reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Moja Emilka też chyba tyle waży, na pewno jeszcze nie 8kg, potem sprawdzę jak wstanie, a ma dzisiaj równo 7 miesięcy :) może z tej okazji zechce pannica coś zjeść innego niż cyca :/
No to moja panna za 6 dni będzie mieć 8 miesięcy:)
A to nie spożywacie innych rzeczy jak tylko cycusia?

Miałam kryzysy, ale to głównie przez nieprzespane noc, trzeba było czuwać. Przez dwa tygodnie każda noc na czuwaniu do tego inhalacje co 6 godzin i tu niezła gimnastyka. Czuwaniem nocnym nie mogłam podzielić się z mężem bo akurat musiał wyjechać i dopiero wczoraj wrucił. Powiem Wam, że mózg mój odmawiał posłuszeństwa. We wtorek po kontroli mi ulżyło, ale nadal noce nieprzespane i do tego niespokojne dni przez zęby w końcu nie wytrzymał i wybuchłam. Antek marudził i płakał a ja razem z nim. No nic kompletnie mi się nie chciało, totalny kryzys i dół. Teraz jest ok. Musiałam sobie poukładać w głowie, że to tylko przejściowe.
Jak to się mówi "co nas nie zabije, to nas wzmocni" i tego się trzymam 💪
Oj kochana może nie miałam aż takich przejść ale wiem jedno...taki wybuch, płacz i wyrzucenie z siebie wszystkiego jest oczyszczające...Można później na wszystko popatrzeć z innej strony i jakiś plan działania się tworzy...
Dokładnie "co nas nie zabije, to nas wzmocni"...💪


Moja gwiazda dość, że od paru dni marudzi jak nie wiem co to dzisiaj w nocy postanowiła nie spać od 2:50 do 5:20...myślałam ,że ją uduszę...
Wstała później niby po 8 ale już parę razy pokazała, że dzisiejszy dzień nie będzie się różnił od ostatnich:oops:
Dobrze , że chociaż pogoda piękna to zaliczyłyśmy spacer 1,5 h i poszła spać....i niech śpi jak najdłużej😁
 
reklama
@czajo jasne że spożywamy, ale wszystko poza brokułem jest blee :/ kaszki fuj, papki fuj, kawałki warzyw z rączki nigdy nie trafiają do buzi, ale nie poddajemy się :)
U nas owsianki wchodzą aż miło, oby dwie rano jemy to samo i Anastazja z apetytem wcina każdą jedna owsiankę.

Ogólnie wróciłam z wizyty u neurologa bo pojechałyśmy prywatnie na wizytę odnośnie tych drżeń, chociaż jest ich mniej, to Pani doktor stwierdziła że jest to etap przejściowy między 6msc , jeżeli by się nasilały to byśmy musiały robić eeg w kierunku padaczki, ale obecnie nie będziemy tego robić bo już intensywność tego się zmniejsza, no i walczymy z asymetria i musimy zrobić usg jeszcze raz przezcięmiączkowe. Ogólnie Pani Neurolog - lekarz z powołania, pierwszy raz spotkałam się z takim super podejściem do dzieci, potrafiła Anastazje zabawić i w formie zabawy zbadać. Kontrolę mamy za 4 miesiące bo chce Pani doktor ją zobaczyć na kontroli, i mamy stawiać do raczkowania bo już zaczyna (sama zaprezentowała swoje umiejętności) a trzeba ją zmusić bo najlepiej wyrówna się wtedy ta asymetria.

Jeszcze dzis miałyśmy jakaś dziwną nockę. Coś się Tusi złego przyśniło, bo obudziła się z ogromnym płaczem, i nie chciała cycusia a chciała mocno się przytulić, że aż nie chciała się odkleić. I dopiero ok 6 tak wtulona we mnie zasnęła.
 
W celach humorystycznych😃
 

Załączniki

  • FB_IMG_1635510567915.jpg
    FB_IMG_1635510567915.jpg
    106,8 KB · Wyświetleń: 54
Ostatnia edycja:
My wychodzimy, ale tylko na podwórko, nigdzie dalej się nie wypuszczamy. Lekarka pytała czy mieszkamy w domu z podwórkiem czy w bloku. Jak usłyszała, że w domku to powiedziała, że jak najbardziej. Też nie wiem dlaczego akurat tak🤷
Pewnie zostańcie jeszcze w domku, może takie decyzje bo Tomek miał antybiotyk, a u nas obyło się bez. Jeszcze raz zdrówka ❤️❤️
Antybiotyk to profilaktyka, na wypadek nadkażenia bakteryjnego, bo gdyby do tego doszło to byłoby bardzo kiepsko z maluchem ☹ tez mieszkamy w domu z ogrodkiem, zaczniemy wychodzic za kilka dni po kontrolnej wizycie u pediatry.
 
My dzisiaj w szpitalu byliśmy na oddziale Dermatologii, dzięki pani doktor onkolog która 2 dni temu widziała A Staśka plamy na plecach i twarzy. powiedziała że postara się pomóc😂
w każdym bądź razie jesteśmy po wizycie mały miał badaną skóry mikroskopem i się okazuje że to jest troszkę odmienna postać łzs z ciemieniuchą😱 plecy, policzki, brwi i też ramiona.
zalecenia odstawiamy wszystkie kosmetyki, Plus jest taki że to nic pokarmowego, a ja myślałam że to trochę żółtawe policzki to od dyni 😜
wrzucam kartkę z zaleceniami żadne sterydy nie potrzebne.
Normalnie chyba zmienię zdanie o NFZ🤪

Ps I najważniejsze kazała mi wyluzować takie zmiany są co do drugiego dziecka i najczęściej utrzymują się do pierwszego roku życia
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 34
Tak, dziś jest tak pięknie, aż chce się spacerować.
My na takim spacerku, złoto dookoła nas 🙂
U nas dziś słonecznie, pozdrawiamy że spaceru
Śliczne jesienne dziewczyny 🥰
My się wczoraj tak na spacerowaliśmy że wieczorem straciłam głos , dosłownie 😶syn z lekka zdezorientowany patrzy na mnie czemu matka do niego szepce 😅 I nie mam już dzisiaj weny na spacery😉
 
reklama
Do góry