reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamusie 2017

Makijaż w szpitalu [emoji23][emoji23][emoji23]
Nie no spoko. Jak ktoś ma ochotę i czas to luz, mnie tam nic do tego. Ja po prostu pamiętam jak czułam się po urodzeniu Krzysia. Zasadniczo do szczęścia wystarczył mi prysznic i krem na twarz ;)

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No ja właśnie dlatego kupię ze dwie trzy koszule aby po porodzie w domu tez wieytzyc aby sie zagoilo szybciej...Nie Wiem czy tu znajde te majtki z siatki co u nas w aptece dlatego powiedziałam mamie ze jak będzie wysyłać obrazek nad łóżeczko anioła stróża to aby mi zakupiła w aptece...mi napewno maz będzie pomagał pod prysznicem w szpitalu ja na ogół maluje sie od święta czy urodzin...ale jak dojdę do siebie to będę musiała delikatny makijaż robić aby maleństwo miało zawsze piękna mamusie...z farbowania włosów zrezygnowałam bo chce wrócić do naturalnego koloru i juz tez kolor jest nawet całkiem całkiem...jeszcze teraz muszę skrócić bo mi tak szybko teraz rosną ze grzywka juz do oczu leci a trzeba tez jakoś w razie czego w szpitalu wyglądać...
 
Mi chyba nie chciałoby się malować w szpitalu... włosy umyć wiadomo, odświeżyć się, przebrać, ale żeby nakładać tapetę... oj nie nie ;) Pewnie są kobietki co nie wyobrażają sobie bez do ludzi ;)

My dzisiaj robiliśmy sesję brzuszkową domową z mężem :) Potem zakupki, parę pierdół dla Poli szczotkę z grzebykiem, pieluszkę flanelową, bo wzór mnie urzekł :p body i skarpetki. No i spożywka, zaczęliśmy jeść lekkostrawnie na mój refluks, parowar "odkurzony" i wszystko na obiadek z niego robimy :)
 
I ja witam marcoweczki. Zapowiada się leniwy dzień z nauka angielskiego buu. Dziewczyny a Wy robicie sobie sesje z brzuszkiem?
Oj w marzeniach pozostanie takie cudo :)
kolaz-niemowle.jpg
 

Załączniki

  • kolaz-niemowle.jpg
    kolaz-niemowle.jpg
    114,5 KB · Wyświetleń: 2 243
Ostatnia edycja:
No to troche mnie tu nie było [emoji12]do nadrobienia 16stron[emoji85]

U mnie w szpitalu niedlugo lista potrzebnych rzeczy a na SR jeszcze mniej kazali zabrac dla dziecka niz na tej liscie maja wiec mam upatrzona jedna torbe i mam zamiar sie do niej zmieścić:)na foteliku przygotuje ubranie dla siebie i dzidzia na wyjscie i P mi przyniesie:)
Jak dojdzie lozeczko(poczatek lutego)to rozkladamy je i wozek i wtedy wpakuje wszystko co juz mam a potrzebne do wozka i zobaczymy ile tego wyjdzie:) jeszcze komode musze.kupić w ikei ale to sie wybiore z mama w tym tyg albo nastepnym.

Tylko dalej kminie czy te wielkie podpaski belli to 1opakowanie czy 2?w domu narazie mam 1.

Szpital mam tez niedaleko a jeszcze blizej maja teraz po przeprowadzce tam tescie,moi rodzice i brat bo dawniej wszyscy obok.sb mieszkalismy 2ulice od szpitala wiec zawsze ktos cos dowiezie jak P bd w pracy bo wolne to dopiero bd bral jak wyjdziemy pewnie tzn od dnia wypisu juz zeby nas zabral i juz z nami był min 2tyg:)

Ja nie wiem w czym pojade do szpitala.w czyms co bedzie mi wygodnie zdjac tam[emoji12]i w czym bedzie mi dobrze:)cos na po odloze sb w domu wiec na pewno nie w tym[emoji3]

Jak odejda wody juz to slyszalam ze szybciej trzeba sie wybrac do szpitala ale tez nie na zaboj i juz nas nie odesla jak wod nie ma.
A codo skurczy to te porodowe sa podobno takie ze juz nie ma szans sb przysnac np jak przy tych wczesniejszych.tak mowili na SR i ze nie przeoczymy tego na pewno. No i nie przejda po nospie i cieplej kapieli.
Ja moge wybrac czy mnie ogola ale mam.nadzieje zrobic to w.domu sama no albo P bd pomagal.zalezy jak bd.z.wygoda tego.narazie problemow nie mam ale moga sie pojawic kiedys. Lewatywe chyba bym chciala jesli samo nie pojdzie wczesniej. Podobno lzej rodzi sie.







f2w3d5qppdk8cfc5.png
 
Do do lewatywy to ja z córka o tym nie myślałam choć wiadomo bałam siw troche 2;) No ale w efekcie było tak ze jak juz trafiłam na porodówkę przed tymi super mocnymi skurczami poczułam takie parcie ze myślałam ze to dziecko a to 2 była ;) położna dała mi czopek pozbyłam sie czego miałam w 10 min pózniej i zaraz potem odszedł mi czop. Wody poleciały ba samym koncu przy 9 cm wiec jakbym czekała w domu aż odejdą mi wody to miałabym poród domowy ;)
 
Ja sie zastanawiam nad laktatoewm.czekam na przyplyw zlotej mysli bo narazie nic nie wiem[emoji12]mam nadzieje ze mam jeszcze czas do 38tyg conajmniej[emoji4]wiec dam rade chyba podjac jakas decyzje heh[emoji4]

Cos musze kupić bo mamy wesela caly czas odrazu po.porodzie i panienki a jestem swiadkiem wiec na chwile sie stawic musze a P bedzie podawal odciagniete. W ogole to dostal ostatnio zaproszenie na kawalerski 26.03 3dniowy i zdeka smutno to mowil ale przeciez wiadome ze nigdzie nie pojedzie bo albo urodze dopiero co (licze na porod najpozniej do teminu30.03) albo jeszcze nie i na pewno nie pojedzie kij wie gdzie bo nie wroci a pijanego i tak nie wpuszcza na porodowke bo kaza dmuchac.

Mojej kol meza kobitki ze szpitala wysylalay po laktatoe jakis zeby pobudzala laktacje.


Hehe koszula i bez makijazu ze nie wolno?kazdy chodzi jak.chce.jedna sie wymaluje i nie pozwoli zeby ktos ja zobaczym bez makijazu a inna nie zwroci na to uwagi.ja pewnie zabiore podklad i tusz jakbym miala sie fatalnie czuc albo wory pod oczami zamaskowac bo zle mi pewnie bedzie jak ktos mnie bedzie odwiedzial a ja jak panda[emoji12] zobaczy sie jak moje samopoczucie po[emoji12]tez jak nie bd chciala nikogo widziec to powiem sory ale zobaczycie sb dziecko jak wroce do.domu a teraz nie przychodzcie.P na pewno bd chciała ale nie moge teraz powiedziec czy kogos wiecej bede miala ochote widziec.

Sesje ciążowa robie i noworodkowa tez[emoji1]pamiatka musi byc . Co tydzien tez P mi robi foto brzucha.

A ta kolejnosc w porodu jest wlasnie rozna. Mozemy miec skurcze i rozwarcie sie zaczyna robic i wtedy jak dojdzie do 5minut i trwa chyba 30sekund czy wiecej trochę to dopiero wtedy do szpitala bo tak to bd sie nam dluzylo w.szpitalu a w domu mozna czyms zajac głowe i rece(dlatego tez zakupilam pilke na ktorej bd intensywnie skakac od 38tyg i czekac do tych skurczy w czasie porodu) ale moze tez zaczac sie od odejscia wod i nic wiecej i wtedy trzeba do szpitala szybciej jechac bo dziecie bez wod

f2w3d5qppdk8cfc5.png
 
reklama
U mnie na wyprawce do szpitala są napisane 2paczki podkładów, także juz wiem ze w walizkę się nie zmieszczenia bo same te podpaski, pampersy, chusteczki zajęły by mi większość walizki, a jeszcze ręczniki duzo miejsca zajmą. Zazdroszcze ze nie masz problemów z goleniem bo ja wszystko na czuja robię, pępka swojego juz nie widzę; (
Ja się waham nad sesja z brzuchem, boje się ze będę żałować ale chyba się na nią nie zdecyduje, nie czuję się dobrze ze sobą taką wielką i myślę ze na zdjęciach byłoby to widać.
 
Do góry