reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

Witam,

Mój Piotruś śpi na płasko bez poduszki, podkładam mu tylko pieluszkę, żeby mu było miło:tak:, bo prześcieradełko niby też bawełna mięciutka, ale pieluszka milsza:-D. I ma główkę okrągłą:laugh2:, ale jak był młodszy i nie mógł sam się jeszcze przewracać, to skrupulatnie pilnowaliśmy spanie raz na lewej, raz na prawej stronie:tak: i teraz też nie śpi na wprost, tylko zawsze ma odwróconą główkę raz na prawą, raz na lewą stronę, ale układa się oczywiscie już sam:blink:.
W wózeczku ma poduszkę, tę z rożka, ale ona jest grubości złożonej pieluchy, w sumie też leży na płasko:happy:
 
reklama
ja tez przechodziłam to z Julitką teraz jak tak marudzi to wiem że to zęby posmaruje jej dziąsełka calgelem i jest spokój zasypia szybko od razu czuje ulgę . początkowo myślałam że to brzuch bo wierzgała nóżkami ale mąż mi podsunął że to mogą być zęby w ciągu dnia był spokój a na noc "awanturka ".


Ale pojawiły się jej już zęby?
Nam pediatra powiedział, że jeszcze w buzi nic się nie dzieje i zęby nie idą :no: A mała cały czas ręce w buzi, wieczorem płacz, prężenie :sorry:


Poszła już od nas babcia. Mała chyba coś czuła, bo od rana jeść nie chciała. Babcia próbowała ją kaszką nakarmić, ale ta strasznie marudziła. Potem ją uśpiłam i wyszliśmy z mężem do księdza i na zakupy, a babcia z nią została. Jak wróciliśmy to akurat ją przewijała :cool2:Następna wizyta w poniedziałek :-)
 
Witam,

Mój Piotruś śpi na płasko bez poduszki, podkładam mu tylko pieluszkę, żeby mu było miło:tak:, bo prześcieradełko niby też bawełna mięciutka, ale pieluszka milsza:-D. I ma główkę okrągłą:laugh2:, ale jak był młodszy i nie mógł sam się jeszcze przewracać, to skrupulatnie pilnowaliśmy spanie raz na lewej, raz na prawej stronie:tak: i teraz też nie śpi na wprost, tylko zawsze ma odwróconą główkę raz na prawą, raz na lewą stronę, ale układa się oczywiscie już sam:blink:.
W wózeczku ma poduszkę, tę z rożka, ale ona jest grubości złożonej pieluchy, w sumie też leży na płasko:happy:


U nas tak samo.
Najpierw my pilnowaliśmy żeby spała raz na jednym raz na drugim boczku, a teraz sama układa sobie. Śpi też na samej pieluszce i głowka okrągła :tak:
W wózku nic nie mam ;-)
 
U nas tak samo.
Najpierw my pilnowaliśmy żeby spała raz na jednym raz na drugim boczku, a teraz sama układa sobie. Śpi też na samej pieluszce i głowka okrągła :tak:
W wózku nic nie mam ;-)

my tez kladlismy raz na jednej raz na drugiej stronie ale jakos u nas to nie zdalo rezultatu moze dlatego ze niuniek sie odwracal juz od wczesnych miesiecy
 
my tez kladlismy raz na jednej raz na drugiej stronie ale jakos u nas to nie zdalo rezultatu moze dlatego ze niuniek sie odwracal juz od wczesnych miesiecy


Myślę, że to po prostu bardzo indywidualna sprawa i każde dziecko ma trochę inną budowę, więc jedne są bardziej podatne na zniekształcenia główki, a inne mniej ;-)
 
Witam Was Kobitki ;-)

Co do poduszek to moja Vaneska ma i w lozeczku i w wozeczku ale tak plaskie ,ze to prawie jakby ich nie miala ;-):tak:tylko przytulniej to wyglada :-D
 
Ale pojawiły się jej już zęby?
Nam pediatra powiedział, że jeszcze w buzi nic się nie dzieje i zęby nie idą :no: A mała cały czas ręce w buzi, wieczorem płacz, prężenie :sorry:
No właśnie u nas podobnie, myślałam, że to może zęby, ale pediatra powiedziała, że raczej nie, bo dopiero dolne dziąsła zaczynają się rozpulchniać :rolleyes: Więc przynajmniej u nas chyba jednak chodzi o brzuszek...
 
Witajcie!

my też mamy małą terrorsytkę:-Dchoć ostatnio jest nad podziw grzeczna, dziś w dzień spała 3 h:szok::szok::szok:, całą noc i jeszcze jedna 30 minutowa drzemka - bajer:-D

a co ja mam zrobić z poduszką....miała taką płaską w łóżeczku ale tak ją tłamsiła, że teraz wsyp jest tylko na środku i nic nie mogę z tym zrobić, no chyba,że rozpruję:eek:

a czym się bawią wasze dzieci? nadal grzechotki i gryzaczki? ja już myślę o zabawkach typu naciśnie to gra,świeci, wygrałam ostatniona allegro fajnego żółwika z FP:-)
 
my nie mamy poduszki ani w lozeczku, ani w wozku:-)w lozeczku byla flanelowa pielusza pod glowka, ale z niej zrezygnowalam, kiedy mala zaczela wedrowac i rolowac pieluszke:-D

czy ktoras posiada moze informacje na temat szczepionki przeciwko rotawirusom? tzn ile kosztuje, kiedy sie szczepi...
 
reklama
a czym się bawią wasze dzieci? nadal grzechotki i gryzaczki? ja już myślę o zabawkach typu naciśnie to gra,świeci, wygrałam ostatniona allegro fajnego żółwika z FP:-)


Zajrzyj na wątek "Kupiłam/polecam..." :-)

U nas obecnie wśród zabawek dominuje miękka książeczka, grzechotki i maskotki. Do tego mata edukacyjna.:tak:
 
Do góry