reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Mozesz napisac wiecej jak wyglada opieka po porodzie? W NL tez wypuszczaja cie po kilku godzinach ze szpitala i w tym samym dniu przychodzi do domu pielegniarka, ktora zostaje na kilka godzin. I tak przez nastepne 6-8 dni. Zajmuje sie Toba, dzidzia, pozostalymi dziecmi, gotuje obiady jesli tego chcesz, sprzata lazienke, zmienia posciel itp. Jesli ma sie wykupione tylko ubezpieczenie podstawowe to doplaca sie za kazda godzine 4.5 euro. Mozna tez wykupic lepsze ubezpieczenie, wtedy opieka pielegniarki jest w pakiecie.

Bardzo mi przykro :(

Super! Ja tez termin mam na 27 :)


Zarty o tesciowej nie wziely sie z nikad :) wlos sie jezy jak czytam takie historie.
Na szczescie moja tesciowa jest swietna. Przez kilka lat mieszkalismy z mezem u niej w domu i wiadomo, ze byly rozne sytuacje, gdzie nawzajem sie denerwowalysmy. Albo takie, gdzie moglysmy sie poznac doglebnie (i nie mowie tu o zakatkach duszy ;)). Np. kiedy tesciowa zapomniala zamknac na klucz drzwi do lazienki a ja je otworzylam i moglam ja podziwiac nago w calej okazalosci. Albo kiedy ona zapukala do drzwi sypialni mojej i meza i nie czekajac na odzew otworzyla drzwi. Poznala wtedy wzrokowo ulubiona pozycje seksualna swojego synka :D na szczescie cala nasza trojka przezyla te kilka lat mieszkania razem w zdrowiu psychicznym.
Chyba najwazniejsze w tej calej sytuacji jest to, zeby maz zawsze stal za toba murem. Jesli mieszkasz "na obcym terenie" to juz jestes o krok w tyle w tej walce o przetrwanie w domu tesciowej. Maz powinien byc oparciem.
Teraz tesciowa jest jak do rany przyloz. Moge jej sie zwierzac ze wszystkiego, narzekac na jej syna ile chce i nigdy nie uslysze, ze to ja jestem ta zla (chociaz pewnie swoje zdanie o tym wszystkim ma). Jak cos sie dzieje z moim synkiem to na nasz telefon leci do nas jak na skrzydlach. Po porodzie kiepsko sie czulam psychicznie (jestem sama jak palec w obcym kraju, cala rodzina w Polsce) tesciowa tez bardzo pomogla i to ona mnie nauczyla jak sie karmi piersia.
Nie wiem czy to inna kultura moze (tesciowa jest Holenderka) czy to zalezy odkazdego przypadku z osobna, ale takiej tesciowej jaka ja mam zyczylabym kazdej z nas.

Trzymam kciuki :) dawaj znac!
7 tydzień wszystko jest dobrze i najważniejsze mamy serduszko
 
reklama
Ja mam to samo, bole i zawroty glowy. Najgorzej jest jak zostaje sama w domu z dzieckiem. Boje aie, ze zemdleje i maly sie przestraszy. Jedyne co robie to pije duzo wody, czasem ide spac na godzine, chwile na spacer zeby sie dotlenic albo pije wlasnie cole. Z tego wszystkiego to cola daje najlepszego kopa :)

Absolutnie nie biore do siebie i wiem co mialas na mysli :) chodzilp mi o ogolne przekonanie z jakim sie czasem spotykamy. Zastanawia mnie tylko czemu osoby, ktore tak krytykuja nauczycieli, panie pracujace w sklepie czy korporacji nie wybraly tego samego zawodu. W koncu to taki latwy kawalek chleba, do momentu kiedy samemu sie nie sprobuje ;)
No niestety, zawsze trawa jest bardziej zielona u sasiada.. to chyba z tego wynika. Ale chyba juz tego nie zmienimy..
 
Nie ma się co bulwersowac, ja tam nie odbieram tego porównania osobiście, pójdę na L4 jak będzie okazja i nic mi do tego przechwalki kto tam do końca pracował [emoji12] zresztą z punktu widzenia pracodawcy nie zawsze jest to na rękę bo cokolwiek wam się wydaje taka ciężarna nie jest 100%wydajnym pracownikiem [emoji12]

Ale mniejsza z tym, zamówiłam sobie te opaski na mdłości łudząc się że coś mi pomogą i trochę mniej zdechło się poczuje [emoji1] aczkolwiek pierwsze 5 minut nic nie dało [emoji12] do tego zamówilam sobie rozmiar dziecięcy bo lapska to mam chude żeby poczuć ucisk i nie wiem czy nie za mocno ciśnie [emoji12]
No nic idę otworzyć lodówke....
 
Moja lekarka mówiła ze amol nie jest wskazany w ciąży. Ja mam okropne migreny, kładę się wtedy ze szklanka coli zimnej z lodem i leżę.
 
A amol bezpieczny zeby tak sobie smarowac twarz i czolo?? Pewnie ten alkohol szybko wyparowuje ale mimo wszystko na teraz amolu unikam.
Absolutnie bezpieczny, jeszcze sobie nim nos i twarz smarowałam w ciąży w szpitalu na katar, stał na widoku, gdyby jakiekolwiek zagrożenie było dowiedziałabym się ;) Ja w każdej ciąży przyjmuje nawet leki, które są zabronione w ciąży - dostaje odpowiednie dawki lub jest mi tłumaczone, ze więcej chemii przyjmę z powietrza niestety ;) , zawsze stres jest, ale dwa razy okazał się niepotrzebny - mam nadzieje, ze będzie tak i tym razem. Amol to przy tym psikus. Dopóki ktoś nie pije - zewnętrznie jest bezpieczny :)
 
Ja sobie dziś zamówilam jakieś tajskie jedzonko, żeby nie stać nas garami i mam mega ochotę szczególnie na zupę ostro-kwasna, mam nadzieję, że się nie rozczaruje jej smakiem :) Ja na szczęście z bólem głowy nie mam w ogóle do czynienia, jedną z nielicznych przypadłości której nie mam, ale jako farmaceutka mogę powiedzieć, że zewnętrznie nie trzeba się bać amolu, ale smarowalabym się też z umiarem, bo oczywiście alkohol wchłania się przez skórę, ale przecież nie smaruje się nim całego ciała..
 
Jeśli myślisz, ze nauczyciel siedzi 8h za biurkiem to nie masz pojęcia o tej pracy ;)
Poza tym akurat zawód nauczyciela jest nielicznym zawodem ze wskazaniami do l4 od samego początku ciąży właśnie ze względy na ryzyko chorób i ogromny stres. Może i wolisz siedzieć w domu ale to co kto woli wskazaniem do l4 nie jest. Potem nie ma die co dziwić ze na
Kobiety w ciąży krzywo się patrzy.
Słuchaj gdyby nawet ktoś nie szedł na l4 tp też patrzą krzywo patrzą na kobiety w ciąży chcąc nie chcąc idziesz na macierzyński na rok, więc dla pracodawcy bez różnicy czy rok czy 20 miesięcy, plus po macierzyńskim możesz. Pracować krócej bo karmisz lub w każdej chwili możesz nie przyjść do pracy bo dziecko się rozchoruje nie obarczaj wina dziewczyn które idą na zwolnienie że to ich wina bo to nie prawda.
f2w3gov37znp1hsr.png
 
M
Dziewczyny czy macie bóle głowy ?
Ja ostatnio dostałam takiego bólu głowy że nie wiedziałam jak głowę ułożyć na poduszce, po ok 2 godz zasnęłam,obudziłam się już znacznie w lepszej formie.
Może macie sprawdzone sposoby na szybkie usmierzenie bólu, bo ja tabletek jakich kolejek unikam,choć wiem że paracetamol można zazyc.

Ja miałam pietwzy raz w życiu jednodniowa migrene nic nie pomogło poddakam się i wzięłam paracet w 9 tygodniu to było.
f2w3gov37znp1hsr.png
 
Dziewczyny, mam pytanie. OM miałam 27 czerwca, cykle mam krótkie ok. 27 dni. Wczoraj byłam 5t6d wieczorem na usg - jest zarodek z sercem wielkość 0,31 cm. Czy to nie za dużo? Termin na pierwszsj wizycie miałam na 4.04 po wczorajszym przesunięty wcześniej..
Widocznie miałaś wcześniej owulacje i szybciej doszło do zapłodnienia :) tylko się cieszyć, ze już takie duże dziecko :)
 
reklama
Tak?? Podpisywala wczesniej?? A czemu tak..? u nas zawsze we wrzesniu no chyba ze na zastepstwo..
Bo Pani dyrektor tak zadecydowała, że w kwietniu podpisuje ze mną umowę na kolejny rok. I zrobiła przedłużenie umowy. A dziś spotkałam się z nią i powiedziałam jej o ciąży i skakała z radości :) juz wiem, że dyżury mnie nie będą obowiązywały. Mam już pewne, godziny czyli ew i świetlicy 4 godziny w godzinach porannych. Wiec jestem już spokojniejsza :)
 
Do góry