reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

Leyla bardzo dobrze teściowej odpowidziałaś:-D
Z woda kolońską, tarhaną tez sie spotkałam. juz sie do tego przyzwyczaiłam. A co do zanizania wieku dziecka to zawsze zanim ja zdarze odpowiedziec to A;ego rodzina za mnie juz komus odpowie:-) To juz pewnie jest utwardzone w tureckiej kulturze.
Poza tym to jeszcze spotkałam sie z tym ,że gdy myje sie małe dziewczynki i jest ktoś z mężczyzn w poblizu( nawet ojeciec dziecka!!!!!!!!!!:szok:) to dziecku zakłada sie majteczki i tak sie je myje bez odkrywania intymnych miejsc. Byłam w totalnym szoku.

A jak jest u was w tureckich rodzinach- jedzą na tradycyjnej masa sofrasi czy tez na dywanikach? Rodzina męża to tylko na dywanie je . Na poczatku nie mogłam ise do tego przyzwyczaic, wszystko mi leciało złyzki zanim sie nachyliłam do jedzenia. Potem juz nabrałam wprawy;-)

Mam jeszcze zastrzezenia co do tradycyjnych tureckich tolate- wicie pewnie co mam na mysli. My w naszym tureckim mieszkaniu w alanyi zaraz ja zminilismy na normalną ( francuska toaleta ja nazywają)
 
reklama
TN3-22358-Au-revoir-A-bientot-A-la-prochaine-Bye.gif
 
Ostatnia edycja:
co do prysznica nie mam zielonego pojecia zawsze po sexie kąpaliśmy się razem nic więc nie wiem o myciu , myliśmy się nawzajem , robią z tego świetną zabawę hmmmmm jeśli chodzi o wc te które ja widziałam są normalne i maja tylko rureczki podłączone z bierzącą wodą do środka w jakim celu wiecie , ostatnio zaczeło to byc omawiane przez mojego Aykuta bo nic innego jak to martwi go po przyjeździe do Polski hahaha prosił zebym w domu zamontowałą rrkę , hmmm jestem w trakcie załatwiania tej sprawy haha skoro dla niego to takie ważne , a co do jedzenie to tak jedzą na ziemi jak nie ma dywaniku , rozkładamy gazety a podzłodze ale sztućcy brak jemy tym ich chlebkiem takim podobnym do macy tylko nie suchym , i do obiady musi być jogórt naturalny czego ja nie znosze więc ktos wypija za mnie haaaaaaaaaa
 
Gosia hahah nie wiątpie że się myjsz ha hmmm chyba ja też?? haha no żart oczywiscie , ale naprawde nie wiem nic o rytuale mycia po stosunku hmmmm
 
ojj, a ja juz nieco wiem:tak:... sama nie stosuje, ale Ahmet tak. rytual nazywa sie Ghusl. zgodnie z tym, co mowi Koran po stosunku nalezy umyc dokladnie cale cialo:happy:. Ghusl poleca zaczac od rak, kolejno umyc miejsca intymne, twarz (nie zapominajac o jamie ustnej i nosie), przetrzec wlosy, polac woda reszte ciala, a jako ostnie umyc nogi...dodatkowo trzeba podczas calego rytualu powtarzac jakies frazy, ale o tym to juz nie mam wiekszego pojecia:zawstydzona/y:...
co do inych rzeczy, o ktorych wspomnialyscie to toaleta podobna- z rureczka... :-D hihihi moj Ahmet nie zdawal sobie spr z tego, ze w Europie nie mamy takich toalet i byl tym wielce rozczarowany:no:. teraz, kiedy jestesmy w Anglii w lazience zawsze obok toalety stoi buteleczka z woda, tak na potrzeby mojej ''Mordy''... hihihi
jesli chodzi natomiast o jedzenie na dywaniku, to nigdy sie z tym nie spotkalam:szok:. Nie wiem, czy to oznaka europejskosci, ale zarowno Jego rodzina jak i przyjaciele uzywaja normalnych stolow i sztuccow. a moze ma to zwiazek z miejscem zamieszkania, Ahmet jest z Izmiru, moze w mniejszych miejscowosciach kultywuje sie bardziej tradycje:confused:... To tyle Dziewczynki ode mnie! Pozdrawiam- w Anglii juz drugi dzien nie pada:rofl2:!!! Buzka
 
Dziewczyny, musze przyznac, ze dowiedzialam sie od was wiecej o tureckich zabobonach w 5min. niz od Tekina przez 8 lat:-D. Nigdy w zyciu nie slyszalam o dzieciach nacieranych sola:szok: (przeciez to nie ogorki korniszone!;-)) czy o rytualnej kapieli po stosunku. No i bogu dzieki! Chybabym wybrala celibat, gdybym np. o 4 nad ranem musiala wskakiwac pod prysznic.

Jezeli chodzi o jadanie na podlodze, to wiem, ze niektore rodziny w Turcji to praktykuja. Ale w Holandii kazdy Turek (ktorego spotkalam) ma stol i przy nim spozywa posilki. Jedyny problem to to, ze wiekszosc z tych stolow jest bardzo niska. Siedzenie na kanapie/fotelu i jednoczesna konsumpcja obiadu, naleza do prawdziwych wyczynow cyrkowych. Posladki znajduja sie bowiem wyzej niz talerz!:rofl2: Rozwiazaniem dylematu jest siedzenie na podlodze ale tuz przy stole....

NAZAR BONCUK dynda sie u nas pieknie w samochodzie. Dostalismy te oczko od mojej tesciwej zaraz po nabyciu samochodu i moj luby powiesil je natychmiast. Kiedy zapytalam dlaczego to robi, odpowiedzial, ze to prezent. Twierdzi, ze nie wierzy w moc oczka, no ale moze sie tylko kryguje i nie chce przyznac przede mna:happy2:.
 
reklama
To znowu ja:-). Jezeli chodzi o sztucce, to jak najbardziej: moja tesciowa i jej rodzina korzystaja z lyzek (i czasam widelcow). Ale o nozu, to chyba nie slyszala ;-). Tekin musial sam sie nauczyc jesc nozem i widelcem, a efekt tego taki, ze noz w lewej a widelec w prawej dloni!!! Surowka jest ZAWSZE serwowana w jednym naczyniu dla calej rodziny. I tak czerpiemy sobie, a salata fruwa po pokoju...

Baby kochane, powiedzcie o co chodzi z tymi roreczkami, bo naprawde nie mam zielonego pojecia. Do czego one sluza? W zyciu (w ani jednym turecko-holenderskim domu) sie z czyms takim nie zetknelam.

pozdr.
anka
 
Do góry