reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

Agutek masz chlopca czy dziewczynke bo chlopcy zazwyczaj sa wieksi.
Dlaczego wiec wczoraj w sklepie Pani zobaczywszy moja Misie powiedizla ze Ona wyglada na pol roku?????

Madzikm domyslam sie ze malenstwo duzo nie wazy. Ja ostatnio przez te zeby Karoli musialam ja non stop nosic a Ona ma prawie 8 kilo,
 
reklama
Gosiaczku mam córeczkę.
Wiem, że dziewczynki z reguły są mniejsze - wystarczy spojrzeć na siatkę centylową i zupełnie inaczej wygląda ona dla dziewczynek i inaczej dla chłopców :-) (choć oczywiście są wyjątki gdy dziewczynki ważą więcej od chłopców, nie ma przecież 100% reguły :tak:).
Najważniejsze aby dziecko szło mniej więcej równo, a nie było skoków.
U nas na siatce centylowej córcia cały czas należy do dzieci szczupłych ;-) ale mieści się w normie, więc się już nie przejmuję. Tym bardziej, że lekarz powiedział wczoraj, że ona nie ma po kim być grubaskiem. Jest taka akurat - fałdki ma, więc niczego jej nie brakuje :-)


A twoja córcia sporo już waży. Ile dokładnie ona ma już skończone? Kiedy była rodzona?
 
A nasza Niunia (4 miesiące i 6 dni) waży ok.6500 i nosi ciuszki 68. Zauważyłam ze nie należy sugerować sie rozmiarem - ubranka w tym samym rozmiarze różnią sie wielkością. Też zauważyłam więcej włosów na grzebieniu!!!Co do ortopedy - Martynka od miesiąca nosi pieluszkę ortopedyczną (ma niewielką zmianę), umówiliśmy sie na 4 lipca do kontroli, pojechaliśmy a pan doktor na urlopie!!!!!No więc córcia jeszcze 2 tyg. ponosi tą wstrętną pieluchę!! W sumie nie narzeka za bardzo, ale szkoda mi jej.
 
reklama
Gosiaczku mam córeczkę.
Wiem, że dziewczynki z reguły są mniejsze - wystarczy spojrzeć na siatkę centylową i zupełnie inaczej wygląda ona dla dziewczynek i inaczej dla chłopców :-) (choć oczywiście są wyjątki gdy dziewczynki ważą więcej od chłopców, nie ma przecież 100% reguły :tak:).
Najważniejsze aby dziecko szło mniej więcej równo, a nie było skoków.
U nas na siatce centylowej córcia cały czas należy do dzieci szczupłych ;-) ale mieści się w normie, więc się już nie przejmuję. Tym bardziej, że lekarz powiedział wczoraj, że ona nie ma po kim być grubaskiem. Jest taka akurat - fałdki ma, więc niczego jej nie brakuje :-)


A twoja córcia sporo już waży. Ile dokładnie ona ma już skończone? Kiedy była rodzona?

Agutek i wlasnie o to chodzi ze troszke sie martwie rozmiarami mojej corci stad moje pytanie o plec Twojego diziecka,:-) wiem wiem o siatach centylowych i moja juz jezeli chodzi o wage to poza te siatke wychodzi. Karolinka skonczy 4 miesiące 12. Ale co tam Ona tez nie ma byc po kim duza wiec w koncu przychamuje;-)
A teraz to bedziemy obchodzic piersze imieninki mojej Karolinki :-):-):-):-)
 
Do góry