reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Dziewczyny czy orientujecie się czy lekarze rodzinni sa przychylni jesli chodzi o skierowania na badania z krwi dla kobiet w ciazy?? Ktoras z Was skorzystala z takiej mozliwosci??
 
reklama
Ja sporo się oszczędzam, więc brzuch mnie w ogóle nie boli.. przy synku miałam tak samo, poza mega mdłościami później czułam się świetnie.. teraz męczą mnie mdłości, nie mam w ogóle apetytu, najlepiej cały dzień bym nie jadła, ale głód to jeszcze potęguje, przełykanie tabletki to katorga i za każdym razem odruch wymiotny.. A u mnie to dopiero 5+6, więc już się boje co będzie dalej.. ja cały czas krwawie, ale myślę że to ok,bo krwiak się opróżnia.. po ostatniej wizycie jestem pełna nadziei :)

Co do badań krwi, to wydaje mi się, że lekarz rodzinny powinien wystawić skierowanie.. choć może się okazać, że to musi zrobić ginekolog, ja się nie znam na tym..
 
Dziewczyny czy orientujecie się czy lekarze rodzinni sa przychylni jesli chodzi o skierowania na badania z krwi dla kobiet w ciazy?? Ktoras z Was skorzystala z takiej mozliwosci??
W mojej poprzedniej przychodni zawsze byl problem z wystawianiem skierowan nawet na podstawowe badania i ciąza tego nie zmienila.. lekarz powiedzial ze skoro chodze prywatnie do gina to zebym prywatnie placila. Przepisalam sie do innej przychodni teraz, wystarczylo tylko mkec dowod osobisty i oni wszystko zalatwili i dostalam, ale tylko podstawy na morfologie, mocz, TSH. To zalezy wszystko od lekarza
 
A czy ktoras z mam chod
W mojej poprzedniej przychodni zawsze byl problem z wystawianiem skierowan nawet na podstawowe badania i ciąza tego nie zmienila.. lekarz powiedzial ze skoro chodze prywatnie do gina to zebym prywatnie placila. Przepisalam sie do innej przychodni teraz, wystarczylo tylko mkec dowod osobisty i oni wszystko zalatwili i dostalam, ale tylko podstawy na morfologie, mocz, TSH. To zalezy wszystko od lekarza
Moja kolezanka chodzila rownolegle do panstwowego i prywatnego ginka i chodzila do prywatnego z wynikami krwi z nfz.. ale jakos nie wyobrazam sobie biegac rownolegle do dwoch ginekologow i udawac ze chodze do jednego.. nie umiem tak. Licze ze drugie badania beda tansze bo teraz uszczuplilam konto o 400 zl.. zycie
 
Czytałam że rodzinny może wystawić tylko podstawy- czyli morfologia, mocz i tsh (najtańsze)... więc te kilkadziesiąt złoty przy tych wszystkich to Pikuś... ja też już na same badania 500 plus dwie wizyty i leki... majątek, ale nie wyobrażam sobie czekać jak coś by się działo 2 tygodnie czy ileś na wizytę...W szczególności że to pierwsza ciąża;)
 
A czy ktoras z mam chod

Moja kolezanka chodzila rownolegle do panstwowego i prywatnego ginka i chodzila do prywatnego z wynikami krwi z nfz.. ale jakos nie wyobrazam sobie biegac rownolegle do dwoch ginekologow i udawac ze chodze do jednego.. nie umiem tak. Licze ze drugie badania beda tansze bo teraz uszczuplilam konto o 400 zl.. zycie
To strasznie duzo 400 zl to co lekarz Ci zlecil? Ja oprocz morfologii, moczu i TSH ktore mialam na nfz robilam glukoze, zapalenie watroby, toxo, kiłe, i zaplacilam okolo 200. I z tych zalecanych musze zrobic jeszcze na HIV ale o u nas w szpitalu za darmo robią
 
Hej dziewczyny, takie mam pytanie. Już od dawna mamy zaplanowane wakacje. Camping tu w Anglii ale około 5h drogi ode mnie. Martwię się raz ze do szpitala mojego daleko, a do najbliższego prawie godzina a dwa nie wiem czy camping jest dobry dla ciężarnej, łazienki i wszystko tam jest. Sama nie wiem. No i jeszcze moja sytuacja jest inna bo ciąża bardziej zagrożona. Oj nie wiem co robić. W poniedziałek mam kolejne usg, będę wiedzieć czy jest serduszko.
 
reklama
Hej dziewczyny, takie mam pytanie. Już od dawna mamy zaplanowane wakacje. Camping tu w Anglii ale około 5h drogi ode mnie. Martwię się raz ze do szpitala mojego daleko, a do najbliższego prawie godzina a dwa nie wiem czy camping jest dobry dla ciężarnej, łazienki i wszystko tam jest. Sama nie wiem. No i jeszcze moja sytuacja jest inna bo ciąża bardziej zagrożona. Oj nie wiem co robić. W poniedziałek mam kolejne usg, będę wiedzieć czy jest serduszko.

Nie martw się na zapas ;) zapytaj lekarza w poniedziałek:)
 
Do góry