reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Polecam 😂 ja sobie garderobę zrobiłam co prawda bez drzwi ale jestem mega zadowolona 👍
Jak mi rzucili wycenę z Komandor 35 tys to stwierdziłam, że jak z Ikei się za parę lat rozleci to kupię nową 😂
Rodzice mają właśnie w sypialni też całą ścianę zabudowanym białym Paxem który pasuje im do seri mebli Hemnes, I też widzę że świetnie im się one spisują.
I chyba wyjdzie na to że będę brać meble do sypialni w całości w Ikei.
 
reklama
A z ciekawości, dużo mebli masz i ile wyszła kuchnia? (Może być ze sprzętem albo bez, o ile możesz powiedzieć).

Zastanawiam się czy i ile przepłacam za moją. Moja mama za malutką kuchnie w Castoramie zapłaciła 7 tysięcy plus sprzęt, ja mam dużą kuchnię i nietypową, a zabudowę robię do sufitu, na 2,8 metra, bo mamy wysoko, w tym będą dwa słupki, w sumie płacę 18 tysięcy z montażem, a gościu montuje też cały sprzęt AGD i zlew w cenie. AGD mnie wyszło 5 tysięcy z suszarką, nie mam mikrofali, bo mi do szczęścia nie jest potrzebna i lodówki nie brałam, bo mam. I jak tak porównuję ile zapłaciła to wydaje mi się, że nie jest źle. Kumpela w Ikei zamawiała też i zapłaciła 12 tysięcy plus AGD, a ma mniejszą kuchnię niż moja.
Nie no to znacznie więcej zapłacimy bo wyszło 18700 z agd, bez wyszło by trochę ponad 13, będziemy mieć na dwóch ścianach meble i fakt zażyczyłam sobie aby były szafki górne były metrowe ponieważ nie chce mieć pustych przestrzeni. Chcieliśmy z mężem mieć kuchnie w literę L, ale nie możemy zmienić przyłączy. Cena mebli już jest po podwyżce. Teściowie też robią kuchnie ale u stolarza i bez agd będą płacić 17tys.
Za montaż będziemy płacić jeszcze więc pewnie zamkniemy się powyżej 20 tyś. A jeżeli chodzi o wymiary kuchni to mamy 2×4metra, ale też dość wysoka jest bo na 2,5m
 
Ostatnia edycja:
Super są te klocki 👍😜 u nas już się znudziły 😒 ma je od urodzenia tylko mamy inne kolory np. Zamiast tego fioletu zielony
Ja mojemu dokupiłam jeszcze te https://allegro.pl/oferta/smily-wieza-z-klockow-kostki-sensoryczne-zwierzaki-9679940377
Naprawdę sporo się nimi bawił. Uważałam że te Smily są gorsze bo się nie wciskają a prawda jest taka że nimi najpierw się bawił 😂
Mój z zabawek to samochody teraz lubi puszczać, klocki i sorter reszta może nie istnieć 🙄
Już tęsknię jak był malutki 😭
Ostatnio oglądałam filmiki jak Anastazja miała 3 miesiące, jak zaczęła się dopiero obracać, jaka byłam dumna że tak sprawnie jej to idzie. Teraz wszystko jej idzie tak sprawnie, że ciągle tylko chodzę i powtarzam - "nie bierz tego do buzi!", "nie zaglądaj tutaj!", "to nie jest dla dzieci!" 😂😂😂 Plus od 4 dni coś mi weszło w plecy i nie mogę się schylać, więc bardzo jest sympatycznie😂 jak młodą odkładam do łóżeczka to stękam jak stara baba 😂😂
 
Nie no to znacznie więcej zapłacimy bo wyszło 18700 z agd, bez wyszło by trochę ponad 13, będziemy mieć na dwóch ścianach meble i fakt zażyczyłam sobie aby były szafki górne były metrowe ponieważ nie chce mieć pustych przestrzeni. Chcieliśmy z mężem mieć kuchnie w literę L, ale nie możemy zmienić przyłączy. Cena mebli już jest po podwyżce. Teściowie też robią kuchnie ale u stolarza i bez agd będą płacić 17tys.
Za montaż będziemy płacić jeszcze więc pewnie zamkniemy się powyżej 20 tyś. A jeżeli chodzi o wymiary kuchni to mamy 2×4metra, ale też dość wysoka jest bo na 2,5m
My mamy 4,5x2,9 metra i właśnie idziemy w L, bo przy remoncie wymieniamy cały wod-kan i możemy sobie przyłącza zrobić jak chcemy, więc będą pod oknem i tam będzie zlew. Jakbym policzyła lodówkę to kuchnia z agd wychodzi mi 23,5 tysiąca. Powiem, że porównywalnie więc odetchnęłam z ulgą. Mi robi mąż mojej kumpeli, wszystko już zamówione wcześniej, żeby po starej cenie było, teraz już bym miała 10% drożej, tylko blaty domawiał dzisiaj, bo zapomniałam wybrać i teraz przez kompa wybierałam bo przecież nie pojadę próbników obejrzeć 🙈🙈 W sumie i tak stanęło dokładnie na tym, co wstępnie rozmawialiśmy (tylko jak ja się z czarnym blatem odnajdę 🤣). A mój salon wygląda jak magazyn, bo wszystko tam stoi, łącznie z suszarką prawie na środku (bo używam cały czas 🤣)
 
My mamy 4,5x2,9 metra i właśnie idziemy w L, bo przy remoncie wymieniamy cały wod-kan i możemy sobie przyłącza zrobić jak chcemy, więc będą pod oknem i tam będzie zlew. Jakbym policzyła lodówkę to kuchnia z agd wychodzi mi 23,5 tysiąca. Powiem, że porównywalnie więc odetchnęłam z ulgą. Mi robi mąż mojej kumpeli, wszystko już zamówione wcześniej, żeby po starej cenie było, teraz już bym miała 10% drożej, tylko blaty domawiał dzisiaj, bo zapomniałam wybrać i teraz przez kompa wybierałam bo przecież nie pojadę próbników obejrzeć 🙈🙈 W sumie i tak stanęło dokładnie na tym, co wstępnie rozmawialiśmy (tylko jak ja się z czarnym blatem odnajdę 🤣). A mój salon wygląda jak magazyn, bo wszystko tam stoi, łącznie z suszarką prawie na środku (bo używam cały czas 🤣)

Możesz suszyć pranie i bawić się z dziećmi nie wychodząc z pokoju 😃
 
Nasza sypialnia ma 25 metrów, jest szafa, łóżeczko, wszystkie zabawki (Marcysi, Dobrusia swoje przynajmniej rano ma u siebie w pokoju), mata, komputer z TV (robi za monitor do oglądania filmów), więc to tu siedzimy 😜
Twoja sypialnia to 70% mojego metrażu mieszkania (mam 36 metrów 😂). Czekam na wyprowadzkę bo już potykam się o te wszystkie rzeczy które tu mamy 😂
 
Twoja sypialnia to 70% mojego metrażu mieszkania (mam 36 metrów 😂). Czekam na wyprowadzkę bo już potykam się o te wszystkie rzeczy które tu mamy 😂
A no udało nam się kupić spore mieszkanie za niewielką cenę (155 tysięcy, 102 metry) 9 lat temu, ale władowaliśmy już ze 120 tysięcy i teraz kolejne 50, końca nie widać 😰
 
A no udało nam się kupić spore mieszkanie za niewielką cenę (155 tysięcy, 102 metry) 9 lat temu, ale władowaliśmy już ze 120 tysięcy i teraz kolejne 50, końca nie widać 😰
To i tak mniej wyjdzie wam ten remont niż byście mieli kupić obecnie mieszkanie lub dom. Znajomi kupowali mieszkanie 5 lat temu za 140tys. Obecnie jakby mieli kupić to by lekko musieli zapłacić ok 300tys za nie. I to w naszej małej miejscowości.
 
reklama
Dziewczyny, Melania przegina. Małpka z niej się zrobiła, malpka- przyklejka.
Czy któraś tak też ma? No ruszyć się bez niej nie mogę 😅 Liczę, że to chwilowe.
Tu pomaga obierac ziemniaka.

Doświadczyliśmy braków towarowych na rynku.
Chcieliśmy kupić drugie krzesełko do karmienia. W IKEI są tylko siedziska i tacki.
Już od początku grudnia tak jest. Podobno dostawa nóżek będzie w lutym. Pan zasugerował, aby kupić to siedzisko, bo może w lutym tych siedzisk nie będzie.
I w Gdańsku i w Bydgoszczy taka sytuacja.

Oj, OLX zwiększy obroty 😐
 

Załączniki

  • 20220106_131725.jpg
    20220106_131725.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 58
Do góry