reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2018

Hej dziewczyny... Byłam na USG maluszek pięknie się rozwija, ma 3 mm i poród mam planowany na 9 marca 2018 roku :tak: Serduszko pika pięknie. Lecz niestety wykryto tez torbiel na jajniku 3x2,5 cm.Nie zagraża ciąży ale niestety się strasznie martwię :sad: , że pęknie, że poronię :sad: Miałyście kiedyś taki przypadek?
A czy to na pewno torbiel? Bo u mnie niby torbielea drugi lekarz stwierdzil zetaka moja natura
 
reklama
@mimi8334 nie chcialam żadnej z was martwic :* caly dzien mysle o mojej przyjaciółce ze musiałam komus o tym powiedzieć. Nie ma się co martwic na zapas i myśleć..
@trele-morele witaj na forum. Tygodnie liczy sie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. mi w diagnostyce powiedzieli ok 180 zł za badania.
Ja chyba nie będę się niczym smarować, bo w pierwszej ciąży codziennie sie smarowalam a i tak mi wyszły rozstępy :( a na wszelkie balsamy i olejki wydała m fortune. A tak w ogole to nie lubię sie niczym maziac :)
 
Nigdy wcześniej nie miałam. .. teraz mam

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
W trakcie rutynowych badań w ciąży, ginekolodzy często wykrywają u pacjentek obecność torbieli. Nie powinien być to jednak powód do paniki. Torbiele nie mają wpływu na przebieg ciąży i zazwyczaj same wchłaniają się w kolejnym cyklu. Jednak przyszła mama powinna być pod stałą obserwacją lekarską.

To znalazlam w necie.
 
Hej dziewczyny... Byłam na USG maluszek pięknie się rozwija, ma 3 mm i poród mam planowany na 9 marca 2018 roku :tak: Serduszko pika pięknie. Lecz niestety wykryto tez torbiel na jajniku 3x2,5 cm.Nie zagraża ciąży ale niestety się strasznie martwię :sad: , że pęknie, że poronię :sad: Miałyście kiedyś taki przypadek?
Ja mam cyste na jajniku 5cm. Nie masz się czego obawiać do 12tc powinien się wchłonąć. A wiesz gdzie jest umiejscowiony??

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nigdy wcześniej nie miałam. .. teraz mam

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
Torbiele takie powstaja z pęcherzyków, czesto jest to po prostu przerosniete ciałko żółte. We wczesnych etapach ciążygwałtownie rośnie poziom gonadotropiny kosmówkowej (to hormon ciążowy produkowany prze zarodek) i własnie to stymuluje ich wzrost u niektórych kobiet. Jajniki pozostawia sie nietknięte ale pod obserwacją do momentu kiedy poziom gonadotropiny się stabilizuje a to nastepuje ok 8 tygodnia ciąży licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki. Wtedy torbiel(e) zaczynają sie wchłaniać i zanikaja całkowicie w pierwszym lub drugim trymestrze. Nie ma metod zapobiegania takim torbielom, ale sytuacja nie musi sie powtórzyć (rzadko się powtarza) w nastepnej ciąży.

Mam nadzieje, ze choc troche jestes spokojniejsza.
 
Hej dziewczyny... Byłam na USG maluszek pięknie się rozwija, ma 3 mm i poród mam planowany na 9 marca 2018 roku :tak: Serduszko pika pięknie. Lecz niestety wykryto tez torbiel na jajniku 3x2,5 cm.Nie zagraża ciąży ale niestety się strasznie martwię :sad: , że pęknie, że poronię :sad: Miałyście kiedyś taki przypadek?
Hej. To ja Ci opowiem moja historie. W marcu poronienie, w kwietniu wielka torbiel 5/6 cm przed każdym kolejnym okresem ból jajnika nieznośny, przed tym który nie przyszedł też. I cały 5 tydzień ciąży też. Ból piekacy ciagnacy aż do pachwiny. Umieralam ze strachu że to ciąża pozamaciczna przez tą torbiel albo nawet ze to nie ciąża tylko hormon przez torbiel podwyższony. Poszłam na usg. I ciąża w macicy a żadnej torbieli już nie widać. Czemu aż tak ten jajnik bolał nie zgadne. I u Ciebie zniknie w pierwszym trymestrze. Mi gin w kwietniu jak ja znalazł powiedział że ciąża to najlepsze lekarstwo na torbiele. Takie torbiele czynnosciowe pojawiają się częściej niż myślimy. Głowa do góry :)
 
Dzięki no właśnie podobno się wchłaniają w 1 trymestrze ciąży ale powiedzcie mi dziewczyny czy ja mogę współżyć z mężem?

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Ewusia12 skoro torbiel nie zagraża ciąży to nie ma sie co martwić. Pewnie lekarz bedzie obserwowal zmianę na kazdej wizycie. Znam przypadek gdy dziewczyna miala duza torbiel, byla przygotowana do operacji usunięcia i na usg przed zabiegiem okazalo sie ze torbiel sama sie wchlonela :)
 
reklama
a to akurat nie jest prawda, ja się bardziej martwię wpływem samej nikotyny bo ona jest tu substancją czynna, ale mocno pracuje nad rzuceniem dziadostwa, gdybym wierzyła, że tak szybko zajdę w ciążę to bym już dawno się za to zabrała, a tak myślałam ' i tak pewnie się nie uda, ludzie latam się starają' xd
Z czasem ci sie uda. Tu gdzies na forum byl kiedys filmik jak dziecko reaguje nikotyne
 
Do góry