reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

reklama
Dzień dobry!
Właśnie wróciłam ze spacerku.. takie ładne słońce a zimny wiatr.. Zmarzłam na kość:-(
Chciałam was zapytać czy podajecie może dzieciom żelazo? Pytam bo ja odkąd podaje to niunia ma czarne kopki ale tez strasznie zbite. Zastanawiam się czy może ma za duża dawkę?
 
Moja Martynka też ciągle trzyma rączki w buzi i nerwowo gryzie zabawki. Lekarka powiedziała, ze dzieci tak mają i ze jeszcze nie widać ząbków (dziąsełka nie są czerwone). Kupiłam jej kilka gryzaczków i teraz ma co "tarmosić". A czy Wasze dzieciaki ssą paluszki? Nasza Niunia ssie zawsze kiedy chce zasnąć, a nie możemy jej nauczyć smoczka. w sumie może to i dobrze- nie będzie trzeba później oduczać:)
 
drogie to:baffled:
ale i tak juz za pozno, Olivka ma prawie 22 tygodnie, wiec nie musze sie zastanawiac, czy nas stac czy nie;-)


My zrezygnowaliśmy ze względu na cenę i ze względu na opinię pediatry (gdyby nas bardzo mocno przekonywał do niej to oczywiście zaszczepilibyśmy mimo wysokiej ceny). Pediatra powiedział jednak, że jest wiele innych znacznie ważniejszych szczepień niż te rotawirusy, które ostatecznie mogą się skończyć podaniem kroplówki (oczywiście jak dla mnie to i tak ciężkie przeżycie dla dziecka). No ale ufam lekarzowi, który twierdzi, że ta szczepionka to niezbyt konieczna jest i lepiej zainwestować w inną, ponieważ wszystkie są drogie.


Dzień dobry!
Właśnie wróciłam ze spacerku.. takie ładne słońce a zimny wiatr.. Zmarzłam na kość:-(
Chciałam was zapytać czy podajecie może dzieciom żelazo? Pytam bo ja odkąd podaje to niunia ma czarne kopki ale tez strasznie zbite. Zastanawiam się czy może ma za duża dawkę?

Nie podaję żelaza, ale każde żelazo powoduje że kupki są czarne i twarde :tak:

Moja Martynka też ciągle trzyma rączki w buzi i nerwowo gryzie zabawki. Lekarka powiedziała, ze dzieci tak mają i ze jeszcze nie widać ząbków (dziąsełka nie są czerwone). Kupiłam jej kilka gryzaczków i teraz ma co "tarmosić". A czy Wasze dzieciaki ssą paluszki? Nasza Niunia ssie zawsze kiedy chce zasnąć, a nie możemy jej nauczyć smoczka. w sumie może to i dobrze- nie będzie trzeba później oduczać:)


Moja nie ssie paluszków, tylko wkłada ręce do buzi.
Wydaje mi się, że jednak lepiej oduczać od smoczka niż od ssania palca - smoczka można zabrać, palca już nie :no::eek:
 
My zrezygnowaliśmy ze względu na cenę i ze względu na opinię pediatry (gdyby nas bardzo mocno przekonywał do niej to oczywiście zaszczepilibyśmy mimo wysokiej ceny). Pediatra powiedział jednak, że jest wiele innych znacznie ważniejszych szczepień niż te rotawirusy, które ostatecznie mogą się skończyć podaniem kroplówki (oczywiście jak dla mnie to i tak ciężkie przeżycie dla dziecka). No ale ufam lekarzowi, który twierdzi, że ta szczepionka to niezbyt konieczna jest i lepiej zainwestować w inną, ponieważ wszystkie są drogie.

no a ja wlasnie ostatnio czesto o tym rotawirusie slysze, pare dzieciaczkow znajomych chorowalo i sie nasluchalam, jakie to okropne:-(
my sie nie musimy przejmowac innymi szczepieniami, bo wszystkie pneumokoki, meningokoki i Hiby mamy za darmo, wiec tylko o rotawirusie myslelismy:tak:
no ale coz, juz po sprawie:-)
tylko na zoltaczke tutaj nie szczepia, wiec miejmy nadzieje, ze sie Olivka nie znajdzie w sytuacji, gdzie moglaby sie zarazic...

a tak z innej beczki - moje dziecko odkrylo, ze moze sobie samo smoczka umieszczac w buzi:-)smiesznie to wyglada - najpierw badawczo mu sie przyglada, a potem pcha do buzi i sie frustruje, kiedy nie moze trefic wlasciwym koncem:-D
 
reklama
A moja tylko wyciąga smoka z buzi i go obserwuje, włożyć nie umie :-D W ogóle dziwi mnie, że ona nic do buzi nie wkłada :eek: :-D No oprócz własnych rączek ;-)
 
Do góry