i owszem wypije🤔
 
No i prawidłowo najważniejsze to, że dobrze się rozwija. Przecież ostatecznie to się liczy... Jak my smakuje to i suchy chleb dobry 😜a już najpewno idealny na ząbkowanie tak mówi mój dentysta😂

Jaki skyr używasz mój jakoś nie lubi tak samo jogurtu naturalnego a kefir i owszem wypije🤔
Kupuje w biedronce ten zwykły czysty, bez dodatków. Aktualnie w lodówce mam z fruvity.
 
Hehe przy mojej córce gdyby nie słoiczki to by na mleku siedziała tylko bo ciężko pokazać jej swoje zdolności kulinarne jak siedzi przylepiona do nogi🤣
Tym bardziej z jej alergią to mam ręce trochę związane niestety...
No to moja je kaszkę około 9
ok 12 mleko
ok 15 obiadek
po 16 mleko
ok 18 owoce i chrupki jak ma ochotę
i po 19-19:30 mleko
ok 23 mleko
i w nocy jak się obudzi:)
I nie wiem kiedy miałabym podać to drugie śniadanie...🤔
A we wcześniejszej wypowiedzi "odnośnie mleka 2 razy " to oczywiście tyczyło się to tylko dnia bez uwzględniania karmień nocnych:)

Kurde sama chyba wpadnę na takie śniadanko...🤣

I tak piszecie tutaj o tej paście z awokado i muszę się zaopatrzyć bo chyba z pół roku już nie jadłam:)
Moja menu identyczne, godziny ciut w górę przesunięte.
A tak to je to samo.
Mleko tylko moje. I na szczęście w nocy już nie je. O 4 pierwsze ssanko, ale dla mnie to rano.
Budzi się nadal kilka razy, ale usypia już bez cycy.
Czym ja zastąpię to mleko po roczku 😔
Jaki macie plan? Mamy alergików?
Jakie mleko będziecie dawały?
 
Moja menu identyczne, godziny ciut w górę przesunięte.
A tak to je to samo.
Mleko tylko moje. I na szczęście w nocy już nie je. O 4 pierwsze ssanko, ale dla mnie to rano.
Budzi się nadal kilka razy, ale usypia już bez cycy.
Czym ja zastąpię to mleko po roczku 😔
Jaki macie plan? Mamy alergików?
Jakie mleko będziecie dawały?
Wszystko zależy w jakim stopniu będzie alergia.🤔pewnie będziemy próbować bebilon pepti ale to w konsultacji z pediatrą i na kwiecień mam umówiona wizytę u alergologa.
 
reklama
Do góry