reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

TN3-22358-Au-revoir-A-bientot-A-la-prochaine-Bye.gif
 
Ostatnia edycja:
reklama
lejla dzieci masz śliczne teraz zerknełąm i już się nie mogę doczekać na swoje ... rany a to tak długo jeszcze haaaaaaaaaaaaa
 
aureola0025 a dokładnie jakie miasto w Polsce? Ja Alemu nie mogłam wystawic zaproszenia ponieważ nie pracowałam, więc zrobiła to moja mama. Pojechał do ankary, nie musiał się okazywać żadnymi papierami świadczącymi o jego majatku, oczywiście służba wojskowa musiała byc odbyta. Dostał wizę tylko na miesiąc, ale zaraz przedłużyliśmy ją w Polsce na następne trzy miesiące( w Urzędzie wojewódzkim, w dziale dla cudzoziemców). W tym czasie trzech miesięcy zbieraliśmy już papiery na staranie sie o pobyt tymczasowy. Męża rodzina musiała przysłać akt urodzenia, zaświadczenie o niekaralności i braku zobowiązań finansowych wobec Turcji( zaległości podatkowe, alimenty itp.) No i dostał zezwolenie na ten pobyt na rok. Potem znowu musieliśmy składać papiery po tym terminie i następnie dostał na 2 lata. Termin pobytu kończy się za rok, więc znowu trzeba będzie go przedłużyć. Jeśli będzie na terytorium naszego kraju 5 lat ( może być za granica tylko 2-3 miesiące w ciagu roku) i miał stałą pracę to można sie wtedy starać o obywatelstwo polskie. Planujemy to zrobić ,a bysmy mogli wszędzie razem podróózwać bez ograniczeń. Moim zdaniem zmorą Turków posiadajacych tylko i wyłącznie obywatelstwo tureckie jest wyomoga posidania wizy do innych krajów.:wściekła/y: Nie wiem jakie musisz zdobyc papiery dla was jeśli bierzecie łsub wPolsce. Ja brałam w Turcji i potrzebowałam tylko zaświadczenie o wolnym stanie cywilnym z przetłumaczeniem na turecki w ambasadzie polskiej w ankarze z ich pieczątką. Upewnij się czy na waszych tłumaczeniach z tureckiego nie będzie wymagana pieczątka z Ankary. Ja przetłumaczyłam tutaj w Polsce swój papier , ale nie zaakceptowano tego w tamtejszym urzędzie i musieliśmy jechac do Ankary po głupią pieczątkę:angry: To się nazywa turecka biurokracja. W ogóle pani w urzedzie stanu cywilnego kazała nam robic jakieś badania krwi i namawiała Alego aby sie bardzo ale to bardzo zastanowił zanim podpisze cokolwiek bo ma tutaj ksiegę ślubów z mnóstwem małżenśtw mieszanych, które trawaja tylko kilka lat i sie rozpadają. Mowę mi wtedy odjęło..........

Leyla 76- cudne masz dzieciaczki. Ja tam dostrzegam w nich tureckie migdałkowe oczka;-). Cudeńka, gratuluję. Ja też jestem mile zaskoczona ,że nasze forum na nowo zaczęło oddychać.

Małgorzata 1979- a tobie jakie dokumenty kazali zgromadzić?
 
wiecie co, co kraj to obyczaj. ja samam slubu nie bralam, ale z tego co wiem tu w anglii, jakos specjalnych wymogow co do papierow nie maja. to samo w szwajcarii. znam laske turczynke, ktora za zgoda rodziny wziela tam slub z jakims kolesiem turkiem, aby dostac pozwolenie na pobyt. w turcji dalej figuruje jako panna, a o tym ze jest 'mezatka' wie tylko jej rodzina i znajomi ze szwajcarii. teraz maja sprawe rozwodowa, bo im nie uwierzyli, ze sa naprawde malzenstwem.
mam pytanie, malgorzata czy bierzecie tylko slub cywilny, czy tez religijny? ja osobiscie nie przykladam duzej wagi do religi i dla mnie wazny jest tylko ten cywilny, bo religijny nie ma skutku prawnego i w swiet;le prawa zona sie nie jest. chociaz dla samych turkow, ten religijny jest wazniejszy, i zdarza sie, ze nikt sobie nie zawraca glowy cywilnym.

chcialabym sie dowiedziec tez jaka jest wasza opinia na ten temat?i na temat zmiany wiary na islam, czy mieliscie takie propozycje ze strony waszych mezow, partnerow?

aureola0025 - jezeli chodzi o zaproszenie to ja tez kiedys musialam je zalatwiac dla mojego lubego. teraz na szczescie ma brytyjski paszport. dolaczam sie do tego co napisala karolcia can, tyle ze u mnie zaproszenie wyrabial moj tata, bo mieszkanie musialo byc wlasnoscia tego kto zaprasza. tak wiec nasze mieszkanie w polsce bylo zapisane na tate wiec tylko on mogl zaprosic. od taty chcieli tez potwierdzenie o zarobkach.

malgorzata do dzieci mowie w j. polskim, yildiray po turecku. my miedzy soba rozmawiamy po angielsku, dzieci chodza do angielskiej szkoly. jezyki lapia naprawde zadziwiajaco szybko i dobrze. Deniz rozmawia w trzech jezykach, ale polski (z czego jestem dumna), jest jej najmocniejsza strona. Serhat jeszcze nie wiele mowi, ale uzywa slow w obu jezykach.

laski wszystkie was goraco pozdrawiam, malgorzacie zycze udanego wesela i czekamy na sprawozdania.
 
dziewczyny a więc tak , mam swoje mieszkanie hmmm komunalne bo komunalne ale moje na mnie umowa stoi , jestem głuwnym najemcą lokalu , karolcia kochanie mieszkam woj. mazowieckie miłe małe miasto Kozienice nie wiem czy znasz , dziś byłam w swoim starostwie i niestety wszystke sprawy muszę załątwiać w pobliskim Radomiu jade tam w czwartek , mieszka tam moja koleżanka damy sobie rade ze sprawami , a wiec tam amm mieszkanie na siebie , mam stałą pracę na czs nie określony an pełny etat i zarąbistego pracodawcę który na bank jak by co mi pomoże a wiec jadę w czwartek skaładm papiery i czekam na decyzję hmmm zaproszeniu , co do ślubu tak postanowiliśmy go wziąśc u mnie w mieście bo on chce ze ma tu mieszkać wie ze ja nie chce tam mieszkać i powiedziqał że zrobi wszystko żebym był szcześliwa a skoro tu jetsem on zmieni kraj i rzuci piłkę hmm jego wybór ja nie nalegałąm , co do papierów to sprawdzałam co mu potrzebne , paszport , zaświadaczenie o stanie wonlym , akt urodzenia , jak znajdę za chwile prześlę wam stronkę ,a dziewczyny dzieki za słowa otuchy a tobie karolcia za poprawienie samopoczucie martwił mnie fakt jak mu załatwie tu pobyt dłuższy ale po przeczytaniu tego co napisałaś wiedze teraz ze to nie takie trudne skoro ty sobie poradziłąś z tym ja tez sobie poradze paaaaaaaa
 
a to ta stronka o dokumentach taka sama jest w konsulacie Ankara sprawdziałąm aa i pisałm meil do konsula do Ankary fajny facet Ma
 
a co do ostrzeżen w konsulacie o rozstaniach i namyśleniu się nad ślubem macie racje ja te rady tez dostałąm że jeśli mają szykowac papiery ślubne dla mnie lub dla niego to najlepiej będzie jak od rzu poprosze o naszykowanie też rozwodowych będzie szybciej kiedyś hmm dzieczyny czyż w polsce nie a częstych rozwodów lub na świecie gdzieś tam hmmmm logiczne że moze nie wyść ale to wszędzie tak jest aaa i jeszcze słuchajcie jaką rade dostałąm żeby teraz już spisać w dwuch jezykach coś na zasadzie aktu ożekajacego , co jest czyje teraz i że on nie będzie miał drugiej żony i to co jets tu teraz w polsce moje zostaje moje do końca hmmm to radza prawnicy hmm
 
reklama
WAnkarze w ambasadzie mam swoją bardzo dobrą znajomą, która zawsze przyśpiesza nam tam wszystkie sprawy. Konsul jest tez bardzo miły. ja tez na początku miałam duże obawy ,ze nie uda nam sie załatwic tego pobytu tutaj alemu. na poczatku jeszcze nie pracował a wtedy jest troszke trudniej- ale jak juz bedziecie małżenstwem to jest 99% że dostanie pobyt tymczasowy. Potem znalezlismy mu prace i jeszcze mały się urodził- to juz całkiem nam zwiekszyło szanse.

A co do języka to sam mały złapała dwa jezyki, ja mówiłam po polsku a Ali po turecku. dziecko samo chwyciło dwa jezyki na raz. I posługuje sie nimi biegle w równym stopniu.
 
Do góry