reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌼🌸Marcowe kreski 🌸🌼 wiosenne kwiaty rozkwitają, a nasze testy dwie kreseczki dają

reklama
Powiedział że na usg pcos nie widać więc wynik AMH świetny. Dostałam metformax, o dziwo sam zalecił acard 150. Stymulacja powiedział że nie ma sensu skoro owulacje mam i nie chce póki co za dużo w to ingerować, tym bardziej że znowu jajowód świeżo udrożniony (on robił zabieg i mówił że faktycznie było tam trochę śluzu nagromadzonego i kontrast to przepchnął). A inseminacja zależna od wyników nasienia, więc zobaczymy czy ewentualnie zdążymy przed owu jeszcze w maju zrobić seminogram :)
O histero powiedział że jak najbardziej jest sens zrobić diagnostyczną, ale też chce dać nam te trzy miesiące najpierw.
Z jednej strony chciałabym wszystko na już, stymulacja, najlepiej od razu histero i w tym samym cyklu inseminacja 😅 ale no wszystko co mówił ma sens… muszę się trochę bardziej uzbroić w cierpliwość 🙈
Uważaj, żeby nie brać od razu zbyt dużych dawek metformaxu, bo możesz mieć rewolucje żołądkowo-jelitowe. Ja biorę Avaminę i mam przejść do dawki prawie 2600 dziennie, brałam przez tydzień 1500, po tym wzięłam dodatkową 500 i skończyło się to źle. Za szybko to zrobiłam i już pół godziny po dawce tysiąc wieczorem zaczął mnie boleć żołądek, a następnego dnia była biegunka.

Super, że nie widać pcos. Co do AMH to jak widać co lekarz to inna wersja, jak tu być mądrym..
 
Uważaj, żeby nie brać od razu zbyt dużych dawek metformaxu, bo możesz mieć rewolucje żołądkowo-jelitowe. Ja biorę Avaminę i mam przejść do dawki prawie 2600 dziennie, brałam przez tydzień 1500, po tym wzięłam dodatkową 500 i skończyło się to źle. Za szybko to zrobiłam i już pół godziny po dawce tysiąc wieczorem zaczął mnie boleć żołądek, a następnego dnia była biegunka.

Super, że nie widać pcos. Co do AMH to jak widać co lekarz to inna wersja, jak tu być mądrym..
No wiadomo, każdy ma jakieś swoje podejście a kto ma rację to nikt nie wie 🙈 to tak jak z tsh, jeden lekarz powie że musi być koło 1, a drugi stwierdzi że wyższe jest dobre 🤷🏼‍♀️ Zapisał mi dokładnie Metformax SR 750mg 2x1, myslisz że też się nastawiać na przygody? Uprzedzał mnie że może być luźny stolec 😅
 
A mi dzisiaj nagle na wieczór pojawił się śluz jakby płodny, choć płodny nie może być bo jestem już po owu 🤣 nie wiem o co biega, wczoraj i ostatnie kilka dni miałam dosłownie pustynię, aż ciężko mi było zaaplikować luteinę 🙈
 
No wiadomo, każdy ma jakieś swoje podejście a kto ma rację to nikt nie wie 🙈 to tak jak z tsh, jeden lekarz powie że musi być koło 1, a drugi stwierdzi że wyższe jest dobre 🤷🏼‍♀️ Zapisał mi dokładnie Metformax SR 750mg 2x1, myslisz że też się nastawiać na przygody? Uprzedzał mnie że może być luźny stolec 😅
Oj nie startuj od razu z taką dawką. Ja po 2 tygodniach zażywania 750 próbowałam dołożyć drugą i rewolucja jelitowa plus nudności pojawiły się ekspresowo. I do tego z potwornie śmierdzącymi 💨🙈🤣 Po miesiącu udało mi się przejść na dwie tabletki w połączeniu z sanprobi barier. Ale też raz na czas zdarza się rano nagla biegunka .
 
tez mam takie doświadczenia za sobą 🤪
Niestety ja też i to nawet dziś 😏 czuje się jak jakiś szaleniec 😛 test jest biały, wpatruje się w niego przez 15 minut, więc już dawno mija czas odczytania wyniku, a potem po godzinie trzeba sprawdzić czy czasem kreska się nie pojawiła. Nie potrafię tego wyjaśnić 😛
 
Oj nie startuj od razu z taką dawką. Ja po 2 tygodniach zażywania 750 próbowałam dołożyć drugą i rewolucja jelitowa plus nudności pojawiły się ekspresowo. I do tego z potwornie śmierdzącymi 💨🙈🤣 Po miesiącu udało mi się przejść na dwie tabletki w połączeniu z sanprobi barier. Ale też raz na czas zdarza się rano nagla biegunka .
o raju dobrze że uprzedzasz, jeszcze na weekend wyjeżdżam do koleżanki to wolałabym tam uniknąć takich atrakcji😆 a lepiej na początek brać rano czy na noc?
 
Niestety ja też i to nawet dziś 😏 czuje się jak jakiś szaleniec 😛 test jest biały, wpatruje się w niego przez 15 minut, więc już dawno mija czas odczytania wyniku, a potem po godzinie trzeba sprawdzić czy czasem kreska się nie pojawiła. Nie potrafię tego wyjaśnić 😛
nam nie musisz tego wcale wyjaśniać, my rozumiemy doskonale 😂
 
reklama
No wiadomo, każdy ma jakieś swoje podejście a kto ma rację to nikt nie wie 🙈 to tak jak z tsh, jeden lekarz powie że musi być koło 1, a drugi stwierdzi że wyższe jest dobre 🤷🏼‍♀️ Zapisał mi dokładnie Metformax SR 750mg 2x1, myslisz że też się nastawiać na przygody? Uprzedzał mnie że może być luźny stolec 😅
Ja przez 3 miesiące brałam 2 x 500 mg i było ok. Po 3 miesiacach dołożyłam kolejna 500 i też było ok, ale niestety to uśpiło moją czujność. Po tygodniu brania dobowej dawki 1500, wzięłam 1000 na wieczór i to był błąd. Następnego dnia nie wzięłam ani jednej, bo musiałam dojść do siebie. Musisz powoli, stopniowo przyzwyczajać organizm do tej metforminy.
 
Do góry