reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

Karolci nie chodzi o ksiażke -small world by David Lodge ---tylko o materiały wstepne teoretyczne do pierwszego roziadziału pracy o tym tytule , z tego co ja zrozumiałam , a dopiero dalsza czesc bedzie pisac na podstawie tego tutułu
 
reklama
któraś z dziewczyn pytała o życzenia na koniec ramadanu , znalazałm je na jakimś forum są ok ----------''Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların kabul olsun bu bayramda... Ramazan Bayramın mübarek olsun''---te też są tradycyjne i miłe ---''Ramazan Bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, umutlarınız atlı, sevdanız kanatlı, mutluluğunuz katlı, sofranız tatlı, mekânınız tahtlı, ömrünüz bahtlı, yuvanız bereketli olsun...'' a ten link jest na temat obywatelstwa dla dziecka MIGRANT.INFO.PL / Obywatelstwo / Nabycie obywatelstwa / Dziecko obywatela polskiego i cudzoziemca
 
Piszę prace na temat motywów travel( travel writing, journeys, quests....) w literaturze brytyjskiej. Pierszy rozdział pracy ma byc teoretyczny- tzn. musze przedstawic różne teorie na temat tego rodzaju pisania, jakie były motywy podróży w lieraturze dawniej i jekie sa wspołczesnie, do czego miały takie podróże służyc bohaterom( np. pielgrzymowali w jakims konkretnym celu, rycerze wyjeżdzali aby ujarzmiac dziką nature itp.)
Drugi rozdział ma byc analizą ksiązki Davida Lodge'a " Small world" pod tym własnie katem, jakie typy podróżży tam odnajdujemy itp.
Materiał na trzeci rozdział juz mam zgromadzoony.

Musze niestety zacząc od tego rozdziału teoretycznego- muszę go juz pisac i oddać za 2,5 miesiaca- musze miec 20 stron naskrobanych na ten rozdział więc powinnam sie juz wziąc do roboty. Dlatego prosze o jakakolwiek pomoc w tej sprawie.

Jedst taka fajna stroba internetowa Amazon.co.uk, gdzie własnie jest bardzo duzo ksiązek mi przydatnych bo patrzyłam po tytułach. Zastanawiałam sie czy te z was , które mieszkaja w UK nie pomogłyby mi w ich zdobyciu. Tutaj mam mozliwośc ich zamówienia, ale biora bardzo duzą prowizje bo az 20%:szok: od zamówienej kwoty.
łatwiej byłoby po prostu, gdyby któras z was zakupiła mi tam kiazki na miejscu i przesłąła je pocztą- pieniązki oczywiście przesłałabym zaraz na konto bankowe.
Czt byłaby tez taka możliwość? Kurcze, koleżanki były na wakacjach w Anglii i zakupiły sobie wiele pozycji tam na miejscu , no a ja jestem niestety w takiej a nie innje sytuacji...............
 
Auroela, a kontaktowalas sie telefoniczne z urzedem wojewodzkim w Warszawie? Moze warto byloby to jeszcze tam zweryfikowac, oraz dokladne miejsce gdzie masz pojechac. Z tego co wiem jest chyba jakas rejonizacja.. Moze sie okazac, ze powinnas zalatwiac sprawy w zupelnie innym miejscu, a jak wspomnialas nie masz czasu na jezdzenie bez celu.
To jest adres strony internetowej, gdzie sa numery telefonow oraz podstawowe informacje

Mazowiecki Urz

A tak swoja droga - ciekawe, jak beda wygladaly przepisy przy ubieganiu sie o wize w momencie wejscia Polski do strefy Schengen...A to tuz tuz..Obawiam sie, ze bedzie jeszcze trudniej niz w tej chwili, pewnie zaostrza procedury :-(
 
Kurcze Karolcia, ale żeś sobie temat wybrala :tak::-)
Moze znasz tytuly jakis konkretnych ksiazek, z ktorych chcialabys skorzystac? Byloby latwiej, bo wiadomo czego szukac. Ja niestety literatura brytyjska jakos specjalnie sie nie interesuje i nie przychodza mi do glowy ksiazki, w ktorych moglyby byc takie tematy. ..
 
Shira, niestety ma znaczenie. sama wczoraj nawet czytalam na stronkach Homme Office, ze rodzice musza byc malzonkami. jest tam wyraznie napisane, ze rodzice to matka i ojciec dziecka, z tym, ze ojciec dopiero wtedy gdy jest poslubiony matce.
Moj Yildiray dostal obywatelstwo brytyjskie ponad dwa lata temu, i skladajac wniosek o paszport chcial dopisac tez dzieci, ale tam w zalaczniku tez bylo wyraznie napisane, ze musi byc w zwiazku malzenskim z matka dzieci. paszport brytyjski dla nas nie jest zreszta az tak istotny, dzieci i tak go dostana, przez zasiedzenie.
a co do podwojnego obywatelstwa czlonkow UE, to pierwszy raz slysze. znam Polakow, ktorzy maja zarowno polski i angielski paszport i nikt im sie zrzekac polskiego nie kazal, pare osob dostalo brytyjski paszport juz p wejsciu polski do UE.
 
Karolcia:-), napis prosze jakies konkretne tytuly ksiazek, a ja poszperam tutaj w bibliotece. jak mi sie uda cos znalezc, to z skseruje i zaraz wysle;-). Tyle, ze w pt wyjezdzam do Polski i wracam za 2 tyg., wiec poszukiwania zaczelyby sie dopiero po powrocie. buziaki:biggrin2:
 
Doris dziekuje za zainteresowanie ale ja strone wojewódzka w warszwie przejzałam juz cała haha nie ma rejonizaci , dzialy sa tylko w tym urzedzie kazdy do czegos innego i jest delegaturaw w radomiu , właśnie tam byłam i tam mnie skierowali na długa do wojewody głównego żeby było szybciej

Mazowiecki Urz
Wydział Spraw Cudzoziemców

00-263 Warszawa ul. Długa 5; sekretariat: fax: 0-22 695-66-03, e-mail: [URL="http://www.mazowieckie.pl/mail.php?user=wsc"]wsc@mazowieckie.pl
, pokój nr 19
Godziny przyjęć:
poniedziałek – 10.00 – 17.30;
wtorek, czwartek, piątek 8.00-15.00;
środa – nieczynne.
 
Struktura Wydziału:

  1. W skład Wydziału wchodzą następujące Oddziały i samodzielne stanowiska pracy:
  2. Oddział ds. Obywatelstwa i Repatriacji - WSC.I
  3. Oddział Legalizacji Pobytu - WSC.II
  4. Oddział Pobytu Obywateli Unii Europejskiej - WSC.III
  5. Oddział Realizacji Decyzji - WSC.IV
  6. Oddział Wydaleń i Kontroli Legalności Pobytu - WSC.V
  7. Samodzielne Stanowisko ds. Ogólnych - WSC.VI
  8. Samodzielne Stanowisko pracy w Delegaturze w Radomiu - WSC-R
INFORMACJE dla interesantów

  1. Legalizacja pobytu cudzoziemców
 
reklama
Ach, ja sama sobie tego tematu nie wybierałam:-( Byłam na seminarium językoznawczym ale nasza Pani Doktor dostała etat w Oxfordzeie i musiała wyjechac, no i zostałam przepisna na seminarium literaturoznawcze- :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Wykładowca sam rodzielił nam tematy i mi sie akurat ten trafił........

Chodzi o jakąs literature, w której tytule powinien znależć sie jeden z tych członów- travel in literature, travel writing, journey and quests in literature, contemporary travel writing.

Znalazłam kilka interesujacych książek w internecie-

1)The hero journey in literature ( parables of poesis) Evans Lansing Smith
2) The Global politics of contemporary travel writing, Debbie Lisle
3) The Cambridge companion to travel writing, Peter Hulme and Tim Youngs
4)Literature and quest( Radopi perspectives on Modern Literature) Christine Arkinstall
5)The imperial Quest and modern memory from Conrad to Greene, Julia Rawa
6) Frodo's quest- living in the myth of" The Lord of the rings", Robert Ellwood
7) Perspectives on travel writing( studies in European cultural transition) , G.Hooper,Tim Youngs
8) Loneliness and time: the story of British Travel writing, Mark Cocker
9) English travel writing from pilgrimages to postcolonial explorations, Barbara Korte


To są mniej więcej dokładne tytuły, które znalazłam. Oczywiscie jeśli dałybyscie rade znależc coś innego ale w tej tematyce to będę skakać pod obłoki........

Co do wymogów wizowych i paszportowych to tez uwazam, że będzie z tym coraz wiecej kłopotów. Zobaczcie jakie problemy robia juz z samymi zaproszeniami. Pare lat temu my w ogóle nie mielismy takich kłopotów a teraz nawymyslali , żeby ludziom życie utudnić.
Piszecie cos o strefie Schengen, o co w tym chodzi????? Hi hi hi, az od razu wiadomo kto nie ogląda wiadomości;-)
 
Do góry