reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2016

Znalazłam na necie, że pierwsze ruchy dziecka są odczuwalne między 14 a 18 tyg. ciąży, jednak wcześniej mogą je odczuwać kobiety szczupłe.
 
reklama
Koncze 11 tc i juz sie tych ruchow doczekac nie moge <3 ja cały czas czuje ze bedzie chłopak a mój mówi że dziewczynka bo miewam mdlosci w czasie jazdy. Mowi ze chlopczyk by kochał samochody jak tatus ;) Wczoraj w tesco ogladałam takie malenkie spioszki az mialam.ochote kupic. No ale za wczesnie jeszcze. Podswiadomie zerkam na te dla chlopcow w pierwszej kolejnosci ;)
 
mnie też się wydawało że czuję takie motylki, ale nie wiem, chyba jeszcze za wcześnie, uwierzę, jak będzie się częściej powtarzać no i jak zobaczę w piątek kruszynkę na USG bo już się stęskniłam za tym widokiem.
 
Natka, mnie tez kość ogonowa boli praktycznie od poczatku ciazy, ale tylko wieczorami, jak juz zmęczona jestem, a wtedy bol jest taki, ze wstać nie moge. Nie mam pojęcia co to jest, w pierwszej ciazy nie miałam nic takiego. Miałam zapytać o to lekarza ale oczywiscie zapomniałam, a następna wizyta dop. za miesiąc.
co do ruchów dziecka to ja w pierwszej ciazy poczułam dop. w 17 tyg.
Dziewczyny, wydawało mi sie, ze nie mam nic brzucha jeszcze, a jak wczoraj założyłam spodnie to sie juz nie dopięłam :szok: do tej pory przez te upały chodziłam w sukienkach i nie zauważyłam, ze ciasno sie robi, muszę jutro jechać do sklepu po jakies spodnie ciążowe.
 
Ja w poprzedniej ciąży wyraźne ruchy poczułam ok.17 tygodnia. Nawet pamiętam sytuację: byliśmy na weselu i nagle powiedziałam do męża, że czuję coś twardego na brzuchu. On dotknął i faktycznie, było twarde wybrzuszenie. Od tamtej pory były już codzienne kopniaki ;).
Ja to Wam powiem, że raz mam brzuch i jak mam wzdęcie to nawet dosyć solidny a rano to prawie go nie widać heh. No i całe szczście jeszcze się dopinam w dżinsy, bo na jesień to pewnie trzeba będzie się wyposażyć w nową garderobę.
 
Ale tu się wizytowo zrobiło! Oczywiście gratuluję dobrych wieści :-)

Poziomka no ja się jeszcze dopinam w spodnie ale raczej to kwestia czasu, bo większość mam z wysokim stanem... Albo za duże tak, że wygląda to jakbym w worku chodziła :sorry:

Siwa88 gratulacje dla synka :tak: To teraz tylko trzeba mieć oczy dookoła głowy jak już nie będzie chciał za rękę chodzić :-D

Sylvi dzięki za namiar na targi, a orientujesz się jaka jest cena za wejście, bo nie mogę tego znaleźć?

Asia1989 wszystko będzie dobrze z krwiakiem, zaraz się wchłonie, trzeba się trzymać takiej myśli :tak:

Volka mi się zawsze wydawało że genetyczne to te z pomiarami przezierności fałdu karkowego, ale mogę się mylić :sorry: Jak to było czuć ruchy bliźniąt, jak zasypiali to razem, czy miałaś kopniaki z dwóch stron 24 na dobę? ;-)

Kubusiowa, no tak, przyjeżdżasz na izbę przyjęć z krwawieniem w ciąży, a oni nie zarejestrowali na co Cię "leczyli" :sorry: Haha uwielbiam takie historie. Całe szczęście że jest darmowe leczenie, bo dzień hospitalizacji to sporo kasy

Arusiowa i jak, udało Ci sie dostać do endokrynologa?

Kate009 o masz, ale pechowo z tą osą. W ogóle zauważyłam że w te lato komarów w ogóle nie ma, tylko wszędzie osy! Ja słyszałam o przykładaniu plasterka cebuli do ugryzionego miejsca, ale nie wiem na ile to się sprawdza.
Izik moja mała też jest fanką Peppy, nie wiem co jest w tej bajce że tak dzieci przyciąga :sorry: Co do ruchów to ze 2 razy miałam wrażenie bardzo delikatnego smyrania, ale to chyba za wcześnie, bardziej to jelita... Kiedy poczułaś ruchy w pierwszej ciąży? U mnie były w 15/16 tygodniu i to już było pykanie jakby ktoś palcem pstryczka robił, więc też wcześnie

Natka mnie też niemal codziennie brzuch jak na @ boli. Gin nie zauważył nic niepokojącego, tym bardziej, że żadnych plamień nie ma, więc to może być po prostu rozciągająca się macica... Nie miałby Ci ktoś z rodziny podesłać nospy?


Jeszcze w temacie przepowiadania płci i zabobonów to moja babcia w 1 jakoś na początku pytała po której stronie brzucha czuję dziecko, jak po lewej to dziewczynka, bo ona miała 4 synów i wszyscy siedzieli po prawej stronie :sorry: No i się sprawdziło :-D Teraz też czuję jakby kulkę z lewej strony, ale kto wie... :-D
 
Nailie moja fasolka po prawej stronie jest (wczoraj na USG byłam dlatego wiem). Jakby patrzeć co mówiła Twoja babcia to chłopak będzie, ale ja mam przeczucie na dziewczynkę :-D:-D Fajnie się tak słucha innych co będzie :D Część mi dziewczynkę przepowiada, a część chłopca :-) Dla mnie najważniejsze by było zdrowe :)

A co do ruchów to też nie mogę się ich doczekać, ale nie mam w tym żadnego doświadczenia, bo obecna fasolka to moja pierwsza :-)

Miłego dnia :)
 
reklama
Ja tez czuje po lewej stronie bardziej, na ostatnim usg tez dzidzia byla po lewej stronie. Jezeli na nastepnej wizycie bedzie wszystko ok(nie wiem czy bedzie usg) to chyba sie nie powstrzymam i cos kupie :)
 
Do góry