reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

Przeglądałam wypowiedzi innych mam i trochę się zaniepokoiłam, bo mój mały jeszcze nie jest taki aktywny, tzn śmieje się, interesuje się zabawkami, ale nie potrafi przekręcać się na boczki, układam do na brzuszku, ale nie bardzo to lubi, traktujemy to jako codzienny obowiązek w ramach gimnastyki.
 
reklama
Nie przejmuj się, dzieci rozwijają się w różnym tempie. Na innym forum czytałam wypowiedzi mam dużo starszych dzieci, które się nie przekręcają, albo nie chcą leżeć na brzuszku. Tak samo z zębami - niektórym dzieciom ząbki rosną już w trzecim miesiącu, a innym dopiero po roku.

Mój synek właściwie nie leży na plecach bo tego nie znosi, więc trudno mi zaobserwować czy umie się przekręcać na boczki. Niby się przekręca, ale nie wiem czy robi to specjalnie, czy przez te jego wygibasy tak mu się udaje :-). I nie wyciąga jeszcze rączek do zabawek. Chwyta, wkłada do buzi, czasem mu się uda przełożyć do drugiej rączki, ale dzieje się to jakby bez udziału wzroku (patrzy w tym czasie na mnie, albo gdzieś w bok).
 
Przeglądałam wypowiedzi innych mam i trochę się zaniepokoiłam, bo mój mały jeszcze nie jest taki aktywny, tzn śmieje się, interesuje się zabawkami, ale nie potrafi przekręcać się na boczki, układam do na brzuszku, ale nie bardzo to lubi, traktujemy to jako codzienny obowiązek w ramach gimnastyki.

Po pierwsze witaj :-)
Po drugie nie przejmuj się, z twoim synkiem jest wszystko ok. Na tym etapie dzieci dopiero uczą się nowych rzeczy i nie wzoruj się innymi dzieciaczkami ;-)
 
. I nie wyciąga jeszcze rączek do zabawek. Chwyta, wkłada do buzi, czasem mu się uda przełożyć do drugiej rączki, ale dzieje się to jakby bez udziału wzroku (patrzy w tym czasie na mnie, albo gdzieś w bok).

U nas tak samo.
I takiego czegoś nie nazwę umiejętnością bawienia się zabawkami, chwytania itp., bo to są jeszcze nieświadome odruchy.
Dopiero jak dziecko skupia wzrok na zabawce, a następnie wyciąga do niej ręce, łapie ją, przekłada z rączki do rączki uważam za umiejętność ;-) :-)
 
Moja mała też się straszni ślini :-p
Najlepiej to wygląda jak leży na brzuszku, wtedy jej leci taki długaśny ślinowy glutek :-D:cool:
u nas to samo z glutkami:-D:tak:

Serdecznie witam marcowe mamy, jestem jedną z Was, mój Piotruś ma prawie 3 mies i postanowiłam do Was dołączyć wczoraj, także jestem z Wami od bardzo niedawna,
Do tej pory tylko podglądałam forum, ale chciałam tez aktywnie uczestniczyć w rozmowach, myślę że można w ten sposób dużo się dowiedzieć

Przeglądałam wypowiedzi innych mam i trochę się zaniepokoiłam, bo mój mały jeszcze nie jest taki aktywny, tzn śmieje się, interesuje się zabawkami, ale nie potrafi przekręcać się na boczki, układam do na brzuszku, ale nie bardzo to lubi, traktujemy to jako codzienny obowiązek w ramach gimnastyki.
Witaj Ewelina:-) nie ma się co martwić moja córka też nie chciał leżeć na brzuszku co ją kładliśmy to był płacz:szok: teraz jest troszkę lepiej ale też długo nie poleży:baffled:

ustaw sobie suwaczek:-) tu masz instrukcje https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/jak-wstawic-suwaczek-78/
 
a ja nie pieluchowałam małej WCALE :no: . Lekarz kazał ale wszystko było z bioderkami ok więc nie widziałam potrzeby męczenia jej w taki upał:sorry2::baffled:

Mała też lubi trzymać pieluszkę. Dzisiaj leżąc na leżaczku podciągała sobie bluzeczkę odkrywając brzuszek i pchała sobie ją do buzi :-D

była dzisiaj troche marudna, nie chciała nawet cyca. ślini sie strasznie ostatnio i wsystko pcha do buzi :shocked2:. na dolnym dziąsełku zauważyłam małą białą kropeczkę. czyżby to ząbek? nie za wcześnie? :szok:
ja tez nie pieluchowalam wcale:-)#
a co do zabkow, to ja tez w pewnym momencie myslalam, ze olivce wychodzi zabek, ale biala plamka zniknela:baffled:a za wczesnie nigdy nie jest, mojej kolezanki synek urodzil sie z jednym zebem, a drugi mial juz po miesiacu:tak::-)
 
Witajcie
Mój Oluś jeden ze starszaków:-);-)jeszcze nie przekręca się na boki ale za to pięknie świadomie bawi sie maskotkami:-) przytula, łapie za łapki i wkłada metki do buzi:-D nie odpowiada mu już pozycja leżąca i najchętniej by siedział:tak:lubi leżeć na brzuszku i pięknie podciąga głókę z każdej pozycji:tak:silny chłopak:tak:
rechocze w głos jak bawimy sie w samolocik albo zobaczy swoje odbicie w lustrze:-D ogólnie wesołek z niego:-D
Mi jest smutno bo od grudnia muszę wrócić do pracy a miałam plany zostać z małym w domku jak najdłużej:-(musze szukac opiekunki:-(no ale nie ja pierwsza i nie ostatnia;-)

W niedziele chrzciny - muszę dokupic spodnie dla małego ale za gorąco, może po połuniu pojadę na zakupy - teraz mam lenia;-)
 
reklama
:-)
Witaj Ewelina:-) nie ma się co martwić moja córka też nie chciał leżeć na brzuszku co ją kładliśmy to był płacz:szok: teraz jest troszkę lepiej ale też długo nie poleży:baffled:

ustaw sobie suwaczek:-) tu masz instrukcje https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/jak-wstawic-suwaczek-78/


DZięki za pomysł Roksi23, ja dopiero uczęsię od Was, u mnie też gorąco, więc od czasu do czasu właczam klimatyzacje, nie wiem czy małemu nie zaszkodzi, ale jak jest za gorąco to on się denerwuje i nie chce ssać piersi,

cached
 
Do góry