reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

Melek muszę ci powiedzieć że w tej szafirowej chuście ci do twarzy ładnie wygladałąś wrecz ślicznie hmmm u zekły mnie te zdjecie , chyba się zgodze na ten ślub w turcji rodzinny i z tym malowaniem hahahaha Karolcia czytałam twoja historję gratuluje piękna opowieść
 
reklama
Melek,bardzo ładne zdjęcia i bohaterka też.A może byś się pokusiła o opisanie ze szczegółami jak to wszystko wyglądało_Od poczatku do końca.
Pozdrawiam i życzę,aby Twoje chyba najważniejsze marzenie się spełniło.
 
Dziekuje dziewczynki bardzo.
Mam nadzieje, ze zachecilam Was troszke tymi fotkami poniewaz noc henny to bardzo fajna tradycja i mam naprawde mile wspomnienia.

Otoz noc henny to wieczor zarezerwowany tyko dla kobiet.
W tradycyjnych rodzinach, zapraszane sa wszystkie kobiety z rodziny, sasiadki i w ogole kazda kobitka jaka sie nawinie. Moja noc henny byla raczej kameralna - byly tylko moja Tesciowa i moje dwie szwagierki. Tesciowa zaprosila kobiete, ktora przygotowuje henne, recytuje Kuran, spiewa, tanczy, wrozy i co tylko.:tak:
To ta babeczk w bialej chuscie na zdjeciach. Siostry meza wystroily mnie w tradycyjny stroj z Dyarbakir (skad pochodzi rodzina), podarowaly mi prezenty - zlota bizuterie i zlota monete, ktora musialam trzymac w rece. Ta babka przygotowala henne z mocna herbata, ustroila ja swieczkami i tanczac spiewala tradycyjne tureckie piosenki:-) Henne ze swieczkami trzymala przez jakis czas nad moja glowa. Pozniej przystapila do dziela - nakladajac henne na moje dlonie i stopy oraz przystrajajac nia moja Tesciowke i szwagierki. Generalnie bylo duzo smiechu i zabawy - opowiesci, zyczenia, wrozby i modlitwy.
Co do samego slubu to bylam przerazona bardzo - byla rodzina meza i imam, ktory udzielal nam slubu - tlumaczyla mi wszystko na francuski zona brata mojego meza. Ja tylko powtarzalam za imamem regolke.
Jesli macie jakies pytania, to chetni odpowiem.:-)
 
piszesz był imam więc jak rozumie był to ślub muslimski , nie znałaś jezyka??? musiałaś przejsć na islam /??? jeju jestem bardzo ciekawa ??? z ytrego co Aykut mi pisez noc z malowaniem robi się nie tylko przy ślubie religijnym ????
 
Melek cudnie wyglądałas podczas kna gecesi. Ja nie doswiadczyłąm tego rytuału na sobie, a byłaś jedynie jego naocznym świadkiem podczas śłubów Alego sióstr. U jednej najmłodszej siostry to nawet pomagałam przy nakładaniu tego - ale nie powoem , bo były to takie meocje , że aż dłonie mi drżały z podekscytowania. To jest naprawdę cudna tradycja, a przy tym jeszcze te tureckie śpiewy. Baśn z 1001 nocy:-)
A wasz ślub trwał tradycyjnie 3 dni? To tez jest ciekawy aspekt tureckiej kultury - pamietam jak najmłodsza siostra Alego wychodziłą za mąż to nie mogli zrobic 3- dniwego ślubu bo ich czas naglił z wyjazdem do Niemiec- było duzo zachodu aby to wygladało tak jak na tradycyjnym weselu. Ale udało się. Ja tez wybawiłam sie za wszystkie czasy- najwiecej przyjemnosci sprawił mi taniec Dostluk halayi, który jest tradycyjnie tańczony przy takiego typu uroczystościach. No a po weselu to juz tylko zostaje płacz i zawodzenia najbliższej rodziny panny młodej- żeńska część rodziny zbiera sie w " spazmatycznym" płaczu. Nie powiem żeby i mnie te sceny nie wzruszały- choc nigdy nie płakałam podczas wesel i tłumaczyłam , że u nas jest dułżo radości a nie takiej rozpaczy podczas wesela. Ale i tak patrzono na mnie w dziwny sposób i tylko nieiwle osób rozumiało dlaczego u nas nie płacze sie az do omdlenia. Bo i takie sytuacje sa nieodzownym elementem kończącym wesle, gdy panna młoda ma zakładana na głowę czerwona wolae i czerwony pas i jest zabierana z domu , odwozona dp domu męża i jego rodziny. Potem po kilu dniach nie może ona wcale przyjść z wizyta do swojego dawnego domu.:-( Trochę to smutne.
 
Dzieki Melek za komplement na temat corci :)

Mozesz napisac jak dlugo jestescie po slubie? Czy Twoj maz byl w Polsce? Mieszkaliscie tam moze? Jakos tak jestem ciekawa :)

Pozdrawiam
 
reklama
TN3-22358-Au-revoir-A-bientot-A-la-prochaine-Bye.gif
 
Ostatnia edycja:
Do góry