reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

Hej dziewcyny
Mam do was pytanie....
Cały czas sie klocimy ze Serdarem oto dlaczego on nie moze prowadzic auta w Polsce
tzn ja sie wsciekam bo na wszystkich imprezach ja prowadze i nie pije a on moze.
Czy wie moze ktoras z was co zrobic zeby tureckie prawo jazdy dzialalo rowniez w Polsce?
Aha i jescze jedno Serdar ma wize na rok wize biznesowa czy potrzebuje jescze jhakies papier zeby otworzyc tutaj firme?
pozdarwiam
Aha i jeszcze jedno...
mam andzieje ze ktoras z was bedzie mogla mi pomoc....
slcuhajcie jestem taka sierota biore od 6 miesiecy tabletki antykoncepcyjne Novynette....
ale tak jak wam pisalam bylam w szpitalu w turcji i jak wrocilam do Polski to przypisali mi Augmentin....
to antybiotyk
zaczelam go zazywac i jak tylko sie doweidzialam ze moze obnizac skutecznosc anty. przestalam je jesc zjadlam tylko 6 tabletek i po 3 dniach sie kochalam....
Jezuu dziewczyny umieram ze strechu ze moge byc w ciazy pomuszcie...
wczoraj zrobilam sobie test ciazowy.... tak zeby sie uspokoic wyszlo ze nagetywne ale uplynelo tylko 4 dni... jezuuu zwraiuje
 
reklama
Coś tak cicho się zrobiło.Czy każda z nas tak zajęta,czy też może na razie nastąpił jakiś przesyt?Mam nadzieję,że forum znów odżyje,ze nie umrze śmiercią naturalną.
Aureolo,co tam u Aykuta?Udało mu się podpisać kontrakt w Mugli?
Hakkari to chyba najgorsze rozwiązanie. Nie wiem Aureolo,czy wiesz z czego obecnie słynie Hakkari.
A poza tym jak się czujesz?
Pozdrawiam
 
Nata co do prawka nic na ten temat nie wiem , szukaj raczej w internecie , znaleźć można tu wszystko , co do tabletek nie martw się , antybiotyk może zminimalizowac zabezpieczenie , ale nie musi , pozatym do tego by zajść w ciąże pare innych czynników potrzeba - dni płodne itp. , pozatym jak bierzesz tabletki anty. od dłuższego czasu to masz dość dobre zabezpieczenie , proponowałą bym sie uspokoić i wyluzować , pozatym hmm jak by już - wierz mi dziecko to nie jest nieszczeście ...............jakoś tak mi sie pomyślało .................................... Bemol hmm no więc tak wiem z czego słynie hakkari ale nie stety w Mugla kontrakt musiał by podpisać na 24 miesiące , a hakkari chyba ze wzgledów na to z czego słynie daje lepsze warunki podpisał tylko do końca sezonu czyli 7 tygodni i dostał ponad 2 000 $ niezła kwota więc , chyba teraz wiesz co wybrał , mimo moich sprzeciwów i jego matki , tak właśnie tak jest w Hakkari od poniedziałku trenuje , dzwoni i pisze codziennie , przed wczoraj nie wychodzil oprócz treningu z klubu bo jakaś z partyzanki dziewczyna umarła i ją żegnano i demonstracje było całą noc , strzelali w niebie z broni itp. a on mówi tak - '' obie z matką przesadzacie ; wiem że to taki i taki miasto , ale ja tu nie przyjechałąem na wojne ani się bawić tylko grać w piłkę i to robię minie 7 tyg. i będę z powrotem '' hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:szok:
 
Nata patrz co znalazłam dla ciebie ------------'' pomimo iz obywatel Turcji posaida prawo jazdy
tureckie to i tak musi zdac w Polsce testy (brak polsko-tureckiej umowy
miedzynarodowej dot.prawa jazdy).''
 
Aureolo.właśnie o to mi chodziło,że Hakari i cała prowincja to najbardziej niebezpieczny obszar w Turcji ze względu na toczace się walki.Prawie kazdego dnia ktoś tam ginie,i żołnierze i partyzanci i zwyczjni ludzie.Najlepiej jak Aykut nie bedzie bez potrzeby szwedał się po ulicach.
 
dzięki za troske droga Bemol , ale wiem to ja ,wie to jego matka i wie to on , ale jego nilkt nie jest w stanie powstrzymać na miejscu ,nie umie usiedzieć, w każdej wolej chwili leci na internet pogadać ze mną , wczoraj siedział w kafejce internetowej do 24 ich czasu , i nie umiałam go wygonić , poszedł jak zamykali kafejkę .........hmm dużo mi opowiada co się tam dzieje , sam on jest w szoku , cała hakkari i okolice tego miasta , walki , strzelanina , wojsko , uzbrojeni ludzi , praktucznie to główna siedziba PKK hmmmm trochę się boje , ale powiedział mi 1 ''bardzo tęsknie , bardzo chce cię zobaczyć ,ale nigdy nie powiedział bym przyleć tu do mnie , nigdy ''
 
Tak,relacje bedziesz miała na bieżąco z tej całkiem innej i jakże niebezpiecznej Turcji. Niech nie siedzi tak długo w kafejkach.Niech myśli też o sobie i o tym, że dziecku potrzebny bedzie ojciec, gdziekolwiek by on nie był.Trzymam kciuki,by wrócił z kontraktu cały i zdrowy.
Przewodniki po Turcji ten rejon każa omijać szerokim łukiem.I chociaż niektóre z nich dawno były wydane,sprawa bezpieczeństwa,a właściwie jego braku, ciągle jest aktualna.
Pojutrze wraca z 3-miesięcznego pobytu w Turcji moja córka.Zwiedziła też kawałek wschodu,ale najdalej była w Adanie i Osmaniye.Tam jednak dość spokojnie jest.
 
HMMM mam nadziej że będzie wszystko ok ..................... no to tam jest niespokojnie codziennie , szczególnie opowieadł o przedwczorajszej nocy , całą noc strzelanina , błyski itp , ulice pełe domenstrujących ludzi z bronią , nikt nie miał odwagi wyjść na ulice , mówi że oni mają pewne plusy , bo każdy turek lubi piłkę a jeszcze w dodatku miejscową , więc oni chodzą ubrani w barwy drużyny co ma swoje zalety , ale z tym niebestpieczeństwem przewodniki mają racje , Aykut sam nie poleca zwiedzania tych rejonów , gdyby nie kasa i piłka , nigdy by tam nie pojechał , Bemol pewnie się cieszysz że będziesz miać swoją córkę anów zdrową w domu
 
Tak,cieszę się,że już wraca.Zadowolona z pobytu ale i mocno stęskniona za domem i rodziną. Wiesz,ja zawsze lekko się obawiam,bo w końcu ataki terrorystyczne nie tylko na wschodzie są.Co prawda ten rok trochę spokojniejszy w rejonach turystycznych.Moja córka po raz pierwszy została okradziona.Straciła torebkę z pieniędzmi,kartą kredytową.Na szczęście nie całą gotówkę miała przy sobie.Najgorsze jednak to,że nie mogła wybierać pieniędzy z bankomatu,bo tu w Polsce musiałam zastrzec jej kartę ale i konto.Dobrze,że wakacje spędzała u znajomych,bo inaczej musiałaby wracać dużo wcześniej.
 
reklama
Cześć słoneczka, faktycznie coś ostatnio tutaj przycichło, myslę że nawał obowiązków trochę nam krzyzuje plany wypowiadania się na forum. ja mam wieeeeeeeeeeeeeelki bałagan w mieszkaniu, wciąż sprzatam i sprzatma, kupujemy wykończenia i takie inne duperelki. Poza tym zaczęłąm już praktki z języka polskiego i nie ma mnie w domu do godzin popołudniowych. Nie mam teraz w mieszkaniu dostępu do komuptera ani interneu bo jeszcze nie mam ustalonej daty kiedy firma przyjdzie mi przełączyć internet do nowego mieszknia. Więc dziś zagladam na forum bo jestem u rodzicó. Mieszkamy niedaleko, tylko ulicę dalej, więć 3 minutki drogi:-)
Aureola Aykut jest naprawdę bardzo odważny, mój Ali za żadne pieniądze nie wybrałby Hakkari.Trzymam kciuki aby nic mu się tam nie stało.
Bemol02- i jak podobała się córce Adana i Osmaniye? To rodzinne strony mojego męża.:-)

Nata Tur- prawo jazdy tureckie niestety nie jest akceptowane w Polsce, obywatel Turcji musi podejść do egzaminu teoretycznego- jazda go już nie obowiązuje. Egzamin ten zdaje z tłumaczen przysięgłym.
 
Do góry