reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Tak samo mam 6 bitych dni okres. I najgorzej właśnie jak dopadnie w nocy to po spaniu.
Też słyszałam o tym że niby są mniej bolesne ale z kim rozmawiam po ciąży kto też takie bolesne posiadał to odpowiada- "a gdzie tam, tak samo". A podziwiam Cie ze jesteś w ciąży przy endometriozie, paskudne choróbsko, kumpela teraz zbiera na operacje prywatnie bo u niej aż za daleko to zaszło.
Moja ciąża to cud😊cud od Boga i cud medycyny - in vitro . Każdego dnia cieszę się, że się udało i nieraz ciężko mi w to uwierzyć 😉 przy endometriozie można zajść naturalnie w ciążę tak mówili moi lekarze, nam się nie udalo😒staraliśmy się o maluszka 6 lat, na początku wszystko było dobrze, później wykryto u mnie torbiele a więc operacja najpierw laparotomia ( klasyczne cięcie brzucha żeby dokładnie mi to zrobili) pol roku hormony, później monitoring cyklu z hormonami, bez i nic. Później laparoskopia z podejrzeniem wodniaka. No i ciągle te zrosty pomimo stosowania żeli profilaktyki itp. Po laparoskopii okazało się, że niedroże jajowody i nigdy nie znajdę naturalnie w ciążę. Ehh trudne to wszystko. ...... leczenie w klinice niepłodności. .....oczywiście też nie wszystko się od razu udaje. ..... ale nie warto się poddawać chociaż czasem to kusi bo ile można wytrzymać. I w końcu w tej cholernej pandemii gdy wszystko zostaje wywrocone do góry nogami nam się udaje😍❤ to tak w skrócie 😉a więc, niech Twoja koleżanka wytrwale walczy i się nie poddaje😉
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja też po co cierpieć, wiadomo człowiek przeżyje, ale ja osobiście długo dochodziłam do siebie po SN, jest to straszny wysiłek, oczywiście cc jest poważna Operacja i też spodziewam się nie będzie kolorowo.
Jakoś trzeba urodzic🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️oba porody to przeżycie.
Dokładnie jakoś trzeba urodzić 🙉wiesz co moja mama miała 3 porody dwa naturalne każdy wywoływane bo dzieci nie skore do wyjścia a trzecią miała cesarkę z powodu komplikacji i skwitowała to wszystko ze cesarka to najlżejszy poród 😅 wiadomo są kobiety którym porody przychodzą łatwiej drugim gorzej ale jakoś trzeba sobie radzić w życiu 😉
 
Ja widzę to trochę inaczej😉Oczywiście, że my kobiety zawsze damy radę i to nie ulega wątpliwości 😃ale tak jak dziewczyny piszą, znieczulenie i tak nie zniweluje całego bólu a tylko część resztę i tak trzeba przetrwać . Równie dobrze można by było zrezygnować z tabletek przeciwbólowych podczas miesiączki bo to taka kobieca dolegliwość przecież też da się to przetrwać a to podobno pikuś w porównaniu do porodu😉
Pewnie, że tak, każdy ma inne podejście i ja się z tym zgadzam😊 ale tu cały ból rekompensuje Ci widok Twojego wyczekiwanego dzieciątka💕💕💕
 
Ja przy moich okresach traciłam z bólu przytomność jeżeli w porę nie wzięłam nimesilu albo ketonalu, takie miałam bolesne, więc mam nadzieję, że poród jednak lepiej zniosę 😬

A podobno po ciąży miesiączki robią się łagodniejsze, bo macica jest "przeorana" i wyprostowana jak należy. Ciekawe czy faktycznie 😁
Ło matko!! Hardcore z tą endometriozą!
Ja mam podejrzenie przy jajnikach bo przy kolonoskopii ból przy przekładaniu jelit w trakcie badania był taki, że padałam. Ale moja gin nie potwierdziła, z drugiej strony jeśli chodzi o endometriozą to w Polsce jest niewielu ginekologów, którzy rzeczywiście się na tym znają.

Co do bolesności miesiączek, to mam 4 dychy i dwa porody za sobą a nic mi się nie zmieniło, boli jak bolało, jedynie po drugim porodzie skróciła mi się miesiączka z 6-7 dni na 4-5. To i tak dużo więc się cieszę i ciekawa jestem co będzie teraz. Po pierwszym porodzie okres mi wrócił 10 miesięcy później, po drugim 4 miesiące po - mimo że wyłacznie piersią na żądanie karmiłam.
 
Moja ciąża to cud😊cud od Boga i cud medycyny - in vitro . Każdego dnia cieszę się, że się udało i nieraz ciężko mi w to uwierzyć 😉 przy endometriozie można zajść naturalnie w ciążę tak mówili moi lekarze, nam się nie udalo😒staraliśmy się o maluszka 6 lat, na początku wszystko było dobrze, później wykryto u mnie torbiele a więc operacja najpierw laparotomia ( klasyczne cięcie brzucha żeby dokładnie mi to zrobili) pol roku hormony, później monitoring cyklu z hormonami, bez i nic. Później laparoskopia z podejrzeniem wodniaka. No i ciągle te zrosty pomimo stosowania żeli profilaktyki itp. Po laparoskopii okazało się, że niedroże jajowody i nigdy nie znajdę naturalnie w ciążę. Ehh trudne to wszystko. ...... leczenie w klinice niepłodności. .....oczywiście też nie wszystko się od razu udaje. ..... ale nie warto się poddawać chociaż czasem to kusi bo ile można wytrzymać. I w końcu w tej cholernej pandemii gdy wszystko zostaje wywrocone do góry nogami nam się udaje😍❤ to tak w skrócie 😉a więc, niech Twoja koleżanka wytrwale walczy i się nie poddaje😉

Też jej to mowie żeby się nie poddawać. I życzę jej z całego serca by doczekała się dzidziusia bo wiem że by była cudowną mamą.
 
Cześć dziewczyny! My z Rozalią wracamy dzisiaj do domu. W szpitalu byłyśmy 5 dni. Tylko noc po cesarce spędziłyśmy oddzielnie. Mała trochę je z piersi , reszte dokarmiam. Cały czas ćwiczymy. Powodzenia w noszeniu ciąży;) jako mama dwóch wcześniaków chciałabym może kiedyś dotrwać do 40 TC. Ale lekarze mówią u mnie że mam takie predyspozycje. Sama też jestem wcześniakiem. Także trzymajcie się jak najdłużej razem, bo ja trochę tęsknię za brzuszkiem.
 
Ja mam chusteczki nawilżane z Dada. W domu zobaczę tak naprawdę jak wyjdzie mi z przegotowana wodą i wacikami, czy będzie dużo dupcenia się z tym.
Water wipes są drogie, bo chyba 14 zł za paczkę. No zobaczę w praniu jak to będzie 😁
Ja kupiłam bambino takie różowe, i teraz nie wiem czy innych nie kupić😳jak tak opowiadacie że kupiliście z mniejszym składem
 
reklama
Do góry