reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

aa to są np. urodziny kogoś , jest oczywiście tort ale każdy z gości trzyma w ręku osobną swieczuszkę na cześć solenizanta , no i oczywiście ich taniec [ sami mężczyźni ] oyna oyna ha
 
reklama
Co do Ayranu to ja go uwielbiam. W domu zawsze jest pod ręką - chłodny w lodówce w wielkiej Surahiye. Robimy go oczywiście sami z polskiego jogurtu , ale wychodzi naprawdę pyszny. nawet moja mama sobie czasem go podpija , a za turecka kuchnia nie przepada. Emruś to jeszczebardziej od ayranu lubi cacik- pewnie wiecie o czym mówię,
Ja nie lubie jeść na podłodze i tutaj w Polsce oczywiście tego nie praktykujemy. W ogóle ciężko mi tak siedzieć po turecku i nachylac sie do każdej łyzki.
A śluby Alego sióstr tez widziałam i tez byłam zaskoczona. Mnóstwo płaczu, płaczu , płaczu- wszyscy sie na mnie patrzyli jak z innego świata ,że ja miałam tylko uśmiech na twarzy. wiec odpowiedziałam,ze u nas to jest NAJSZCZĘŚLIWSZY dzien w zyciu każdej kobiety i każdy sie weseli a nie płacze. To zreszta nie były płacze- tylko lamenty świętokrzyskie połaczone normalnie ze spazmami.Tesvciowa to zaraz musi proszki łykać. Dziwny ten zwyczaj. No i oczywiscie zakładanie czerwonego pasa wokół talii panny młodej przez najstarszego brata oraz nakładanie czerwonej woalii na głowę. Ale mnóstwo płaczu przy tym wszystkim. Dla mnie az ponad miarę. W ogóle to taq cała 3- dniowa ceremonia sie ciagnie w nieskończoność. Ale henna jest naprade super- i te spiewy , które jej towarzyszą.
 
tak henna i mi sie podoba , o pasch wiem Aykut jest 1 bratem więc każdą siostrę wiązał hahah opisywał mi to , płacz też znam ale ja mówie przed ślubem o wybieraniu przez kobiety żone dla ich kawalera , o tym wszystkim na co patrza jak sprawdzaja czystość w jej domu , jej zapach czy nie śmierdzi , a potem podgladają ją pod prysznicem , jaką ma skórę i figórę hmmmm to coś niesamowitego dla mnie , wiem też o sekretach teraźniejszych turczynego dotyczących sexu , co robią zęby cnoty nie trać i mieć ja podczas 1 nocy obowiązkowej , wywieszanie na balkon przescieradał przez starsze kobiety z rodziny faceta po nocy , zakrwawionego , to zaszczyt dla całeuj rodziny , boże mi sie to w głowie nie mieści naprawde , mam to nagrane na filmie obejrzeli to oi przyjaciele tu łącznie z cała rodzina mojego szefa , każdemu wyszły oczy , podczas słuchanie tego ............:confused:
 
oh, takie wybieranie zon dla synow, czy mezow dla corek:-(, to bardzo starodawne i kultywowane jedynie chyba w jakichs mniejszych miejscowosciach, zeby nikogo nie urazic w miejscach mniej ''euroejskich''. izmir, skad pochodzi Ahmet, jest juz bardzo ''nowoczesny'' i takie rzeczy zdarzaja sie tam nie tak czesto;-). Ahmet ma dwoch braci, kazdy z nich wybral sobie sam zone a znajomosc trwala w kazdym przypadku juz jakis czas przed slubem. o zadnym szukaniu nie bylo mowy:no:... i bardzo dobrze, bo ja takie zwyczaje uwazam za barbarzynskie. meczyc sie potem z kims, kto ci zupelnie nie odpowiada... o zgrozo:szok:!! bardzo sie ciesze, ze Turcja powoli odchodzi od takich zwyczajow. owszem to, co europejsckie nie zawsze oznacza dobre, ale nasza niezaleznosc osobista i mozliwosc decydowania o sobie i swoim zyciu to podstawa:-)! lece- bo tu kolejny dzien piekna pogoda! trzeba korzystac:cool:!!! buzka
 
jasne shira jasne wiem to, ja tez sie cieszę ze Turcja odchodzi od tego ale wiesz na wschodzi jest tak dalej wierz mi wiem to i mehmet i aykut to samo opowiadli , choć co nowocześniejsze rodziny odstepuja od tego , ale dziewczyna nie moze sobie tam pożądzić , no chłopaki bardziej , siostry aykuta nie wybierały same mężów
 
dobrze. ze chociaz mezczyznom wolno wybierac, bo pewnie nie byloby nas tu teraz i naszch zwiazkow... :-D:laugh2:hihihi
 
hmmm bardzo dobrze nawet ha ha ha choc mnie osobiście to złości , dlaczego Aykut mógł podjąć taką decyzję a jego siostry nie hmm , dlaczego inne turczynki wybierają straszne , metody - sposoby sexu aby nie tracić cnoty bo muszą być cnotliwe przy ślubie , to jest okrutne i nie ludzkie według mnie , kultura kulturą , religia religią ale życie życiem bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 
reklama
nie wiem jak to jest z tym wybieraniem mezow gdzie indziej, ale moge wam napisac jak to sie odbywa w miescie Yildiraya - golbasi kolo adiyaman. tak wiec wybor pada zazwyczaj na kogos z dalszej rodziny, albo znajomych, albo znajomych znajomych, tak, ze zaazwyczaj sa to ludzie ktorzy choc troche sie znaja., nie calkiem sobie obcy. na poczatku taki chlopak przychodzi do domu dziewczyny na zapoznanie, oczywiscie rodzice obu stron musza byc obecni. kiedy chlopak i dziewczyna sie sobie spodobaja, no i oczywiscie rodzina ma sie sobie spodobac, to aranzuje sie zareczyny. jest to przyjecie na ktorym para zarecza sie oficjalnie i wtedy tez moga sie juz spokojnie ze soba spotykac, jednak zawsze pod nadzorem kogos z rodziny, nigdy tylko we dwoje. jak wszystko miedzy nimi iskrzy jak nalezy to jest slub. dziewczyna ma wybor czy lubi chlopaka, czy nie. tak bylo z sistra mojego lubego. zareczyla sie z chlopakiem i po paru tygodniach stwierdzila, ze on jej nie odpowiada, wiec zareczyny zostaly zerwane. nikt nie mial do niej o to pretensji.
czasami mysle, ze taki system nie jest zly., zwlaszcza w malych miejscowosciach, gdzie dziewczyna nie ma mozliwosci samodzielnie kogos poznac. np. w Golbasi nie ma zadnych dyskotek, kawiarni, czy nawet kina, a dziewczyny raczej nie wychodza same,czy nawet z przyjaciolmi, zwlaszcza wieczorami tylko zawsze z kims z rodziny.w duzych miastach to co innego. mam kolezanki z Antalii, jedna z Adany i one juz same znalazly sobie facetow.
jeszcze jedno powinnam dodac co mi sie niezmiernie podoba, zwlaszcza odkad mam corke, to to, ze dziewczyna nie sypia z facetami przed slubem. nie ma wielu partnerow, a jej maz jest jej pierwszym i ostatnim. moze troche wyolbrzymiam, ale to co sie teraz wyprawia wsrod mlodziezy, kiedy dzieci maja dzieci, 15 latki sypiaja co tydzien z innym to mi po prostu skora cierpnie.
do tego dziewczyny ktore znam sa naprawde dumne z tego, ze ich maz to ich jedyny. kiedys yildiraya siostra zadala mi pytanie, czy mialam jakis facetow przed nim, czy sie zkims calowalam itp. odpowiedzialam nie, a ona na to jakie to piekne i romantyczne, itp.
 
Do góry