reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Witam.

mary mary
z tego co wiem co.Galway nie szczepiło na gruźlicę bo tam nie było epidemii tej choroby i jest mniejsza zachorowalnośc.
Moje dzieci po przeprowadzce z Co.Galway do Co.Dublin musiały byc doszczepiane na gruźlicę.

asieńka może coś w tym byc.Moja bratowa dostaje za darmo chleb,makaron i inne środki bezgllutenowe z apteki a to przecież też nie medyczne rzeczy.
Dostają też mleko za darmo dla dziecka np.nutramigen.
Ale do tego trzeba miec MC,przynajmniej oni mają ;-)

Witam i znikam :-)
 
reklama
Ach! OK:-) Sorrki, ze zrozumialam;-) A tego to nie wiem...nigdy mnie to nie interesowalo jakos;-) Podejrzewam, ze nie robia nic co zaszkodzi naszym dzieciom:tak: Ale daj cynk jak Ci poszlo dowiadywanie sie o to..Zaluje, ze nie zobacze ich min jak sie bedziesz o takie rzeczy pytac..hehehe...
Wstępnie kiedys moja GP mi powiedziała ze staraja się sprowadzac takie które nie zawierają thimerosalu ale może byc róznie... że najlepiej uzgadniac to z siostrą która sie tym zajmuje... że w razie czego (CHYBA) można umówić się na taki termin kiedy bedą mieli szczepionki bez tego środka.. Sęk w tym że te z thimerosalem sa po prostu tańsze - w pl np a pakiecie bezpłatnym masz tylko to niestety:baffled:
Dam znać jak czegos się dowiem. Póki co przegapiłam tel z przychodni bo akurat małą przewijałam, oddzwoniłam ale była zajęta no i czekam znowu :sorry2:

Witam.

mary mary
z tego co wiem co.Galway nie szczepiło na gruźlicę bo tam nie było epidemii tej choroby i jest mniejsza zachorowalnośc.
Moje dzieci po przeprowadzce z Co.Galway do Co.Dublin musiały byc doszczepiane na gruźlicę.
No co ty?!? :szok: Czyli zakładają ze skoro ktos mieszka w co. Galway to nie podróżuje do co.Dublin?? Co za bzdura...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
No co ty?!? :szok: Czyli zakładają ze skoro ktos mieszka w co. Galway to nie podróżuje do co.Dublin?? Co za bzdura...
No tak nam tłumaczyła pielęgniarka środowiskowa w Dublinie.
Choc teraz widzę,że chociaż na listę zapisują czyli wprowadzają te szczepienia.
No dziwne,dziwne...wiele spraw jest dziwnych ;-)
 
Witam mamuski:)
mam pytanie do mam,ktore rodzily w Galway...
ja wczoraj wpadlam w panike,ze jakby sie akcja zaczela,to nie wiem gdzie mam sie w szpitalu zglosic????
dziewczyny czy jak zacznie sie akcja porodowa jade na odzial ginekologi,tam gdzie odbywaja sie wizyty? bardzo prosze o odpowiedz,bo zaczynam panikowac :dry:
pozdrawiam
 
Witam sie i ja:-)
Pogoda do bani nastroj tez mlody spi, ja mam lenia wiec pozostalyscie mi tylko wy dziewczyny:-p

Co do badań na cukrzycę w czasie ciązy to u nas tak właśnie było tzn powiedziałam ze moja mama ma cukrzycę (co jest prawdą) więc zrobili mi badania krzywej... Wychodzi wiec że jest to norma :tak:

My byłyśmy wczoraj na kotroli 6tyg i wszystko wygląda super: bioderko juz nie klika, wędzidełko podjęzykowe (które blokowało czóbek języczka) samo się urwało i nic tam sie nie dzieje, ładnie przybiera na wadze - w 6tyg 5,7kg wiec kawał z niej baby ;-) teraz tylko szczepienia musze umówić.
No właśnie czy któraś z was wie dlaczego w szpitalu w Galway nie robią szczepienia na gruźlicę zaraz po urodzeniu tylko trzeba się później umawiac? :dry:
Jestem troche zła bo nikt mi nie powiedział że nie dostała tej szczepionki zaraz po urodzeniu :wściekła/y: Gdybym to wiedziała zorganizowałabym to szczepienie wczesniej zeby naraz nie dostała tak dużo przy tych szczepieniach 2 miesiecznych...

Widze ze krzywa cukrzycowa ponownie topie podobnie jak szczepienie na gruzlice.
Wiec ja nie mialam nikogo w rodzinie chorego na cukrzyce a i tak dostalam Zaproszenie na badanie krzywej cukrzycowej choc moglam odmowic ale po co przeciez to dla naszego i dzidzi dobra;-). To bylo ponad 2 lata temu i musialam zglosic sie do budynku na tylach szpitala gdzie pilam niestety cosik obrzydliwego po czym do domciu dostalam list ze moje wyniki sa b. dobre:-) Wiec nie widze potrzeby by robic takie badanie odplatnie w PL przychodni skoro jest ono dostepne bezplatnie:happy2:
A co do szczepionki na gruzlice to nie szczepia dzieci w szpitalu i nawet jak sie zapiszesz czekasz dlugo bardzo dlugo. Ja zapisalam synka 2 lata temu i nic okazalo sie ze nazwisko zniklo z listy oczekujacych, wiec przez pielegniarke srodowiskowa zlozylam wniosek jak bylismy na bilansie 2 latka. Mam nadzieje ze tym razem jakos sie doczekamy:baffled:. Kiedys czytalam o powodzie dlaczego nie szczepia na gruźlice w Co. Galway otoz jest tu znikoma zachorowalnasc na nia i nie widza powodu by to robic a kolejka dluga bo zapasy szczepionek male.:wściekła/y::no:
No i sie opisalam.

Magda tak tam z tym ze jesli pojedziesz po godz. zamkniecia to wejscie na odzial masz od strony glownego wejscia do szpitala na lewo. Nie panikuj wszystko bedzie dobrze i lekkiego porodu zycze
 
Ostatnia edycja:
Mary_mary
oto szczepionki, które zawierają thimerosal
• Euvax (Wzw B, Life Sciences, prod. koreańska) – 0,01 % THIM
• Engerix B (Wzw B, Glaxo) – 0,005% THIM
• D.T.COQ (DTP, Sanofi) – 0,01 % THIM
• DTP (Biomed, Kraków) – 0,01 % THIM
• TETRAct-HIB (DTP+Hib) (Sanofi) – 0,01% THIM
• D - Szczepionka błonicza (Biomed) – 0.01% THIM
• DT – Szczepionka błoniczo-tężcowa (Biomed) - 0,01% THIM
• DTP - Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa (Biomed) – 0,01% THIM
• Szczepionki przeciw grypie – 0,01 % THIM
BCG chyba nie ma, aczkolwiek na 100% nie jestem pewna, ale ta szczepionka jest nieskuteczna!
Lepiej zaczekac na nową, jesli ktos chce bardzo zaszczepic
 
Witam mamuski:)
mam pytanie do mam,ktore rodzily w Galway...
ja wczoraj wpadlam w panike,ze jakby sie akcja zaczela,to nie wiem gdzie mam sie w szpitalu zglosic????
dziewczyny czy jak zacznie sie akcja porodowa jade na odzial ginekologi,tam gdzie odbywaja sie wizyty? bardzo prosze o odpowiedz,bo zaczynam panikowac :dry:
pozdrawiam
Tak :tak:
Jeżeli byłoby to w godzinach kiedy tamten oddział byłby zamkniety wtedy wchodzisz drzwiami pomiedzy wejściem głównym (okragłe przeszklone drzwi) a wejsciem gdzie odbywały sie konsultacje. Nad tym wejściem jest napis gynekology & <cośtam> ;-) Idziesz cały czas prosto korytarzem do końca i później w lewo. Albo zapytaj kogoś gdzie jest St Catherine Word. Spokojnie, każdy cię pokieruje, wystarczy zapytać :tak:
A jak się generalnie czujesz? :blink:
 
Bo te skojarzone właśnie nie mają rtęci:-)

Mary_mary
oto szczepionki, które zawierają thimerosal
• Euvax (Wzw B, Life Sciences, prod. koreańska) – 0,01 % THIM
• Engerix B (Wzw B, Glaxo) – 0,005% THIM
• D.T.COQ (DTP, Sanofi) – 0,01 % THIM
• DTP (Biomed, Kraków) – 0,01 % THIM
• TETRAct-HIB (DTP+Hib) (Sanofi) – 0,01% THIM
• D - Szczepionka błonicza (Biomed) – 0.01% THIM
• DT – Szczepionka błoniczo-tężcowa (Biomed) - 0,01% THIM
• DTP - Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa (Biomed) – 0,01% THIM
• Szczepionki przeciw grypie – 0,01 % THIM
BCG chyba nie ma, aczkolwiek na 100% nie jestem pewna, ale ta szczepionka jest nieskuteczna!
Lepiej zaczekac na nową, jesli ktos chce bardzo zaszczepic

OOoooo SUPER! Dobrze wiedzieć :tak::-)
O to mi chodziło :tak:
 
reklama
Tak :tak:
Jeżeli byłoby to w godzinach kiedy tamten oddział byłby zamkniety wtedy wchodzisz drzwiami pomiedzy wejściem głównym (okragłe przeszklone drzwi) a wejsciem gdzie odbywały sie konsultacje. Nad tym wejściem jest napis gynekology & <cośtam> ;-) Idziesz cały czas prosto korytarzem do końca i później w lewo. Albo zapytaj kogoś gdzie jest St Catherine Word. Spokojnie, każdy cię pokieruje, wystarczy zapytać :tak:
A jak się generalnie czujesz? :blink:

dzieki bardzo:)
czuje sie dobrze,a nawet bardzo dobrze...w sumie cala ciaze tak sie czulam....
chociaz teraz juz jest ciezko i zaczyna mnie wszystko bolec,biodra i pachwiny przede wszystkim...ale juz nie moge sie doczekac spotkania z nasza coreczka:-)
teraz zaczynam sobie uswiadamiac,ze moze to byc w kazdej chwili,tym bardziej,ze podczas ostatniej wizyty w Polmedzie dowiedzialam sie,ze malutka jest dwa tyg wieksza,co moze oznaczac,ze bedzie gotowa do przyjscia na swiat szybciej:-)
wiec juz czekamy i jestesmy gotowi:-)
pozdrawiam
 
Do góry