reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

reklama
Tak, wszystko ok. W czasie usg mimo, że mnie bolało nie widział, żadnych nieprawidłowości :(

A może poprostu musisz się wybrać do fizjoterapeuty ? Skoro boli się kręgosłup.... czasem jedna wizyta pomaga... co do boli podbrzusza. Tez je miewam. I ostatnio stwierdziłam ze chyba maja coś wspólnego ze wZdeciami. Chociaż uważał ze bol przy wzdęciach jest inny to w ciąży mam wrażenie ze właśnie boli to trochę inaczej. Spróbuj sobie wziąć espumisan. Mi Pomaga...
 
A może poprostu musisz się wybrać do fizjoterapeuty ? Skoro boli się kręgosłup.... czasem jedna wizyta pomaga... co do boli podbrzusza. Tez je miewam. I ostatnio stwierdziłam ze chyba maja coś wspólnego ze wZdeciami. Chociaż uważał ze bol przy wzdęciach jest inny to w ciąży mam wrażenie ze właśnie boli to trochę inaczej. Spróbuj sobie wziąć espumisan. Mi Pomaga...

Ogólnie bóle podbrzusza potrafią mieć zwiazek z kręgosłupem również.
Wystarczy ze dysk coś uciska... serio skoro ginekolog twierdzi ze wszystki Oki to szukałabym pomocy u fizjoterapeuty ...
 
O kurczę, a to czuć jak łożysko się odkleja? Mnie od kilku dni też boli na zakonczeniu kosci ogonowej podbrzusza i w okolicach pępka tam gdzieś też mam łożysko. Na usg zawsze jest okej, więc mam nadzieję, że i 8 stycznia będZie okej. Może jakiś masaż @Monaga by się przydał? Hmmm nie chce nas pocieszac, ale nasze berbecie są coraz większe a tu jeszcze ze 2 miechy 😱
 
O kurczę, a to czuć jak łożysko się odkleja? Mnie od kilku dni też boli na zakonczeniu kosci ogonowej podbrzusza i w okolicach pępka tam gdzieś też mam łożysko. Na usg zawsze jest okej, więc mam nadzieję, że i 8 stycznia będZie okej. Może jakiś masaż @Monaga by się przydał? Hmmm nie chce nas pocieszac, ale nasze berbecie są coraz większe a tu jeszcze ze 2 miechy 😱
Nie wiem czy czuć. Po prostu obracając się na prawy bok czuję tak ogromny ból w środku i ciągnięcie, jakby mi miało cały środek wyrwać.
 
Nie wiem czy czuć. Po prostu obracając się na prawy bok czuję tak ogromny ból w środku i ciągnięcie, jakby mi miało cały środek wyrwać.
Moje też czasami boli. Zauważyłam, że zależy od tego w jaki sposób się odwracam. Idź do fizjoterapeuty może on Ci pomoże albo coś podpowie. Ewentualnie możesz jeszcze iść do innego ginekologa na konsultacje, jeśli nie jesteś pewna tego. Ale skoro mówi, że wszystko w porządku to przyczyna bóli pewnie jest inna
 
Cześć Dziewczyny!
Dopiero dziś dołączyłam do forum ;)
Jestem w 31 tyg. Dziś - po drugim badaniu obciążenia glukoza - okazało się ze jednak mam początki cukrzycy ciążowej (nietolerancję węglowodanów). Przez Ostatni miesiąc trzymałam dietę - i jest trochę lepiej - ale i tak dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej i nie ukrywam trochę się wystraszyłam... Czy Wy tez odczuwalyscie taki lek? Co jadlyscie podczas diety? Wyeliminowałam oczywiście słodycze i białe pieczywo. Czy dieta faktycznie Wam pomogła? Boje się o małą w brzuszku... będę wdzięczna za wszystkie Wasze podpowiedzi i doświadczenia.
buziaki!
 
Cześć Dziewczyny!
Dopiero dziś dołączyłam do forum ;)
Jestem w 31 tyg. Dziś - po drugim badaniu obciążenia glukoza - okazało się ze jednak mam początki cukrzycy ciążowej (nietolerancję węglowodanów). Przez Ostatni miesiąc trzymałam dietę - i jest trochę lepiej - ale i tak dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej i nie ukrywam trochę się wystraszyłam... Czy Wy tez odczuwalyscie taki lek? Co jadlyscie podczas diety? Wyeliminowałam oczywiście słodycze i białe pieczywo. Czy dieta faktycznie Wam pomogła? Boje się o małą w brzuszku... będę wdzięczna za wszystkie Wasze podpowiedzi i doświadczenia.
buziaki!

Kochana mam cukrzyce ciążowa stwierdzona od 8 tc .... wszystko jest do przeżycia . Jestem w 28 tygodniu - do tej pory na diecie . Jednak dzisiaj zmieniłam ginekologa i stwierdził , ze trzeba wprowadzić insulinę , bo cukier poranny jest za wysoki .
Nie masz się co martwić - ja jestem na diecie i dziecko rozwija się prawidłowo .
Oczywiście są listy produktów z niskim indeksem glikemicznym , ale tak naprawdę musisz przetestować po czym tobie będzie skakał cukier .
Osobiście zdarzyło mi się , ze miałam wyższy cukier po ciemnym pieczywie niż po batoniku .
Dużo zależy od organizmu - sama sprawdzisz na sobie mierząc cukier .
Na pewno jemy częściej , dużo warzyw , kasz , białe mięso i wędliny , dużo wody .
Ale w poradni na pewno cię pokierują - ja radzę sobie z internetem .
I plusem jest to , ze waga jest stoi w miejscu .
Ja od początku schudłam 5 kg . Teraz wróciłam właśnie do wagi z jaką zaczynałam ciąże .
 
Czy którejś z Was wyszło białko w moczu? Co na to lekarz? U mnie przy ostatnim badaniu wyszło, lekarz kazał tylko powtórzyć na następną wizytę badanie. Z kolei wczoraj była położna i trochę mnie nastraszyla bo ciśnienie było 136/90. Do tej pory ciśnienie książkowe, od wczoraj jak mierze też, zazwyczaj w granicach 116/67. Troche mnie zmartwila że to dopiero 27 tydzień i białka nie powinno być w ogóle :(
 
reklama
Czy którejś z Was wyszło białko w moczu? Co na to lekarz? U mnie przy ostatnim badaniu wyszło, lekarz kazał tylko powtórzyć na następną wizytę badanie. Z kolei wczoraj była położna i trochę mnie nastraszyla bo ciśnienie było 136/90. Do tej pory ciśnienie książkowe, od wczoraj jak mierze też, zazwyczaj w granicach 116/67. Troche mnie zmartwila że to dopiero 27 tydzień i białka nie powinno być w ogóle :(

A ile Ci go wyszło?
 
Do góry