reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

I ja sie witam z rana.Ja dzis mam dzien pizamowca.Bede sie znuc w pizamie i szlafroku.Pelen luz.Mezu ma slub wiec jestesmy sami z Maniem.Z gotowaniem sie nie spiesze bo po co hehe jutr rano kupie miesko u rzeznika i zrobie normalny obiad.Gosci zadnych ,tylko w trojeczke wiec nic nie szykujemy.Bedzie normalny dzien tyle ze wolny.hehe no i ostatni w roku.
Uciekam zrobic sniadanko glodomorkowi.
 
reklama
witam:-)

lubiczanka Szymonek pewnie za Danielkiem tęsknił:tak:tak im sie fajni gadało:-D a Joannn w PL sie wyleguje i o nas zapomniała:-(

jola ja miałam z córką wywoływany w pl w 10 dzień,tutaj chcieli mi wywołac w 5 dniu ale urodziłam na 4 dzień:tak:
 
Mary mary- Sonia i tak nie dostanie tej szczepionki w 2 mies. Pozapisaniu sie czeka sie do 3 lat. Al tez jeszcze nie byl szczepiony. Jest na dluuuugiej liscie. Galway to chyba jedyne county gdzie nie szczepia po urodzeniu.
Nie wiesz dlaczego tak jest? :confused:
A orientujesz sie moze czy ta szczepionka 6w1 zawiera thimerosal a jesli tak czy można prosić o taką co nei zawiera czy trzeba sobie samemu zakupic?
Telefonicznie babka nei była wstanie odpowiedziec mi na to pytanie i mam czekac na telefon od jakiejś innej. Póki co jestesmyz apisane na 14stycznia czyli dokłądnie 2 m-ce po narodzinach Małej
 
Mary- polozna mi mowila czemu tak jest ale szczerze mowiac to zapomnialam...:zawstydzona/y: Ale spoko...wiesz, ja Ci cos powiem. POdobno jest teraz opracowywana nowa szczepionka przeciwgruzlicza. Czesc ludzi wycofalo sie z list i chca poczekac na ta nowa, bo podobno lepsza. My Ala zapisalismy na liste ale do czasu az bedzie szczepiony jeszcze 10 razy moze sie wszystko zmienic. Sa takze rodzice, ktorzy wogole dzieci nie szczepia takze generalnie no panic. ;-)
A szczepienie na 2 mc 6 w 1 zawiera szczepionki na: - Diptheria
- Tetanus
- Whooping Cough
- HiB
- Polio
- Hepatits B
Ja dodatkowo szczepilam na Rotawirusy (odplatnie- 90e dawka)

Asienka- ja nic o tym nie slyszalam i szczerze mowiac dziwnie to dla mnie brzmi bo przeciez Oilatum to nie jest srodek medyczny wiec dlaczego mialby byc zapisywany przez GP? No ale ja sie nie znam...
 
Asienka- ja nic o tym nie slyszalam i szczerze mowiac dziwnie to dla mnie brzmi bo przeciez Oilatum to nie jest srodek medyczny wiec dlaczego mialby byc zapisywany przez GP? No ale ja sie nie znam...

No dziwne to dla mnie, ale dwie dziewczyny pisały, że ich siostry, które as w IRL przysyłają Oilatum do Polski, bo im lekarz przepisuje i maja za darmo.
 
misia83
Ja wiem na jakie choroby są te szczepionki. chodziło mi o to czy wiesz czy oni sprowadzaja takich firm które nie zawieraja thimerosalu czyli nosnika zawierającego rtęc a więc szkodliwego dla maluszków..
No ale nic, dopytam w przychodni :tak:
 
misia83
Ja wiem na jakie choroby są te szczepionki. chodziło mi o to czy wiesz czy oni sprowadzaja takich firm które nie zawieraja thimerosalu czyli nosnika zawierającego rtęc a więc szkodliwego dla maluszków..
No ale nic, dopytam w przychodni :tak:

Ach! OK:-) Sorrki, ze zrozumialam;-) A tego to nie wiem...nigdy mnie to nie interesowalo jakos;-) Podejrzewam, ze nie robia nic co zaszkodzi naszym dzieciom:tak: Ale daj cynk jak Ci poszlo dowiadywanie sie o to..Zaluje, ze nie zobacze ich min jak sie bedziesz o takie rzeczy pytac..hehehe...
 
reklama
Witam dziewczynki :-):-):-) ja nie dawno zwaliłam się z wyra po wczorajszym dniu byłam jakaś taka padnięta:dry: zaraz pójdę pofarbować sobie włoski i wziąć ciepłą kąpiel a co:-) pogoda do bani cały czas pada nawet na spacerek nie można się wybrać:-( mam tylko nadzieję że do końca urlopu P znajdzie się chociaż jeden dzień gdzie będziemy mogli się wybrać na spacer:sorry2: buziaki dla Was i miłego dnia życzę :tak:
 
Do góry