reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2016

reklama
Hej patrzę na marcówkach poniedziałek był pod znakiem wizyt. I ja swoją odpękałam :-) Myślałam że nie będę się w tej ciąży stresować, ale widzę że im dalej w las tym większa panika. Pierwszy raz osiągnęłam ciśnienie 117/75 kiedy całą poprzednią ciążę miałam 90/60 :oo:
Wyniki mnie zaskoczyły. Bałam się o swoją glukozę, a ta w najlepszym porządku blisko dolnej granicy, za to TSH niebezpiecznie niskie :zawstydzona/y: Nastraszył mnie doktorek, że niskie TSH może prowadzić do poronienia, dał skierowanie do endokrynologa na cito, dziś będę walczyć żeby gdzieś mnie upchnęli, bo zejdę ze stresu :zawstydzona/y:
No i skierowanie na prenatalne dostałam także teoretycznie należy mi się za free, ale jak dzwoniłam się umówić to powiedzieli, że mogę się nie zakwalifikować bo za młoda jestem ("zaledwie" 31). Jak nie nie wezmą na nfz to chyba odpuszczę te badanie (u nas 400 zł usg+ pappa), ewentualnie pójdę tylko na usg jeśli mój prowadzący nie czuje się wystarczająco kompetentny by je zrobić.
 
U nas dzisiaj pada, leń niesamowity, moje dziecię by tylko Peppę oglądało a ja bym chyba najchętniej spać poszła :confused2: za to poprawiłam sobie trochę humor i kupiłam sukienkę ciążową, tak mi ostatnio brzuch urósł, że postanowiłam go jakoś wyeksponować póki jeszcze ładnie na dworze.

Prenatalnych też nie będę miała, bo jestem za młoda- mój gin nawet nie wspominał. Widocznie jestem w małej grupie ryzyka, a usg wyszło dobrze. Tyle mi musi starczyć.
Niby każdy mówi, że ciąża to taki wspaniały stan a przed każdą wizytą nieopisany lęk, a te 9 miesięcy to wielka niewiadoma. Bo dopiero po porodzie przychodzi taka ulga.
 
Hej, chciałam napisać że mi mdłosci minęly, ale chyba nie bo znow czuje. Wczoraj użadliła mnie w kciuka osa, a ręka cała spuchnięta, dretrwieje i wysypka... byłam u lekarza i tylko wapno kazał brać i smarować altacetem....palców nie mogę zgiąc taka bańka :) Ja jutro na 18.30 wizyta...
 
Ja byłam na tym USG prenatalnym i tylko na nim krwi do badania nie oddawałam. Nie stwierdzono podwyższonego ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowych. Moja fasolka ma 66,2 mm :-) Wszystkie parametry w normie, dzisiaj leniwa była, rączki na głowę dawała i zasłaniała twarz :-D Pan doktor stwierdził, że jest za wcześnie na prognozowanie płci, niektórzy doktorzy już coś mówią na tym etapie. Czy którejś z Was co była na USG prenatalnym coś powiedzieli o płci?
 
Hej biedna dzasti - fuu osy!!!
Ja bylam dzisiaj na pierwszym scanie, ale w uk. No i jutro 14 tydz (pelny) malenstwo ma 80mm i termin na 24.02
dzieciatko sie usmiechalo. Tutaj sa zobowiazani nie mowic plci do 20 tyg ciazy. Ale mam nadzieję, że to chłopiec - jakdoktor powiedział mi w Polsce - oczywiście bez zadnej gwarancji. Zobaczymy. 8.10 mam nastepnd usg!!!
 
reklama
Duze juz wasze wasolki.

Ja sie niestety martwie. Bardzo brzuch mnie boli, jajniki i kosc ogonowa. Leze drugi dzien, ale nie przechodzi

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry